bugün

yapılmaması gerekenler listesine eklenmesi şart olan hede.
iki amaçtan sadece birini güden kişinin yaptığı eylemdir.

1 - sapıklık yapmak. sesini duymak...

+ iyi günler türk telekom'dan arıyorum. telefona üfler misiniz?
- ben vodafone kullanıom !
dıt dıt dıt dıııt...

2 - yaşıyor mu diye merak etmek

+ selin ne yapıyorsun
- sen kimsin be !
+ yaşıyor musun diye merak ettim... ben bir dost... nikahına beni çağır sevgiliiim
dıt dıt dıt dııııt...

3 - numarayı "değiştirdi mi lan" diye merak etmek

+ çalıyor lan... değiştirmemiş lan ! selen'Den ayrılırsam, selin'i ararım... hehehe

4 - unutamamak...

+ aloo
- unutmamalı... ogüzel günleri... anılarla gönülleri hoş tutumalı avutabilmeli...
+ manyak ne şarkı dinletiyorsun !
dıt dıt dıt dııııt...

5 - aramakla, aramamak arasında kalan insanın ararsam gizli numaradan konuşurum, arayıp kapatırsam benim olduğumu anlamasın demesidir.

+ alo
- .....
+ alo kimsin be sapık !
- (bu laftan sonra hiç kimse benim diyemez)
+ allah'ın manyağaaa, kırooo konuşsana
- (biraz daha sesini duyma amacıyla açık tutuar)
+ senin kontör'ün gider bana hava hoş !
- dıt dıt dıt dııııt
eski sevgiliyi bi hayli kızdıran, "arayacaksan adam gibi ara hal hatır sor tarrak mı var gizliden arıyosun?" sorusunu kendi kendine sormana neden olan eylem.
* alo?

- (kimler geldiii kimler geçtiii hayatımdannn hiç birisii hasretini gidermedii)

* tayfun?

- (en güzeliiiii seninn kadar sevilmediiiiii)

* burak sen misin?

- (kimler geldi..kimler geçtii...korkma bu akşam gelip çalmam kapını..)

* oooofff kimse beee!!! serkan sensin dimi???

- (başkası paylaşıyor alın yazını...ben sensiz yaşıyorum yasak aşkınııı...)

* harun ????

- Orspu!!! dıttt...dıtttt.dıttttt
çoğu zaman insanın aklına gelen ama amacın ne olduğunu bilmediğimiz eylemdir. yapılır mı? yapılmamalı ama sanki yapılsa ondan bir haber almış gibi rahatlatır. garip bir şeydir.
biten bitmiş giden gitmiştir. lüzumsuz uğraşlara gerek yoktur. eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı
* gerizekalı sabahtan beri arıyosun ne istiyosun! adam gibi konuşsana! yeter !

- ...................

* tamam. sen bilirsin. benden günah gitti. danıştay'a veriyorum numaranı. bittin olm sen.

- ohehehadsahshasas danıştay'a mı aahahhahaha, bence özel idare'ye ver. özelden arıyorum çünkü.
çok salaksın özge çokkk ahahhaa..

* dıtt...dıt.dıttt
gizli numaradan gelen aramaların engellenebiliyor olmasıyla birlikte artık kişinin elinde patlayan girişimdir.
ayrılığın hakkını vermeyen kişinin yapacağı iştir. bir alo sesi duymak için her şey göze alınmışsa delikanlı gibi aranmalıdır, gizlisi saklısı ne ki?
ayrılık acısının doruk noktasına ulaştığı günlerde eski sevgiliye duyulan özlemin yüksek dozajda olmasının ardından ortaya çıkan, engel olunamayan, ardından pişmanlık getirip kontör götüren bir garip hadise. hayır yani genelde sesini felan dinliyorlar sapık gibi, hiç hoş değil.
numaranın özel olması, aranılan kişinin özelliğinden mi kaynaklanıyor yoksa kendini hala özel mi hissetmek istiyorsun? şeklinde, yapılan işin anlamsızlığına anlam aramak.
insanın cesaretsizliğinin en güzel örneğidir .
sesini duyunca heycandan ne diyeceğini şaşırdığın ve içinden ulan ben ne yapıyorum dediğin aktivite *
aranılan eski sevgilinin de hayatında biri yoksa muhtemelen onu da heyecanlandıracak hadisedir.
eski sevgilinin düş yakamdan diyerek, telefonunu ve hattını çöpe atması ile sonuçlanacak hadisedir.
bu eylemi ömrüm boyunca hiç yapmadım diyen yalan söyler. herkes hayatında en az bir kere yapmıştır.
aslında pek de gizlenen bir numaranın olmadığı arama biçimidir. yani, eski sevgili bilir arayanın eski sevgilisi olduğunu. hatta bilmeyi abartır, başka bir telefon sapığı gizli numaradan arasa da "amaan benim eskisi" der.

