bugün

canınızın içi olan, bir zamanlar hayattınızdan bile daha değerli olduğunu düşündüğünüz, onun için her şeyi yapmayı göze aldığınız, kısacası gerçekten aşık olduğunuz sevdiceğinizden , her mutlu şey gibi , birgün ayrılınması yahut terkedilmesi sonucu, sevdiceği unutup tekrar eski güzel günlere dönmek için yapılması gereken şeylerdir.

ayna grubundan uzak durun, şarkı dinlemeyin, aşk muhabbetlerinden biraz uzak kalmaya bakın, romantik filmler izlemeyi bırakın, ve alkol almamaya çalışın. ama bir şeyi unutmayın. eski sevgilinizi gerçekten seviyorsanız, unutamazsınız...
unuturum, çivi bile çakarım üstüne.
(bkz: 31) * *
Birşeye sarmak olabilir.Bir şarkıcı,oyun,film,arkadaş ortamı vs.. uzun süre yanlız kalmamak gerekir.Aslında bu işler kişiseldir her insan için farklıdır daha nesnel olanları bunlardır.
arabeskten uzak durmak ve duygusal insanlarla takılmamak gerekir.
akışına bırakmak yeterlidir.
konuyla ilgili erkin baba'nın ünlü bir lafı vardır: (bkz: çivi çiviyi söker) (bkz: budur bunun ilacı)
yeni sevgili yapmaktır. fakat yeni kıza biraz ayıp olacak çünkü onun sıfatı, eski sevgiliyi unutmak için bulunmuş yeni sevgili.
Onun seni unuttuğunu bilmektir. Çünkü bu en iyi yardımcıdır, unutlmak.. Ama içinizde en ufak bir umut varsa küçük bir kıvılcım yaratır. O kıvılcım büyür, büyür.. O kadar ki alev olur sizi yakmaya başlar, yar tarafından söndürülmezse siz de, sevdanız da yanarsınız.

(bkz: Sen yanmasan ben yanmasam nasıl dolar bu cehennem)
eski sevgiliyi unutma yöntemlerine kafa yormayın. napsam da unutsam diye düşünmeyin, düşünürseniz unutulmaz olur. onun yerine koyverin gitsin. o bar senin, bu pub benim gezin. yeni arkadaşlar edinin. insanlarla para karşılığında birlikte olun. siz parayı alan değil veren olun unutmayın veren el alan elden hayırlıdır. haa bir de benim tavsiyelerime kulak asıp kötü yola düşmeyin. öptüm.
14 ay onu düşündüm. her Sabah güne onla başladım, onu hayatım boyunca unutamayacağım sandım. Yanılmışım. Hayat akıp gidiyorken, benden kurtulup yeni hayatına başlamış. beni aldattığı kişi ile mutlu hayatını yaşarken, ben salak gibi evde intikam yeminleri edip odamın duvarları ile kanka olurken, o onla mutluydu.

unutmuştu beni, ben de düşündüm; ben bu hallerde isem eğer, o kişi de benim bu halimi umursayip benim kalbimdeki acıyı kendi kalbinde de hisetmiyorsa onla aramdaki şey aşk olmuş olamazdı. çünkü aşk, iki insanı görünmez güçler ile bağlar. gözlerinizi kapattığınızda onun düşüncelerinde ki hayalleri şekillendirmek demektir. demekki hayat akarken benim durmam yersiz çünkü hayat 1 kişi için Kahrolunmayacak kadar değerli. Nokia 3100 kullanırken renkli ekran olduğu için ona hayrandım daha sonra kırdım üzüldüm , şimdi iphone'um var o telefonun yüzüne bakmam artık ister inanın ister inanmayın diğer olayda aynen bu şekil. Hormonal bir durum efendim bunu anlamam 14 ayımı aldı.

şimdi hayatımı anlamlandıran başka birisi var. Gencim umutsuzluğa kapılıp Ümit besen dinleyip ağlamam; pes 2010 da Sabri'nin messiyi sahadan silmesi kadar saçma. Siz siz olun 17-23 yas arasındaysanız ve terkedildiyseniz, hormonlarınıza aldanmayın çıkın dışarı bakın insanlara, şu an yaşadığınız saate birdaha hiçbir zaman dönemeyeceksiniz. Kendinizi üzmeyin önünüze bakın ki; arkaya bakmaktan yürüyemeyen toplumda ekarte olmuş insanlardan olmayın.

