bugün

O kıza kız denmemelidir. Türk toplumuna göre bir kadın yemeği, temizliği, çamaşırı, bulaşığı vs vs bilmelidir. Birde kalkıp Ayy ben yemek yapmayı ev işlerini bilmiyorum diyip hava atıyorlar ya cinayet sebebi yemin ederim. Kızlar bunları bilmediğinizde havalı olmuyorsunuz bilin istedim.
edit : elin oğlu diplomaya değil yaptığın pilav bakar.
bal yapmayı bilmeyen arı gibidir.
başka işler bilen kızdır.
kızdan çok nejdet abidir.
oturur yemekten otlanır.
muhtemelen tikidir, zengin kızıdır, para bok olduğundan ve anne evinde bu işlere hiç ihtiyacı olmadığı için öğrenme gereği dahi duymamıştır.
El üstünde tutulur.
Evlenirse sıkıntı yaşayacak kızdır. Ayrıca evde annesine hiç yardım etmeyen hayırsız bir evlat olduğunuda düşünebiliriz.
isterse odtü den mezun olup çift anadal yapsın benim nezdimde sıfır. lütfen benden uzak olsun. amin.
Atın çöpe.
Kariyere odaklanması gereken kızdır. Çok parası olursa hizmetçi tutarak daha güzel bir hayat yaşayabilir. Ev işi bilse de hizmetçi tutsun hatta. Ev işi yapmaktan insanın kendine hayrı kalmıyor.
insanların düşüncelerini siklemeyen kızdır.
Gratis indirimlerini kaçırmayan yüzünde badana boya ile gezen günümüz ikiyüzlü erkeklerin hoşuna giden kızdır.
Zenginle evlenirse sorun olmaz hizmetçisi yapar.
benden uzak allah a yakın.
Evde kalacak kız.
Günüzümün kızıdır.
Zaten sizin eşiğinize meraklı değildir. Okur çalışır kendi ekmeğini kazanır. Siz az yer hizmetçi tutarsınız. Hiç bir kadın kirli çorap yıkamaya gelmiyor bu dünyaya.
Nedendir bilmiyorum ama bana zevk veriyor. Canım sıkkınken özellikle açarım bir şarkı uzun ve uğraştırıcı bir yemek yahut temizlik yaparım. Terapi gibi gelir. Boş boş yatıp uzanıp depresyona girmeyi lisede bıraktım. Hele bir aralar bayağı her şeye sinirleniyordum. Sinirlendikçe ev süpürmeye başlıyordum böyle böyle hem hijyenik bir evim oldu hem de fazlalık kalorilerimi atmış oldum.
Ev işi yapmak istemeyen ve zorunda olmayan kızdır.
tek başına kalmaya başlayınca ertesi sabaha kadar ağlar..
Kendine yetecek kadar bilmesi gereken kız. Anahtar kelime kendine.
bir temizlik firmasında çalışıyorsa, eve iş getirmeyen kızdır.
Zamanla öğrenebilir. Yani en azından kendi ayrı eve çıktığında öğrenmek zorunda kalacak.

Saygılar sunuyorum azizim...
ev işi bilmemek ne demektir ya saçmalık. bilmiyorum diyen atıyordur.