bugün

kill bill filmlerinde baş kötü adam olan bill'in babası olan (veya olma ihtimali olan) amcadır. filmde sadece bir sahnede görünür ama gayet akılda kalıcıdır.

--spoiler--
aslında bill'in babası olabilir de olmayabilir de, mevzu net değildir. ama adam bill'in anasının yakın arkadaşı olduğundan, bill onu bir baba figürü olarak görmektedir. beatrix kiddo bu amcayı bill'in yerini öğrenmek için ziyaret eder. işin ilginci adam ona bill'i gayet muhtemelen bulacağı yeri söyler.

adam pezevenktir. bir yandan da yaş yetmiş iş bitmemiş modunda konuşma esnasında kiddo da dahil ortamdaki bütün hatunlara yazmakta, asılmaktadır. çalıştırdığı fahişelerin gayrimeşru çocukları "acuna boys" adlı bir çeteye yönlendirilmektedir. vihaio da pezevenklik icra etmenin dışında "resmen" olmasa da fiilen bu çeteyi yönetmektedir.

kiddo'ya bill'in yerini "başka nasıl seni tekrar görebilecekti zaten?" diye şakayla karışık bir muhabbet eşliğinde söyler (gerçi galiba kız gidince bill'i arayıp "geliyor" diye uyarıyordu da). bir de kiddo'ya "ben bill'in yerinde olsam seni öldürmezdim, sadece yüzünü tanınmaz hale getirirdim" geyiği yapar, ki bu metot kendisine itaatsizlik eden veya kaçmaya kalkan fahişelerine uyguladığı cezalandırma yöntemi imiş.
--spoiler--

(not : (pek mühim bir bilgi olmasa da) bu rolü michael parks adlı bir amca oynamıştır.)
usual kardeşimize bu bilgi için tşk eder, 9 yıl sonra bu başlığı canlandırmanın gururunu yaşamaktayım.