bugün

şu aralar içinde bulunmak zorunda kaldığım cemaat grubunda gördüğüm ve sayıları azımsanmayacak kadar fazla olan insancıklar bütünü.

Sadece bu konuya tüm hayatını adamış o kadar bilim insanı varken bunları görmezden gelip 18-20 yaşında üniversite dahi bitirmemiş kendini tüm o bilim insanlarından üstün gören zihniyeti anlamıyorum. ve bu insanların sayısının hiçte az olmaması beni korkutuyor.
adı üstünde maldır. evrim teorisi allah yalanına inanmayan bilim adamlarının uzun uğraşlar sonucu, büyük baskılara rağmen ortaya koyduğu teoriden ötedir, eksikleri vardır fakat yine de takdire şayandır...
Adı üstünde teoridir. çürütülmesi olağandır. nitekim biyolojik basamaklardan sondan önceki basamaktır. kanun değildir. bu yüzden bunu %100 doğru zanneden mallardan pekte farklı değildir.
ben maymunlukta bu kadar ısrar eden adam görmedim.

(bkz: tamam maymunsun)
allah a inanıyordur. en azından bu şekilde maldır. evet inandığı için maldır. karşısındakinin düşüncesini paylaşmadığı için maldır. dalga konusu maldır. yeri gelince örümcek kafalı maldır. yeri gelince yobaz maldır. sonra sıkışınca vatan haini maldır.
inancın karşısındaki her hangi bir insan ise en üstündür. o mükemmeldir. yaratılmamıştır ama götüyle bile yaratabilir. kertenkeleden gelip götünden kanatlar çıkartarak alp dağlarının üstünde süzülebilir. o en harikadır. evrim teorisini çürütmeye çalışan pistir, kakadır, popom gibidir. ayrıca ben popomla sıçıyorum. hakaretimin boyutlarını siz ölçün. ama önemli olan işlevi, ya da içinizdeyken anlarsınız boyunu... evrim teorisinin aleyhinde bir şey söyleyen ikincisini söylemeden karşısında beni bulur.
not: karadan suya geçtim yaklaşık üç aydır su içerisindeyim. yüzgeçlerim çıkmaya başladı. evrimim tamamlanıyor. şimdi maymunlar düşünsün!

düdüt: evrimleşiyorsunuz ama maymunluğunuz baki kalıyor cicişler.
-hulki evrim teorisi varmış laa
+yok olum bişey herşeyi allah yarattı
-ee nasıl yarattı ?
+orasını karıştırma yarattı işte
-eymuna koyyim senin
+bende senin laa
Evrim teorisinin olduğunu sanan mal ve kendini evrimi ispatlamaya çalışan kodamanlardan daha akıllıdır.
Ayrıca adı üstünde teori.
(bkz: evrim teorisine inanan mal)
yavaş çürütmesi halinde saçı başı dağılmayacak maldır.
şerefimle temin ediyorum.
kenya' da bulunan 1.5 milyon yıl öncesine ait fosille, çürümeye yakındır. zira anatomik yapı bugün ki insanla benzerlik göstermektedir.
siz daha iyisini bulana kadar en iyisi budur.
'evrim teorisinin hala var olduğunu sanan mal' şeklinde değiştirilmesi gereken önermedir.

öncelikle, evrimin var olduğunu isminin doğruluğu gibi savunan veyahut var olmadığına, dinle ilişkilendirip inanan insancıklar bütününe sormak gerekir. evrim teorisi çürütülmüştür, doğrudur. lakin bu evrimin tam anlamıyla olmadığı anlamına gelmez. evrimin varlığına kastım, fosillerin bulunması, bazı canlıların aynısının olmasa dahi, akrabalarının günümüzde yaşıyor olmasıdır. yine evrimin varlığına kastım, bakterilerin genetik değişime uğrayarak antibiyotiklere dirençli hale gelebilmeleridir. bu tür örnekler çoktur ve daha sıralanabilir. ama insanoğlu gibi mükemmel dizayn edilmiş bir canlının maymundaki birtakım genlerin tesadüf ?! eseri evrimleşerek insanı var ettiğini kastetmiyorum. darwin teorisinin çürütüldüğü nokta budur! bilmeyenlere duyurulur!

