bugün

şiir akrostis degilse olayı atlatabileceğiniz durumdur. tersi ise en yakın yerden kendinizi atmanız gerekecek eylemdir.
internetten aşk mektubu copy paste yapıp sevgiliye göndermeye benzer.
-dur bakayım sende emeğe saygı var mı ?
+nasıl yani?
-oku bakıyım sana yazdım...
+aaa harikaymışşş...
-yaşa ! hep söylerim hayvandı zaten...
+kim?
-sktiret gel gezelim...
başıma gelen durumdur.bile bile aptalı ve bilmezliği oynadım.sevgilin de sana yutturduğunu zanneder.seviyorsun ya aslında nasıl yaralıyıcıdır.bir de o şair ruhu bunu anlayabilse ya.
evet benimde başıma gelmiş bir durumdur. Şu kadarı söylenebilir: ilişki süresince hediyeler, gidilen gezilen yerler hepsinin ayrı bir yeri vardır. ama okunan hele de size ait olduğu söylenen şiirlerin başkasına okunduğunu duymak emin olun herşeyin önüne geçiyor. kelimeler aşkın anahtarıdır. sadece ait olanda kalmalı.
- çokta zor değil ya sevdiğine ama gerçekten sevdiğine özel davranmak, ona ait olanları başkalarına yanlışlıkla da olsa atmamak.
eski sevgilinin daha çok sevildiğine işarettir.
yapılmayacak olduğuna inandığımdır.
Zira yüzeysel olmayan şiirlerdir onlar, bizden izler taşır.
kime niyet kime kısmet denilebilir.
karaktersizliktir.
yeni sevgiliye verilen değerdir.
ademoğlu herkesi aynı sevıyor demek ki.eski sevgilin yenisinden farkı hani? 'ne gerek var birgün oda eski olacak' diyen zihnin
karşısındaki insana yapabileceği en büyük saygısızlıktır. aa bak ben bunu eski sevgilime yazmıştım dıyerek bilgilendirerek okuması tamamen başka tabi.
zamandan tasarruftur
yenisi için oturup kafa patlatmaya gerek kalmaz
generic yazmakta fayda vardır
yani mümkün olduğunca göz rengi, saç rengi gibi kişiye özel olabilecek detaylara girmemek lazımdır
böyle bişey değil kardeşim şiir yazmak... içinden gelirse yazarsın... geçen gün eski şiirlerimi okurken baktım, ne güzel yazmışım... aferin dedim kendime... nokta atışı yapmışım her birinde... o yüzden kime yazıldıysa onundur şiir... terbiyesizlik yaptırmam şiirlerime...
"her sevgiliye ayrı şiir mi yazacağım yav." diyen kişinişn yaptığı eylemdir.
(bkz: kime niyet kime kısmet)
eski sevgiliye yazılan şiiri bulan yeni sevgiliye okumak zorunda da kalınmış olunabilir. dua edin de kapkara gözleri varsa şiirde deniz gözlüm geçmesin ya da ne bileyim kısaysa selvi boylum falan.
edit:imla
iki sevgiliye de acımasızlıktır. böyle ruhsuz birinin yazacağı şiir de dandiktir.
o hikaye burada;
http://www.youtube.com/watch?v=qtuhemyebls
Sen bir çiceksin tenin ise toprak yağmur yağdığında kokar her yer sen gibi.

demiştim .

o da bu toprakları da belledin mi demişti .

Çiftçi sandı beni galiba...
bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz. bu kızlar hafif mal zaten akrostiş şiir bile olsa dikkat etmezler.
Şiirin ömrünü uzatan durumdur.

Devlet Şiirde geridönüşümü teşvik etmeli.
beyni gereksiz yere yormamanızı ve zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak eylem.