bazı telefon kuralları vardır:

1. ilişkisi bitmiş birisi gizli numaradan aranıyorsa, kesinlikle eski sevgili kabul edilir.

2. telefonda anlaşılmayan sesler var ise, hat yoğunluğu-çekmeme düşünülmez, "hohhhhh"layan sapık kabul edilir.

3. telefondan sapıklık yapacak kişinin fiziksel en ufak zarar veya etkide bulunulmayacağı gerçeği yoktur, telefon dünyasında telefon sapığına da, duramadan arayan esi sevgiliye de normal davranmak namusun gitmesi, insanlığın bitmesi, dünyanın çökmesi kabul edilir.

bu kurallar hayatın düzenidir, aykırı davranmak da düşünmek de.. dünyanın henüz hazır olmadığı durumlara sebep olur. yapmayın!
*
sadece sesini duyayım yeter, nefes alamıyorum, konuş bir şey söyle mesela transferleri nasıl buluyorsun anlat, en son hangi filmi izledin, finallerin nasıldı? hiç aklına geliyor muyum? gibisinden şeyler söylemek ister taraflardan biri, yani hala unutamayan kısım, yoluna devam edemeyen kısım ama hiçbir şey söyleyemez, karşısındaki de bir şey söylemez, sen olduğunu anlar, kapatmaz, öyle sessizce beklersiniz. kendini aptal yerine koyduğunla kalırsın. bir şekilde telefonu kapattıktan sonra saatlerce ağlarsın. özette gereksizdir.
kendisinin özel numarayı engellediğini anladığınız an çöken heyecandır. ama o alo diyecekti ben de tık diye kapatacaktım. naptın be hacı! * *
(bkz: aynı duyguda olmamak)
bir de platonik aşka yapılanı vardır ki akıllara zarar. * *
'çalıyo laan. numarayı hala değiştirmemiş. kesin hala beni seviyo olum.' demek.
eğer hayatında son 1 yıldır tek kız siz olmuşsanız, ayrılmanızdan 1 ay kadar sonra arayanın siz olduğunu anlaması muhtemeldir. ayrıca, kızların bir aradayken gerçekleştirmeye cesaret buldukları eylemdir.

(bkz: aleybani)
beni unutma vicdansız demenin başka bir şekli.
+ alo
- ...
+ konuşsana be!
- konuşsam anlatabilir miyim ki sensiz geçen günleri he söyle.
+ ahaha serkan sen misin lan ?
- ne serkanı lan ?
+ o zaman berke ?
- yok artık.
+ onur ?
- yaklaştın.
+ buldum kesin semihsin sen.
- az kaldı.
+ gürkan sensin di mi ? ahah hep bu şakacı kişiliğine hayran kalmışımdır.
- yok ben akif. hatırladın di mi ?
+ sen kimsin be ?
- elif sen değil misin ?
+ ben hilal gerizekalı sen kimsin ?
- pardon karıştırdım. kusura bakmayın ya çok özür dilerim. bu arada tanışalım isterseniz *
+ ya siktir git bela mısın ? salak

dıt dıt dıt dııııt...

not= numaraları karıştırmamak gerek. bu arada isimler sallama, olay doğrudur.