bugün

Kuşum öldüğünde 2 gün evde tutmuştum. Çok ağlamıştım.

Evcil hayvanım olmamasına rağmen ağladığım bi olay vardı.

Bi köpeğin kafasına tasmamsı bişe geçirip çöp kamyonuna atıyorlardı. Belki belediye arabasıydı. Haberde görmüştüm ufaktım. Show Tv kanal. Hala üzülüyorum o köpeğe. Hala gözlerim doluyor.
Canının parçası gittiği için ağlıyordur.
birisi "asosyal bir eziktir açık ve net." yazmış. ne hasta ruhlu orospu çocukları var lan bu dünyada.
Hayvana bağlandıysa normaldir.
O bir evcil hayvan degildir efendim o bir aile bireyidir. Tabi ki ölunce uzulmek en dogal haktir. Senelerdir sizinle yasayan bir birey sonucta. Yeri geldi ayni masadaki sandalyeye oturup sizlere bakip bir aile bireyi gibi takildi orda. O sandalye bos olacak artik. Uzulmez mi insan. Eve geldiginde kapida seni karsilamayacak bir daha. Uzulmeli insan.
vefası ve kalbi hala körelmemiş insandır.
Evcil hayvanın bir çok insandan daha insan olduğunu anlamış zeki tiptir. Onlar çoğu insan gibi çıkar uğruna sevmez sizi sizden istediği tek şey sevgidir. başka insanlar gibi paranız için iyi gün dostu olmaz.
Bir şeyin arkasından ağlanacak kadar değerli olması ; insan olmasını, canlı olmasını, madden değerli olmasını, nadir bulunuyor olmasını gerektirmez.

Bir şeyin senin için değeri, senin için değeri kadardır amk..

Edebiyat yaptırıyorsunuz adama gece gece..

Tüm evcil hayvanlarının ölümüne üzülmüş bir insanım.
Normal insandır.
Yemeğini veriyorsun, kakasını temizliyorsun, yıkıyorsun.. Bildiğin evlat oluyor o senin için.
14 yıldır yanımda olan. Sevgime herzaman karşılık veren her özelliğini bildiğim. Uzaktayken çok özlediğim sevimli tüy yumağı hiç büyümeyen bir çocuk gibi. Ve üzüldüğümde hissedip yanımda uyuyan "aile bireyime" üzülmeyeceğimde sana mı üzüleceğim? dedirten durum.
Insan olan ağlar. Kalbinde merhamet olmayan aglamaz.
(bkz: mühimmat harcamaya değmeyecek biri olmak)
bana dost olan ve insanlardan bile çok güvendiğim, evcil hayvanım demekten çok öte olan bir canlı öldüğünde elbette üzüleceğim. hatta ağlayacağım. her şeye bok atmak için yer arıyorsunuz lan resmen.

üzülmeyenin insanlığın şüphe ederim. her şeyden önce o bir canlı! sevdiği insanı kaybeden birine "üzülme, yeni biriyle dost olursun." demiyorsanız, "üzülme, yeni bir evcil hayvan edinirsin." demek gibi bir hakkınız da yok.
Bazı anne babalarda iki ayaklı evlatları ölünce ağlıyor ya işte o tiplerden.
Normal insanın göstereceği tepkidir. Çünkü ailesinden birini kaybetmiştir.

bundan tam 4 gün önce, 2 aylıkken kucağına aldığı ve 2 yıl boyunca çocuğu gibi sevdiği kedisini kaybetmiş biri olarak bu tip kelimenin tam anlamıyla benim.

öyle acı bir şeydir ki kelimeler kifayetsiz kalır acınızı tarif etmeye... herkes aynı duyguları yaşamaz belki... ama yaşayan kahrolur, erir, biter... 2 aylık kucağıma aldığımda, evime getirdiğimde. gözümün önünde büyüdü. beraber uyuduk, geceleri mırlıyarak geldi yatağıma, her günün sabahında ayaklarımda uyurken buldum.

öyle çok sevdim ki onu iki sene boyunca... bazen ısırdı, kızdım. kollarımı çizdi elimi çizdi, ama onu hep sevdim. canımın bir parçası olmuştu çünkü.

bir gece evimin penceresinden kayıp düştü aşağı, kurtaramadık canımıniçini, gözlerimin önünde kayıp gitti ölüme. cansız bedenine baktığımda kahroldum. yıkıldım... ölümünün üzerinden daha 4 geçti ve bu satırları yazarken, gözlerim durmuyor. yüreğim patlıyor. canım deliniyor. evime giremiyorum, onsuz. her yerde izleri, tüyleri var. yüreğimde eksik bir şeyler var.

şunu söylemek isterim ki; bir hayvan ile yakın bağ kurmak isteyen kişiler onun ölümüne dayanıp dayanamaycaklarını gerçekten düşünsünler. Çünkü inanın çok acı bir durum.

orospu çocuğu editi: evcil hayvanı öldüğünde bu ve benzeri hissiyatlara bürünen kişilerden rahatsız olan lütfen analarının amlarına geri dönüp orada yaşasınlar.
(bkz : O kişi benimdir mesela ) Onunla beraber ömür bağlıyorsun yalnızlık paylaşırsın malına parana bakmaz ağlamakta haklıyız bırakın ağlayalım. Edit: Evcil hayvanım olmadı.
amacı merak edilen tiptir. ya git yeni kedi, köpek, kuş neyin öldüyse ondan bir tane daha al ne bu drama. bayılıyorsunuz hayvanlara duygusal anlamlar yüklemeye he.
gayet normal bence ağlamak. ama siz kim bunu anlayacak kalpte olmak kim. kalpsizsiniz, hissizsiniz. samimi duyguları anlayacak insan sayısının inanılmaz düşüşü çok acı değil mi ? Kötülük yapmayı marifet, temiz duyguları eziklik görenlerle çevrili her yer.
Ağlamıyorsa insan değildir zaten insan olmayanın da evcil hayvanı niye olsun lan?
prensip olarak hayvan beslemem ama ama besleseydim ağlardım herhalde, evden biri gitmiş oluyor sonuçta alışkanlık var.
şov peşinde olan tiptir. neymiş? kedi köpeği ölmüş. ya kardeşim gider sokaktan bir kedi yakalarsın olur biter. he cins kedi köpeğin ölmüştür, verdiğin para yanmıştır ona ağlarsın anlarım ama yeri doldurulabilecek şeylere ağlamak bence çok mantıksızca bir eylem.
(bkz: en asil duyguların insanı)
anlam veremediğim, biraz da şov peşinde koşan tiptir. kardeşim yeri dolacak şeyler için neden karı gibi ağlıyorsun, al sokakta kedi köpek mi yok? hem sevap.
kimse kusura bakmasın, biraz şov peşinde koşan insandır. yeri doldurulabilecek bir şey için günlerce ağlayan, yemeden içmeden kesilen biri; ya gelişimini tamamlayamamış yada ilgi çekme amacı güden insandır.
Biraz şov peşinde olan tiptir. Sanki sokakta kedi köpek kalmadı.