Dünyada yeri doldurulamayacak insan yok buna da emin olun, ben o yanlışı yaptım, 1 senemi şimdi nasıl boşa harcadığıma yanıyorum, bunları anlattım çünkü siz de benim gibi sonradan pişman olmayın. bu dünyada hiçbir şey mutlak değil ayrılık acısı bile emin olun öyle degilse, bende the dreamless değilim. yelkovan ömrünüzden dakikaları çalarken siz de geçmişle kafayı bozup hayatınızdan çalmayın.

dışarı çıkın ve hayatı yaşayın!
affedersiniz ama...

onu tuvalette ıkına ıkına sıçarken düşünürseniz. unutmayı geçtim, nefretle tiksinirsiniz.
unutacağım diye kendinizi yırtmayın sakın. bu gün unutacağım yarın unutacağım diye planlamayla olmaz bu iş zamanla göreceksiniz. bir başkasını da hayatınıza alarak unutamazsınız öyle daha çok hatırlarsınız hatta çünkü yeni sevgilinin her hareketi size onu hatırlatır. üzülmekten korkmayın, eğer onun yasını tutacaksanız tutun. ama bu günler sürsün. haftalarınızı, aylarınızı ona üzülmeye ayırmayın.hayat devam ediyor. siz orda ona ağlarken o çoktan unutmuş olabilir. kimse vazgeçilmez değildir. o an acıyla anlaşılmıyor evet ama sonra sonra farkına varıyor insan. bu kız ne geniş geniş yazmış diye de düşünmuyor olabilirsiniz ama bunlar tecrübeyle sabittir. çektim kurtuldum. darısı başınıza.
onu hatırlatacak her şeyi yok etmek. rengini seviyor diye aldığınız kazakları/sivitleri onun yanında giyerim diye daha hiç giymeden kanayan burnunuza silip çöpe atmak. ses kayıtlarını silmek, kıyılabiliyorsa fotoğraflarını da. vega dinlememek. telefonla olan bağınızı kesmek. mesajlarını okumamak için telefonu eline almamak adına her türlü alternatife bürünmek, mesela rehber numaralarını ezberlemek sabitten aramak için. sarhoş olma seviyesine kadar içmek, ama sarhoş olup arama atağı yaşamamak için o basamakta içmeyi bırakmak. işe, okula sarılmak. başlamaya ertelediğiniz her şeyi bir sıraya koyup hepsini tek tek uğraş haline getirmek. sesiyle çınlayan kulakları tıkamak. rüyamda görürüm diye, uyumama alışkanlığı edinmek. unutulmasa bile unuttum demek. içimdeki boşluğu unutabildim demek.
yoğun müzik altında baileys içmek.
eski sevgiliyi unutma yollarını aramamak mesela.
öyle bir formül bazı zamanlar için iyi ki çoğu zaman için maalesef yoktur ama madem bu entrye bulaşmaya karar verdim az biraz tırnaklayalım.

ayrılığın sana enjektelediği hissi yenene kadar ne bok yersen yeğ o hisse bir şey olmaz. hele unutma güdümlü taktikler, alemler işi daha da karmaşıklaştırır ki işin en edepsiz kısmı kurtulmak için istemeden yarattığın o bol bilinmeyenli denklemin üzerine üzerine geldiği zamanlardır. denkleminin temelini kuran eski sevgilinin adı aşk ise yapılacak tek şey hüzünlü de olsa aşklı hatıranın keyfini çıkarmaktır ki çoğu zaman facia ve kin güdümlü 2. birleşme ihtimalinde taze aşka konma olasılığınız olsun. öyle bir eylem olmaz ise güzel hatıraları kakalaştırmamanız karların en büyüğüdür. ''sus lan manyak.'' diyorsanız gidin bol nedenli cümlelerle kemirilin ve ona yaptığınız doğruları listeleyip deliliğe koşun. haaa konu yaz aşkı gibi yaşadığım en değişik ilişki gibi kategorize edilebilen bir şeydi ve sen hala unutma tripleri kovalıyorsan bana sinirlen ve biraz büyü...
yeni sevgili önerilerine karşılık;
(bkz: bana sen lazımsın)
bir başka sevgilide avunurum diye süründü bu gönül elden ele...
yeni sevgili bulmak.
(bkz: eski sevgili ile açılan başlıklardan nefret etmek)
bir kızı unutmanın yolu başka bir kızdır. Hangi filmdi hatırlamıyorum ama abim doğru söylemiş.
en piç arkadaşınızı bulup onunla daha fazla vakit geçirmeye başlamalı işte o zaman düştüğünüz yerden daha güçlü kalkarsınız ve aşkın boktan bir şey olduğunu ve gereksiz olduğunu anlayıp her gün yeni partnerler bulursunuz daha çok sevilirsiniz.
tek çaresi zaman. yeni sevgili unutturacak diye düşünülmemelidir. yeni sevgilinin her hareketi durumu daha da zorlaştırır. gidilen yerler, sevgilinin size hitap şekilleri bile eski sevgiliyi anımsatacaktır.
numarasını silmek bir yöntem değildir. *
(bkz: boş küme)
(bkz: 404 not found)

denenen ama genelde kalıcı netice vermeyen yollardır.

(bkz: kimi sevsem sensin)