edit: ben kendi sülaleme bakarım, başkasının sülalesi beni ilgilendirmez.
Aile terbiyesi almış ve görgü kurallarını bilen bir insan sırf kendisi ile aynı fikirde olmadığı için karşısındaki ezici çoğunluğa mal diye hitap etmez. Ediyorsa;
(bkz: o kendi mallığıdır)
evrim teorisi'ni bir teori olarak görmeyen ve "harbiden öyleymiş lan" diyen mal'dan daha mal değildir.
evrim teorisini ispatladığını zanneden maldan pek farkı yoktur aslında.
hakikaten de maldır. teori dediğimiz nane "kesin" bir sonucu ifade etmiyor ki çürütmeye çalışarak zaman kaybediyorsun.

götü yiyorsa bunu çürütsün;
(bkz: yer çekimi kanunu)
Kurbağa lavlarını daha sonra döller bu yolla genlerini yumurtalarına aktarmış olur .

Bilim sorar yaratılışçıya neden bu böledir bunu yapmaya iten güç nedir ?

yaratılışçı ; ''eee allah öle istediği için''

Bilim sorar ;

Neden dişi tavuskuşları kanatları en heybetli erkek tavuskuşuyla çiftleşmeyi seçer ?

yaratılışçı cevap verir ; ''ee allah böle yaratmış''

Bilim sorar ilk canlı organizmalar 540 milyon yıl öncesine ait olduğunu tespit ettik yaşamın çeşitliliği nasıl oluştu bunun cevabını bulmak istiyoruz sizin fikriniz nedir ?

yaratılışçı cevaplar ; '' allah bir anda paaat diye yarattı evrim mevrim yok ''

Şimdi sormak istiyorum bilim ortaya atılan bu evrim teorisi hakkında bütçeler ayırıp bilimsel çalışmalar yapıp bu ortaya atılan teoriyi kanıtlamak için yırtınırken

neden yaratılışçılar her boka ''ee allah öle yarattı'' diyip işin içinden sıyrılırlar , bu ikiyüzlülük değilmidir ?

kardeşim biliyoruz adım gibi eminim herşeyi allah yarattıda ama nasıl yarattı , nasıl şekillendirdi , bunun cevabını insanoğluna verebildiğiniz gün zaten bilim bu işle uğraşmayı bırakacaktır.

herşeye körü körü bağlanmak yerine bilerek ve öğrenerek bağlanmaya neden bu kadar karşılar ?
babanın tarafı evrimciymiş.
bu kadar maymunluk ancak y kromozomunun gen aktarımıyla olur.
teorinin ispatlandığını sanan mal'a kıyaslandığında daha bilimsel davranandır. çünkü ispatlanmayan şeyi çürütme gayreti bir çalışma gerektirir. Ama onu kesinmiş gibi kabullenmek bir körükörüne bağlılığın işaretidir.
"aptalca bir teoriyi çürütmeye çabalamayan insanların olması, onların mal olduğunun göstergesi midir?" sorusunu aklıma getiren önerme/genelleme sıçması cümledir.

Aslında anlamadığım durum, evrim teorisinin gerçeklik payını ispatlayabilecek birşey olmadığı halde buna körü körüne inanmanız, ancak etrafınızda onca kanıta sahip Allah ve din olgusuna nasıl inanmıyorsunuz onu anlayamıyorum. Gökyüzünde milyonlarca hatta belki milyarlarca yıldız, gezegen vs. varken sadece dünyanın oluşumunu teorileştirmeye çabalayıp bulduklarınızı "aha işte böyle" diyerekten kabullenmeniz ne kadar mantıklı? içinde bulunduğumuz galaksi, uzay vs. olgusu sadece dünyadan mı oluşuyor sizce?

