bugün

kan tutan vampire benzeyendir.
hayvan yiyen etseverdir. et yemekten daha güzel şey var mıdır ki ? olsa da yesek.
Dogayi da seven hayvanseverdir. Sonucta doganin kanunu bu. evimde kopek besliyorum ama deli gibi et yiyorum. Hatta kopegimle beraber yiyoruz.
hayvanlara işkence etmeyen, edenleri engelleyen ama doğası gereği beslenen insandır. Spor yapan proteine ihtiyaç duyandır. Hayvanları severim, zarar vermem ama şahsen etsiz bir yaşam düşünemiyorum. Et yenmez mi ya!
allah insanların yaşamını devam ettirmesi için bazı yiyecekleri helal kılmıştır. hayvanlarda bunlardan biridir. madem et yenilmiyor, o zaman sütünü yoğurtunu veya peynirini de yemesinler. dünyada yaratılan her şey insanlık içindir.
hayvan sevmek et yemeğe engel değildir.

ama her sevilen hayvan yenilmez.

insan hayvanı yenilmez mesela.
o etler tarlada yetişiyor zanneden hayvanseverdir.
ot yiyen yeşil koruyucu, çevreciyle aynıdır.
kısacası ağzının tadını bilen hayvanseverdir. ot ne lan?
hayvanseverlerin iki yüzlü olduklarına işarettir.
ironinin dibine vuran hayvanseverdir.
beğğğğğn!!! antrikot ve bonfile.hastasıyız. ayrıca hayvansever demek vegan, vejeteryan demek değil sevgili sığır yazar.ayrıca bak senin gibi sığırları bile sevebiliyoruz.
tam bir gerizekalı analizi, karakterine yakışır şekilde saymış sövmüş birde.

hayvanseverler et yiyemez veya et yiyenler hayvanları da döver diye birşey mi var ulan, beyni yok fikri var.
"Çiçekleri de seviyoruz, sebzelerden de vaz mı geçelim?" Sorusunu aklıma düşüren hede.

Korkacak bir şey yok, her hayvanı yemediğimiz için sen takıl öyle rahat rahat.

Edit: imla.
hayvan sevmemek eşittir dövmek değil arkadaşlar. hayvan sevmek tabii et yememeye de eşit değil.

fakat eğer fabrikalarda üretilen, yaşama hakkı verilmeden yemek olmak için yaratılan bir canlıyı tüketip bu pazara ekip biçiyorsan otur ve sevgini sorgula. çünkü sevdiğin hayvanlar acı çekiyor, zarar görüyor, hasta olmalarına sebep olunuyor. mesela hamileyse, kalitesiz yemle besleniyor süt veremediği için. acıdan kaçma, çiftleşme, yavrulama gibi ihtiyaçları suni yollarla koşullanıp yine tabağımıza gelmek için gerçekleşiyor. doğa bu yıl on inek yaratıyorsa biz bir milyon inek yaratıyoruz. ve bu bir milyon ineğe acı çektirip, işkence ediyoruz.

görmediğin zaman, bu vahşiliğin bir parçası olmamış değilsin. bilmiyor gibi davrandığında da öyle.

kimsenin yediğine içtiğine karışmak kimsenin haddine olmamalı. fakat bilinçlen. tabağına gelene kadar yapılan işkencelerin izlediğin kediye işkence videolarından tek farkı bu kez işkenceye şahit olmuş olman.

göz görmeyince gönül katlanmasın.
şimdi şöyle, bizim bir küçük oğlak vardı. hergün elimle yemini ben veriyordum,bir gün bizim ak sakalı dede ben kesecem bunu dedi. ben yapma etme dedim. ama o zamanlar benim gibi veledi dinleyen kim. kestiler hayvancağızı,okadar ağladım ettim bişey önleyemedim. o gün bugündürkeçi eti yiyemiyorum. ama inekleri yiyorum,fakat sölemek gerekirse yine de vicdanım rahat değil.
Doğanın bi kanunu biz hepçil varlıklarız. Et ve ot yememiz gerekir. Sanılanın aksine insanın içinde ki sevgiyi et ve ot yemek öldürmez. Sadece hayvanları değil bütün bir kainatı severiz.
Hayvansever bir yana; Kedi/köpek mamaları tamamen hayvansal. O alanda henüz Bitkisel mama yok. Olsa da onu yiyebilecek evcil hayvan yok.
valla kimse kusura bakmasın ben de hayvan severim çatır çatır da et severim. zaten ölecek hayvan mundar mı olsun ? allahın helal ettiğini kim haram edecek ?
(bkz: hayvan eti yemiş)
Ot yiyen vejetaryenlere ne demeli !! Nasıl kıyıyorsunuz o yemyeşil yapraklı sebzelere yazık değil mi? Onlar da nefes alıyor canım otlarım nasıl kıyıyorsunuz anlamıyorum.
çok güzel yerim.
Kedi seviyoruz diye dana eti yiyemeyecek Miyiz amk bu nası bi kafa?
herhangi bir semavi dine inanıyorsa, o hayvanın etiyse sütüyle derisiyle onu beslemek için yaratıldığını savunur ve yer, gayet normal bir durumdur.

buna karşı çıkanlar sebze de yemesin eğer çevreci iseler. sadece kuru bakliyatla beslensinler ki aslında onlar da bitki.
hayvanseverler et met fln yemezler. gerçek hayvan sever değildir. eğer süt ürünleri (bkz: peynir) (bkz: ayran) falan tüketiyor olsaydı belki.