bugün

insanin felc etmek istedigi kisidir. eski sevgilinizle hali vaktinde gezmissinizdir. ellerini sarmissinizdir. baska baska seyler yapmissinizdir. sonra o veya bu sekilde ayrilmissinizdir. belkide kendiniz istemissinizdir bunu. ancak bir sure sonra caddede, lokantada, cafede, okulda v.s de karsiniza bir lavukla veya kevase ile cikmistir. Eskiden sizin uyguladiklarinizi birebir uygulamaktadir. ne yapapacaginizi sasirdiginiz nadir anlardan biridir bu. her ne kadar ben sevmiyorum, umurumda degil denilsede oyle olmadigi ortadadir acikca.

eski sevgilinin yanindaki lavuk veya kevasenin uzerinde sorgulamalar yapilmaya baslanir. psikolojik olarak kanitlanmistir bu. sorgular surekli kiyaslama uzerinedir. benden yakisikli mi?, benim durusum daha guzel gibi ?, v.s sorularin kendi kendinize sorulmasi kacinilmazdir. sorar ve cevaplamaya calisirsiniz. sinir kat sayiniz daha da artmistir. Yanlarina gidip agzini yuzunu kirmak istersiniz, veya inceden bir laf sokup ayar vermek istersiniz ama yapamazsiniz. Yakistiramazsiniz kendinize. Zira sizinde bir gururunuz vardir. karsi tarafa umrumda degil mesajı gondermek zorundasinizdir.

bu gibi durumlarda yapilcak en mantikli sey; eski sevgilinin yanindaki di$i veya erkek $ahsa yaninda gezdiriyorsun ama bende yedim o pilicten bakisi atilmasidir. ve olay yerinden uzaklasmak, hic birsey olmamis gibi davranmaktir.

yok hayir ben nefret ediyorum hakkaten.aman aman bana uzak olsun dediginiz bir eski sevgilisi ise soz konusu muhterem zat. ortada hic bir sorun yoktur.eskiden size ait olan bir sorunu baskasi ustlenmis ve kabul etmistir. madem ki bunu secmistir, sorunu birakin cozsundur. icinizde artik eski sevgilinin yeni sevgilisine acima duygusu baslamistir. iste en guzel duygu budur bu noktada.
iliski bir sekilde bitmis ama ask bitmemisse, ilk goruldugu anda mide bulandiran kisidir. ancak degerlendirilirse buyuk bir sanstir, icinizde kalan ask kirintilarini yok etmek icin iyi bir firsattir. hele yeni sevgilisini inceleyip, eksik yanlarini gordukce, "yeme de yaninda yat" denilesi durumdur. "madem ki benimle degildir, hakettigi budur" denilerek uzaklasmak lazimidir. askiniz mordor u boylamis, rahatlamissinizdir.
(bkz: aşk kırıntısı)
(bkz: nefret)
en son şehirlerine gidildiğinde,''allah ım ne olur karşıma çıkar,söz veriyorum sadece bir kafa atıcam,valla fazlasını yapmıycam'' diye dua edilmesine sebep olmuş kişiliksizdir.allah ın sevdiği kuludur karşılaşılamaz.
gelen gideni aratır mottosu çerçevesinde sizlerden daha iyi biri olmayacak sevgilidir..
nitekim benim eski sevgililerimin şimdi ki sevgilileri hiç biri ne benim kadar yakışıklı ne benim kadar zengin...
hepsini toplayıp çok uzak bi yerlere mesela eşek adasına göndermek lazım bunların, yoksa katil olmak işten bile değil.
ilk duyduğunuzda o onu benim kadar sevmiyoki dersiniz, kıskanırsınız, yeni sevgilinin ne kadar şanslı olduğunu düşünürsünüz *, bigün yeniden beraber olucaz ümidiyle yaşadığınız için yaşama sebebiniz kalmaz, ama belli etmezsiniz, ağlayamazsınız bile, önceden yeteri kadar ağlamışsınızdır çünkü, biraz toparlandığınızda onun mutlu olmasının sizin mutluluğunuzdan daha önemli olduğunu hissettiğinizi anlarsınız, kendinize güveniniz yok olur gider ama aşkınızı sadece kalbinize gömersiniz. özgüven geri kazanılır zamanla ama aşkınız geri gelmez, sizi o kadar üzen kişiye karşı derin bi nefret duyarsınız ama bunun yanında ilk aşkınız olarak kalıcaktır hep, dünyanın en kötü insanı olsada..
(bkz: eniştemiz/yengemiz)
sizin yerinize tercih edilen kişi*
uzak doğu sporlarına ilginin artmasına neden olan kişidir kendisi. birazcık da anonim bir şahıstır, eski sevgilinin kişiliğine bağlı olarak.
grup vitamin'in :
ben sana hiç kıyar mıyım,ee o kadar da hıyar mıyım,hıyar dedim de aklıma geldi yeni sevgilinle aran nası,o da seni benim sevdiğim kadar sevebiliyorum cümleleriyle ayar verdiği insan türü.
(bkz: saçı başı yolulası insan)
(bkz: tipe bak tipe tam ibne)
sonbaharın yerini çoktan ilkbahara bırakması gibi bir şey...
insanın çok karşılaşmak istediği ama aslında bir o kadar da varlığına inanmak istemediği bir şahıstır. aranızda olup biten herşeyi yeni sevgilisiyle yaşamakta olan eski sevgiliniz fikri sizi deli eder ve sinirlerinizi bozar. bu insanı gördükten sonra ya hayata küser, ya hayata bağlanır ya da evcil hayvanınızla konuşmaya başlarsınız. aslında bilinçaltı yönlendirmesi nedeniyle bu insanla tanışan her asıl kişinin eski sevgilisi kendini yeni sevgiliyle kıyaslamaya başlar. yavaş yavaş da o kişiye benzediğini ya da benzediğinizi ister istemez gözlemlemeye başlayabilirsiniz. bunu fark eden asıl kişi sizi deli etmek için büyük ihtimalle her fırsatta yeni sevgiliyi gzöler önünde sergileyecektir. kesinlikle hoş bir kişi değildir ve insan zaman zaman yok etmek ister.
GELEN GiDENi ARATIR
+ben sewgilimi çoook sewiorum
-peki beni hiç mi özlemiosun
+özlüorum aslında bazen?!?!
-nei özlüosun mesela
+ya ben sana sewgilmi seviorum diorum sen bana ne diosun
-ben de seni özlüorum
+aslında o bana senin gibi sarılmadı hiçbi zaman
-beni unutamadığını mı söliosun
+ne alakası var şimdi ya!!!
-ben de seni unutamadım
+ya ben sewgilime aşığım diorum
.........................(GELEN GiDENi ARATIR VE HER ZAMAN YENi SEVGiLi ESKi SEVGiLi iLE KIYASLANIR)
herzaman olmasada nefret edilen kişidir.
Kıskanılan, kabul edilemeyen kişi.
(bkz: yeni sevgilinin eski sevgilinin eski sevgilisi çıkması) 'ndan biraz daha olumlu bi durumdur.akıla ;
benimle yaşadıklarını onunlada yaşıyor mudur?
onunla mutlu mudur?
beni özlemesinde etkili oluyor mudur?
ilişkileri ne kadar sürer?
Allah belanı versin Allah seni kahretsin bana gelen sana gelsin yar sözü bir çifte bu kadar mı yakışır?
sorularını getiren, beraber olmaya başlamalarıyla başlayan ve ayrılmalarıyla biten hadisedir.
eski sevgili ile arkadaş dahi kalınmaması gerektiğinden, tanınmayan ve tanınmayacak kişidir. yalnızca eski sevgiliyi ilgilendiren ve eski sevgili ile mutlu olması dilenendir.
görmeye tahammül edilemeyen kişidir. zaten çok da gereksiz bir kişidir. (bkz: uzak dur benden)
grup vitamin'in (saygıyla anarak) aşkın gözyaşları adlı eserlerinde deyindikleri bir konudur.

