bugün

kendini hazır hissetmesine rağmen,bulunduğu konumun hazır olmadığı kişinin evlilik isteğidir.bir an evvel bu sorunun aşılıp,topluma mutlu mesut ailelerin katılımı dört gözle beklenmektedir.
evlenmemek isteyip de evlenmekten yeğdir.Şansınızı zorlamayın
allah'ın isteminiz dışı size verdiği lütuftur.
(bkz: vazgeçmek kaybetmektir)
-siz evlenmek isteyip de evlenemeyenlerden misiniz?
-hayır ben çekoslavakyalilaştiramadiklarinizdanım
-siz yanlış gelmişsiniz. adınız neydi?
-şemsipaşa pasajında sesi büzüşesice şemsi.. sizin neydi?
-ersin
-..rraaamı yersin.
-efendim?
-afedersiniz bazen oluyo böyle tutamıyorum kendimi.
-şemsi bey yan odaya alalım sizi. şimdi şemsi bey şu kaydınızın olduğu kağıdı da saklıyosunuz.
-sarimsaklasak da mi saklasak sarimsaklamasak da mi saklasak?
-psikolojik mi bu?
-yok.. birgün takatukalari takatukaciya takatukalattirmaya gitmemle başladı herşey..takatukacu takatulari takatukalayamayınca takatukalattirmadan getirdim ben de. ondan sonra böyle oldu
-anlıyorum...
bellı yasa gelmıs ve cocuk sahıbı olmak ısteyen bırının karsısına dogru baba/anne adayı bulamaması durumudur..

evlenmek ıstedıgı ıcın evlenenlerın * %60 ı bır yıla kalmaz bosanmaktadırlar.. bu yuzden evlenmek ıstıyoruuuummmm demeden evlenmek gerekmektedır.. kaderdir, alın yazısıdır , kumardır cunku evlılık..
parası pulu olmamak karşındakini ikna edememek
e.k.k(evde kalmis kizlar) yada e.k.e(evde kalmis erkekler)
(bkz: sekste tabuları yıktım ama partner sorunum var)
genellikle 30 yaşından sonra görülen durumdur. bu yaştan sonra tüm adaylar için armudun sapı üzümün çöpü muamelesi yapılır.
sevdiği biriyle evlenmek isteyipte evlenemeyecek kimsenin el falına göre sol elindeki kalp çizgisindeki aşağı doğru eğimli dallardan birinin akıl çizgisine değmesi bu durumun gerçekleşeceğine delalettir.
"boşanmak isteyip de boşanamamak " gibi bir duruma neden olmaması dilenen bir istektir
evlenmekte olan arkadaş/akraba tayfasından gelin kişinin ayakkabısının altına isim yazma ve düğün boyunca silinip silinmediğini kontrol etmekle geçen zaman ve sonunda silinmediğini görünce uzunca bir süre izdivacın mümkün olmayacağı hurafesinin yol açacağı durum.
hayatının kadınını/adamını bulamamış kişinin karşılaşacağı problem.
evlenmek için uygun kişiyi zamanı bulamamak.
en tipik çeşidi evde kalmaktır
sonrasında, "boşanmak isteyipte boşanamamak" durumunun da yaşandığı, aceleye getirilmemesi gereken, sindire sindire, tanıya tanıya, "millet ne der" kuşkularından arınmış, "çokta skimde" edalarında takılıp en sonrasında belediyenin yetkisine baş vurulması gerekir.
bütün bunları aşmış ise bünyeler evlenmeleri için bir takım engeller olabilir, evlenmek isteyipte evlenememek konusunun genel amacı bu olabilir... lütfen önce bkz: "üst satır"
vardır bu işte bir keramet diyerek oluna bırakılmalıdır, fazla zorlanmamalıdır.
çoluğum çocuğum olsun, kocam olsun, yuvam olsun diye kasan ve gününü patik örmekle geçiren ev kızlarının içinde bulunduğu durum. bir güzel süslenip, evden dışarı çıkıp, bir "av kafesleyemezlerse", hadi onu geçtim çete filan girip Birileriyle tanışmaz yada arkadaşlık sitelerine "27 yaşında, bakire, ev kızı" şeklinde ilanlar bırakmazlarsa daha çook bekleyeceklerdir. görücü usulü denen evlendirme şeysi kalmadı malum..
aşık olmak isteyip aşık olamamak sorunsalına göre ilerleme kaydetmiş sorunsaldır.
yaşı 30 a gelip te hala sağlıklı bir ilişkisi olmayan bir kızın içine düştüğü ve/veya düşürüldüğü durumdur.
(bkz: parasızlığın gözü kör olsun)
(bkz: işsizliğin gözü kör olsun) *
başkasını seven birine aşık olmaktandır.
elinde en az 20 - 25 bin ytl'si olmamak demektir.
evlenecek kimseyi bulamamaktandır.

muhtemelen yaşınız itibariyle iyiler kapılmıştır.

nereden mi biliyorum? bana da bir arkadaş anlattı(!)
evlenmek isteyipte yaşları geçtiği için evlenecek birini bulamıyorlar ise; esra erol,zuhal topal,uğur aslan ve songül karlı ya başvurmalılar.izdivaç programında kesin bulurlar.