bugün

avusturya da carsiyi temsil eden yeterince insan var icinizi rahat tutun.*
gereksiz olduğu kadar komik de olan facebook grubudur. *
eğer götürülürsek euro 2008 için "kartal gol gol gol" tezaruatını nasıl düzelteceğiz çok merak ediyorum.
bence gayet mantıklı bir öneridir. çarşı orda nasıl taraftar şovları yapar çok eğlenceli olur açıkçası.
Avrupa'nın göbeğine çarşı götürülsün ha? Dünya öyle bir kepazelik kaldırmaz.
12 eylul 2007 turkiye macaristan maci'nda çarşı'nın marifetlerini gören her vatan evladı bu isteğe karşı çıkmalıdır. türk milli takımının taraftarları milli maçta "beşiktaş" ve "ooooo serdar özkan oleyyy" diye bağıran kimseler tarafından seçilmemelidir.

edit:istediğiniz kadar eksileyin. bu rezalet yaşandı. unutmayacağız. unutturmayacağız..
büdüt:siz eksileyince belki "türkiye" diye bağırmaya başlarlar.
evet avrupa nın göbegine degil öle konuşalnların arkasına götürmek lazımdır.zira zevk ve hazları üst düzeye ulaşacaktır.zira çarşı arkadan tıklayacaktır.
(bkz: siyah ulan beyaz ulan)
(bkz: çarşı hepsine yeter)
asla ve asla gerçekleşmeyecek olan olaydır. *
madem ülke aşkı içinde çarşı grubu götürlmese bile gitsin kardeşim.Ama yok beleşe alıştılar ya. Beleş yar.k versen atlıyacak durumda artık çarşı. Milli takımı falan desteklemek hikaye adamlar karı kız görmeye gitmek istiyorlar.
bedava bilet, bedava deplasmana götürülmeye alışmış insanlara yüz verilince astarını istediklerini gösteren önerme. iyi ki bi çarşı iyidir, çarşı şöyledir, böyledir denildi, beleşçi zihniyet ''biz böyle iyi taraftarız biz götürülüp,ülkemizi temsil etmeliyiz'' deyip
bedava gezinin peşindedir. ben adanalı değilim ama adana demirspor taraftarı da çok ateşli onlar da götürülsün, onların ne günahı var. bursalılar da götürülsün onların başları kel mi? fener,galatasaray taraftarından hiç bahsetmiyorum zaten onlara herşey müstahak hiç birşey haketmiyor onlar bir işe yaramaz. *
başka bir yönden bakılınca mantıklı gelebilen hadise.
(bkz: çarşıyı sınırdışı etmek)
çarşı'nın derdi beleş bilet falan değildir, ülkemizdeki milli maçların biletlerinin zaten %80'i sponsor firmalara dağıtılmaktadır.

ha dersinz ki, "o firmalar sponsor olarak zaten bedel ödüyorlar" ondan sonra "seyirci değil, taraftar istiyoruz" gibi sözleri duyarsınız.

ülkemizde oynanan milli maçlarda rakip takıma taraftar baskısının uygulanamamasının sebebi budur, sponsor firmalara verilen biletler.

ayrıca, çarşı macaristan ve bosna maçları için "biz, gfb ve ultraslan'a bilet tahsisi yapılsın" demiştir, -hoş bu iki taraftar grubundan çarşı'ya destek gelmemiştir- tahsisten kasıt da bedava bilet almak değil, sponsor firmalara bilet dağıtıla dağıtıla bilet kalmamasındandır.

size samimi geliyor mu, 33.000 kişilik inönü stadı'ndaki macaristan maçının biletlerinin 2 saat içinde tükenmesi? veya ali sami yen'deki bosna maçı biletlerinin 45 dakikada tükenmesi?

dert bedava bilet derdi değil, organizasyonu sağlama derdidir.
bu işin çarşı pazar muhabbeti olmadığının anlaşılmasıyla (bakınız macar maçındaki çarşıpazarın bjimnastikk tezahüratları) değerini yitirmesi beklenen ütopya.
olayın vurgusu beşiktaşlı olmak değil, milli takımı çarşı'nın beşiktaş'ı desteklediği aşkla/hırsla desteklemek.

hatta bana kalsa; türk dış politikası'nı çarşı belirlesin diyor, istiyor ve bu cümlede sesimi yükseltiyorum.

*aslında bana kalsa diktatorya kurarım. halktı demokrasiydi hiç uğraşamam*
(bkz: çarşı euro 2008 e karşı)
bugün çarşı adına açıklama yapan grubu gördükten sonra, 'yok yok kalsın' denilesi durum.