bugün

Doğuştan kalp hastası olan 18 aylık Eymen bebeğin yaşaması için iki ay içinde ameliyat olması gerekiyor. Aile oğullarının yaşaması için yardımseverlerden destek bekliyor.

http://www.haberler.com/1...-bekliyor-6536001-haberi/
büyüdüğünde bu dünyada hala birileri yaşasın diye binlerce kişinin bir araya gelebildiğine dair anılar anlatması için destek olalım.
kurban bayramında illa ki hayvan kesmeye gerek yok.

yardım edin eymen yaşasın.

iş bankası

şube=silivri/istanbul

hesap: tuba çakmak kal, bülent kal, ömer çakmak adınadır

hesap numaramız: 1260- 0831270

iban numaramız: tr84 0006 4000 0011 2600 8312 70
300 bin tl'ye ulaştığımızı düşünmüştük ancak bir yanlış anlaşılma üzerine 120 bin tl geri çekildi. her şeye rağmen umut kaybetmemek lazım da o büyük hayal kırıklığı nasıl geçecek? biraz daha yaklaştığını sanıp yaklaşamamak kadar kötü ne var?
o mavişin güzelliğine, tatlılığına, her şeyden habersiz mutluluğuna şahit olsaydı birçoğumuz her şey ne kadar farklı olurdu. bir de annesini, babasını, dedelerini, nenelerini taklit ederken attığı kahkahalarına...

#eymenehayatverelim
https://www.facebook.com/eymenhayatverelim?fref=ts
bir şekilde bizim de katkıda bulunmamız gereken kampanya.

hadi beyler pamuk eller cebe. günlük 10 lira sigaraya veriyoruz. salak salak yemeklere tonlarca para veriyoruz.

bu mavi gözlü dev için şu 31 çekmekten nasır tutmuş ellerinizi cebinize atın da şu güzelim yavrucak kurtulsun.

herkesin başına gelebilir beyler bayanlar yalvarıyorum biz de yardımcı olalım.

lütfen çok bir şey kaybetmeyiz. ama mükemmel bir bebeği kazanırız.

çok bir şey değil lan herkes birazcık bir şeyler atsın. damlaya damlaya göl olur misali.

hadi yazar kardeşlerim gösterelim insanlığımızı.
konu güncel kalmalı.

konuya ilginin bu kadar az olması üzücü.

biraz ilgi lütfen.
Burada neden hiç ilgi yok anlamadım ve üzüldüm açıkçası.
Bu arada kampanyaya Silivri Spor'dan da destek geldi.

http://www.sha.com.tr/gun...ilivrispordan-h11115.html

Buraya küçük bağışlarla gelindi. 3-5 ne gönderebilirsek can olacak o bebeğe.

Not: Yarın mesai bitimi sonrası yapılacak yardımlar 5 gün sonra iletilecek. Unutmamak ve acele etmek gerek.
bakınız bir yazar neden bizde ilgi görmemektedir diyor. doğru bir soru sordu. bugüne kadar birçok yardım kampanyası düzenlenildi sözlüklerde. çoğunda ekşi sözlük buna öncülük etti. neden, çünkü adamların bir nevi kültürel aktiviteleri oldu.

sayın yazar, bu sözlükte ne ilgi görüyor biliyor musun? şahin k, johnny sins, kürtlerle ilgili başlıklar ve en çok da troll yazarlar. uludağ sözlük artık bunların yeri. tüm sözlükler kirlendi, uludağ daha da kirlendi. eskiden böyle değildi. daha güzel bir platformdu. hatta bilen bilir, sözlük maceram uludağ ile başladı. sonra instela daha sonra ekşi.

uludağ'da ilgi görmüyor birader, görmüyor işte. dünün en beğenilenlerine bak, sol frame'e bak. bizde yardım kampanyaları tutmuyor. çünkü bu sözlük için yardım kampanyaları sıkıcı. ne lüzumu var, sen aç bir tane memeli bir başlık, bak nasıl tutuyor.
hayatını kaybetmiş... cennet seni bekler yavrucak.. Ailene şefaat edeceksin inşallah...
Huzur icinde yatsın.
Ailesinin başı sagolsun.
Ancak ortada bir ayıp yok.
Sma hastalıgının tedavisi yok. Henüz etkinligi tam bilinmeyen astronomik fiyatlı sprinaza adlı bir ilaç var. Amerikan Sağlık Bakanlığı onayını alalı daha 1 yıl olmadı.
ilacın 1 dozu 125.000$ ve tedavinin ilk yılı için 750.000$'lık bir masraf öngörülüyor.
Araştırdım. ilacı kullanan çocuklarda bazı düzelmeler olsa da bir sürü komplikasyon da yaşanıyor.

Bu ilacı bu fiyatla kitlesel olarak kullanabilen bir ülke yok. Hiçbir devlet bu tedavi masrafını karşılamıyor.
ilacın fiyatına abd halkı da çok öfkeli. Üretici biogen adlı firmanın hisseleri bu yüzden borsada büyük değer kaybetmiş.
Hal böyleyken sanırım türkiye'deki sma hastalarının yakınları bu firma tarafından boş vaatlerle dolduruluyor.
Her gün tv kanallarında izliyorum.
Bu firma Bizim halkın yufka yürekliliğini kullanarak devleti çok ağır ve faydasız bir yük altına sokmak için yoğun çaba sarfediyor.
Bazı hastalıkların tedavisi henüz bulunmadı. Hasta başına Yıllık yaklaşık 1 milyon dolara malolan bir şeye tedavi denemez.