bugün

merak konudur. bence evlilik yaşı yoktur.
Evlilik kurumunun artık miadını doldurduğunu düşündüğümden bir yaş limiti koyamıyorum.
25'ten sonrası okey. ama en geç insan 30'unda evlenmeli.
bir abla bana toyken evlendin evlendin, kadınlar akıllanınca evlenmez demişti.

yüzde seksen haklı, evlenmek akıllıca bir iş değil.
Kadınlarda 23, erkeklerde 25. Evlendikten sonra da en az 4-5 sene çocuk yapılmamalıdır. Eşler bu süre içinde gezsinler eğlensinler evlilik olgunlaşsın, güçlensin. Çocuklar anasız babasız kalmasın. Evlenip hemen çocuk yapan çiftler genellikle tez boşanıyor, ceremesini bebeler çekiyor.
Sonra bu toplum neden böyle oldu diyoruz. En Temel sebebi Aile birliği olmadan büyüyen çocuklar. Eksik büyüyorlar çünkü.
60 yaştır. emeklilik gibi aynı. evlilik kurumu gençken çekilecek dert değil iş güç bitince emekli olup inzivaya çekilince evleneceksin mis gibi. zaten 5-10 sene sonra hakkın rahmetine kavuşursun çok yıpranmadan. hayatının son yıllarını hanımla beraber geçirirsin çay çekirdek eşliğinde kavgasız gürültüsüz. en büyük derdiniz hanım/bey kalp ilacımı nereye koydun tartışması olur.
Bence 25 uygun bir yaştır. Çünkü reşit olunan 18 yaşta insanlar bu tür şeyleri ciddiyetini ilk etapta fazla kavrayamaz bir de devir değişti 20 yaşında ev alan araba alan nesilden telefon hattı hala annesine, babasına bağlı nesildeyiz. Bence 25 yaş, hatta biraz daha üst sınır bile olabilir, evlilik için uygundur.
erkekte 35, kadında 30 iyidir.
30'dan önce düşünmüyorum.
27-28 ideal yaş bence...
30dan önce evlenen ahmaktır.
Asla 25 ve öncesi olmamalıdır. Hayat tecrübeleri edinen ve kendini idame edebilen biri evlenmelidir. 25-26 da bu olay için uygun sayılır.
25 idealdir. Okul biter , iş bulunur o zamana kadar. Yaş ilerledikçe insan daha seçici olmaya başlıyor. 30 yaşına kadar evlenmemişse bir daha ya evlenemiyor ya da 40 yaşına kadar oradan oraya savrulup duruyor. Nereden biliyorsun diye sormayın.
Ancak ve ancak en az 3 karı ile evlenip bir şekilde yoluna bakan gerçek erkeklerin doldurması gereken başlık.
şart midur?
bence yaşı yoktur. her yaşta evlenen var.
Bana kalırsa kişinin iradesi ve isteğinden emin olunup izin alınırsa 16ya kadar düşmeli. Fakat yasal ve izinsiz sınır 18 olmalı.