bugün

hafif ürperti, çokça heyecan ile duyulan seslerdir. tez elden ışıkları kapatıp feneri açıp dehşet dolu dakikalara yol alınmalıdır.
(bkz: kedidir kedi)
ya hırsız ya da üst komşudan gelen ikiz yatak gıcırtısı
faredir fare koy gotune (bkz: yiğit özgür)
birçok insan tarafından, yorganı başa çekmekle geçiştirileceği umulan seslerdir. yok anam, geçişmez öyle, bilirim... *
(bkz: sifonun serefsizligi/@o h a)
kısa vadeli paranoya sebebi. hele bir de karanlıkta ise kişi daha bir muğlak, daha bir tırsınç... ama süreğenlikten bahsetmiyorum; öyle bir durumu olan bir psikoloğun sesini duymaya başlamalı bir an evvel...
bi kac hafta evde yalnız kalınca yarı alkolik olmama neden olan sesler.
gündüzde var olan ancak gece sessizlikte duyulabilen seslerdir.korniş çatırdaması,buzdolabı gürlemesi,saat dongları vs. şeklindedir.evde yabancı biri kaldığında ev sahibi tarafından gerekli açıklama yapılarak anlamsız panikler engellenir.***
alt katta oturan ev sahibimiz için sex yaparken cıkarttığımız, gercek olan ise kafa güzelken cıkarttığımız seslerdir.
-acaba olabilirmi lan..?
-pardon ama napim senin kıllı g.tünü ben!
-işinin oramla olduğunu nerden biliosun.?
-..!!???!!..
(bkz: yok artık)
bütün gün sessiz sedasız çalışan buzdolabının sapıtıp vırıl vırıl sesler çıkarması, duvarın içinden gelen tık sesleri, açık pencerenin arada sırada gıcırdaması ve daha nicesi.. gündüzün seslerine benzemez, içinize bir korku, hüzün yerleştirir. ayrıca nerden geldiği belirsiz köpek havlamalarını da unutmamalı, edebiyat çok ekmek yemiştir o köpeklerden.
üst komşunun yatak odasından gelen yatak sesleridir.
gacır gucur..
yada
yan dairedeki yeni evli çiftten gelen seslerdir. *
(bkz: evde yalnızken duyulan sesler)
televizyonun çatırdaması da bu seslere örnektir.
Kombiden gelme ihtimali yuksek olan seslerdir.
(bkz: evde yalnızken duyulan esrarengiz osuruk sesi)
Bazen evin içnden değil zihinden gelen seslerdir.
yan komşunun da öğrenci evi olduğunu bilmenize rağmen çatır çutur seviştiklerinde moralinizin bozulmasına neden olan seslerdir.
gerçekte olmayan korkudan duyulduğu sanılan seslerdir.
Çıtırtılar, tıkırtılar hele evde yalnızsan aboo. Hayatımda 2 kere evde yalnız kalmışlığım vardır onda da hem sabaha kadar uyumadım hem de odaların kapısını tek tek kilitledim. Evet evde yalnız kalmaktan korkuyorum.
kafanıza tık tık diye vurulduğu olabilir mesela. duydum ben.
annenizin kardeşinize kapat artık onu ve yat yarın okul var demesi.
üst kattaki yatağın duvara belirli tempo eşliğinde vuruş sesi.
ya duvardaki saatinden, ya da komşu çiftin saadetinden gelen sinir bozucu seslerdir.
Televizyon, bilgisayar vs. elektronik aletlerden ve pet şişelerden gelen çıtırtılardır.