bugün

görsel
villa tarzı veyahut lüks rezidans olanı makbuldür.

bu arada ormana kurulmuş evler çok iyi.
Cinlerle birlikte yaşadığımız yerdir.
çocukken resim çizerken en çok çizdiğim figürlerden biriydi ev ve içinde oturan insanlar. Zihnimde hep huzur ve güvende olmayı çağrıştırır.
içinde kalınmak istenen yer, mekan, kişi. ikametgah adresiniz, o yerin eviniz olduğunu göstermez. Çoğu insan da bir ev bulamadan ölür.
Huzurlu bir yapısı olduktan sonra en rahat olabildiğimiz mekân.
Ev insanın kendini gerçekten rahat ve huzurlu hissetmesi gereken bir yerdir. Kedi de beslenir köpek de. insanın kendine göre düzenleyip kendine has bir yaşam tarzı oluşturabileceği bir yerdir.
sadece uyumak için kullanıldığında sıkıcı olmayan yer.
Kendimi en rahat ve doğal hissettiğim yer. içeride huzurluyum, güvendeyim, rahatım. Ev benim vatanım.
Çoğu akşam evimdeyim. Bazan cidden bıkıyorum
insanın evi yaşadığı yer değil anlaşıldığı yerdir.
Evimde durmak istiyorum artık. Şu günlere lanet olsun bi salın beni artık.
sıkıldım ulan.
çatısı ve duvarları olan yer değil kendini ait hissetiğin yerdir.
ev kavramını ev yapan, içindeki eşyalar veya neye benzediği değil de içindeki anılar, dolayısıyla anıları yaşatan insanlar sanki. ne bileyim bir penceresi olmasa da bazen ihtiyaç duymazsın. özledim evde hissetmeyi.
özledim ulan.
hanenin eş anlamlısıdır.
"...Eviniz mükemmellikten uzak olabilir; ama en azından korkunun hakim olduğu, çevrenizdeki insanlar karşısında sürekli gardınızı almanız gereken bir yer değil, sevginin hakim olduğu bir yerdir..."

(Kitaplar ve Sigaralar - George Orwell)
Şu günlerde herkesin diline doladığı gibi bir stres kaynağı değildir.aslında bir insanın en son stres duyması gereken yerdir.bundan birkaç ay önce trafikten,gürültüden,kalabalıklardan,iş stresinden,yoğunluktan şikayet eden insanlar şimdi de evde kalmaktan şikayet ediyorlar.evimizde mutlu değilsek bu işte bir sorun var...
Monachopsis, bir yere ait hissedememe duygusuna denir. Ben de hissettim. Belki hala içimde taşıyorum, insanın içinde taşıması gereken diğer duygular gibi. Bu duygu beni çok yere sürükledi. Evim diyebileceğim bir yer istedim. Hiçbir yer benim değilmiş. Ama her yerde yaşanırmış. Ve insan alışırmış. Kendimizi yabancı hissettiğimiz bu evde, yarı huzursuz uykularımızı uyuduğumuz bu yatak bizim, inan. Kendini yalnız hissettiğin o yatağın iki oda ötesinde her zaman duyamasan da fısıldayıp duran, seni seven kalpler var ,inan. Gittiğimiz her yerde bizi seven kalpleri göreceğiz, inan. Evine hoş geldin. Hayatındaki bir dönemeci daha bıraktın arkanda. Güzel uyu gözbebeğim.
Oğuzhan Koç'un bugün çıkan albümüdür.
öğrencilerin bulmakta zorlandığı bulsa da bir şekilde ev sahiplerinin gazabına uğradığı barınma mekanları. hoş öğrenciler de bunu hakedecek şeyler yapıyo kabul ama abi öğrencileri genellemeyin be. bak şimdi ev bulmak için tırım tırım sitelerde dolanıp duruyoz.

şurdaki de güzel ama bizimkileri nasıl ikna edeceğiz du bakalım.
aile ile yaşanıyorsa hayattan bezdiren sikimsonik yer.
Tek yaşayın,kafanızı dinleyin.
Akşam olunca gidilen en son yer. Sabaha kadar açık.

Şeytanın sözlüğünde ki tanım.
Annemin nefis yemekleri, canım yatağım, uzanmaya doyamadığım kanepeler ve ailem. Bir saati aşkın süredir bu saydıklarımla beraberim. Kısacası evim evim güzel evim.