Bu dünya'ya kimse maymundan evrimleşerek gelmemiştir. Evrim teorisinin gerçek olduğunu körü körüne savunup, Allah'ın varlığını kabul etmeyenler, ancak maymunluk yaparak evrim teorisinin gerçek olduğunu savunmaya çabalarsınız. Birde insanları mal diye itham edersiniz.

Düşünceniz; "hiç birşey yoktan var, vardan yok olmaz" şeklinde, elbette bu böyle, ancak Allah'ın yoktan var olmadığını, vardan da asla ve asla yok olmayacağını anlayabilmeniz için kullandığımız o minik beyinler yetmeyecektir. Bunu fani dünya'da asla anlayamayacağız. Evrim teorisini anlamaya aklımızın ermesi ancak Allah'ın varlığına, birliğine vs. tam olarak aklımızın ermemesi ve akabinde görülen cevapsız, gizemli soruların oluşu konusunda, Sizde de anormal bir durum yaratmıyor mu acaba?

"içinizde işaret arayanlar için size zaten yeteri kadar göstermedik mi? Etrafınıza bakın, Güneş'e, Ay'a suya bakın, bunlar ilim insanları için işaretlerdir." (Bakara Suresi 118. Ayet)
kendi dışındaki canlıları yok sayarak, aşağılayarak, maymunu hakaret, aslanı iltifat olarak algılayan, allahın yarattığını iddia ettiği her canlıyı kendisi için yaratıldığını düşünüp sonuna kadar sömürerek kendiyle ve kozmosla çelişen maldır...
ayrıca bu mal, putperestlerin güneşe, aya, toteme tapmalarını "ilkel" olarak tanımlarken bir taşın etrafında saatlerce dönerek ibadet eder...
evrim teorisini, yasa zanneden gerizekalının kendince dininin gereklerine inanan insanları aşağılamaya çalıştığı durumdur.
lan teori bu tabi çürütülecek. bilimin kesinlikle açıklayamayacağı şeyler olacaktır. ancak bilim gerçek anlamda ilerleme gösterdiğinde dine yaklaşacaktır. bu kaçınılmazdır.
(bkz: evrim teorisine inanmak için mal olmak lazım)
evrim teorisi, allahın ya da bir tanrının varlığını ya da yokluğunu konu edinen bir teori değildir. olmadığı için de ne allahın yokluğuna inanan bilimadamlarınca ortaya konulmuştur denilir ne de teori olduğu sürece allah vardır denilir. evrim teorisi kanunlaşsa bile bu zaten allah yoktur demek değildir.

bireyin, bir cephe açıp evrimi karşısına dini ve allahını savunmak için alması, ne yazık ki böyle bir savaşın veriliyor olduğu anlamına gelmez. o cephenin ölüm bölgesinde değil ölü bölgesinde kalır evrim teorisi. allahını seven ve inanan da evrime karşı olmak zorunda hiç değildir.

bir de, anasını avradını sikeyim, hala öğrenemediniz, evrim teorisi maymundan geliyorsunuz demez. şunu bir öğrenin.
evrim karşıtları hala şu soruyu soruyor ''biz maymundan mı geldik o zaman ? ''

bin defa söledik maymundan gelmedin , ortak atadan geldin , çatallaşma var anladın mı ?
çürütenlerin büyük kısmının adı steve değildir.
(bkz: steve teorisi)
'maymundan geldiysek neden hala maymun var' sorusuna en muhteşem cevap şu videoda vardır.

http://www.youtube.com/watch?v=WWc9iT1R72U

ayrıca şuna cevap verelim hadi o zaman:

maymundan geldiysek neden hala maymun var?
topraktan geldiysek neden hala toprak var?

aynı mantık değil mi? ha?