Aşkın Gözyaşları
Uzulme bebegim, sakin uzulme
Olmadi işte. ayrildik.
Kizmadim sana, kizamiyorum
Yeter ki sen uzulme..

--spoiler--
Ben sana hic kiyar miyim,
Yani o kadar da hiyar miyim?
Hiyar dedim de aklima geldi;
Yeni sevgilinle aran nasil?
O da seni, benim seni cok sevdigim gibi seviyor mu?
--spoiler--

Ara sira goru$elim n'olur
Misafir ol gel bana,
Yumurta kirayim sana.
Param pulum yok ama
Borc yazdiririz bakkala.
Seni nasil sevdigim senin hic şeyinde eee...
Umurunda degil.
Hatirlar misin bilmem,
O mahur beste calar
Mujganla biz fenalaşirdik.
Ha, sahi gecen gun bekledim seni.
Saza niye gelmedin?
Seni bilmem ama ben acaip gaza geldim,
Sonra soda ictim gecti.
Hatirlamali,
Sevgiyle anmali,
Unutmamali
incitmemeli,
Ucan memeli
Kacan memeli
Tutan memeli
Oburu de gelmiş
Hani bana, hani bana demiş..
Biliyorsun, ne yapsam ayrilamam senden asla
Hafife alma aşk vurur insana
Bir de yer vurur sonra
Masatenisi, bu kadar kolay sanma
ilvanlim
ilvanlim, ilvanlim, ilvanlim, ammm amman neyse...
Sen cok guzelsin
A acayipsin
Be acayipsin
C hicbiri
D hepsi senin mi?
Hatirlar misin sazlar calinirdi camlicanin bahcelerinde?
Benim de arabanin teybini calmişlardi,
Şimdi de seni caldilar benden.
Ve şimdi iciyorum her gece.
Her gece başka bir işkembe,
Paca, tuzlama, kokorec, kelle.
Gel beni kismen yelle.
Ha unutmadan,
Ebabil bir kuşsa, saka daha kuştur.
Saka kuş olarak kalacaktir.
Kuştur, kuş olacaktir.
Kuştum, kuştunuz, kuştular, kuşarlar..
Şiirime burada son verirkene...
Bi dakka doktor bey geliyorum
Şiirime burada son verirkene,
Seni cok sevdigimi soylemek istiyorum.
Ha bir de yeni bir kedi aldim o da cok şeker.
Gidişim suskun olmuştu ama donuşum muhteşem oldu.
Yasli gittim şen geldim, ac koynunu ben geldim
(copy+paste)
(bkz: allah belanı versin lan eski sevgili)
boşta kalmayı sevmeyen yapışkan kişilik