bugün

eski sevgilinin yeni sevgilisi

insanin felc etmek istedigi kisidir. eski sevgilinizle hali vaktinde gezmissinizdir. ellerini sarmissinizdir. baska baska seyler yapmissinizdir. sonra o veya bu sekilde ayrilmissinizdir. belkide kendiniz istemissinizdir bunu. ancak bir sure sonra caddede, lokantada, cafede, okulda v.s de karsiniza bir lavukla veya kevase ile cikmistir. Eskiden sizin uyguladiklarinizi birebir uygulamaktadir. ne yapapacaginizi sasirdiginiz nadir anlardan biridir bu. her ne kadar ben sevmiyorum, umurumda degil denilsede oyle olmadigi ortadadir acikca.

eski sevgilinin yanindaki lavuk veya kevasenin uzerinde sorgulamalar yapilmaya baslanir. psikolojik olarak kanitlanmistir bu. sorgular surekli kiyaslama uzerinedir. benden yakisikli mi?, benim durusum daha guzel gibi ?, v.s sorularin kendi kendinize sorulmasi kacinilmazdir. sorar ve cevaplamaya calisirsiniz. sinir kat sayiniz daha da artmistir. Yanlarina gidip agzini yuzunu kirmak istersiniz, veya inceden bir laf sokup ayar vermek istersiniz ama yapamazsiniz. Yakistiramazsiniz kendinize. Zira sizinde bir gururunuz vardir. karsi tarafa umrumda degil mesajı gondermek zorundasinizdir.

bu gibi durumlarda yapilcak en mantikli sey; eski sevgilinin yanindaki di$i veya erkek $ahsa yaninda gezdiriyorsun ama bende yedim o pilicten bakisi atilmasidir. ve olay yerinden uzaklasmak, hic birsey olmamis gibi davranmaktir.

yok hayir ben nefret ediyorum hakkaten.aman aman bana uzak olsun dediginiz bir eski sevgilisi ise soz konusu muhterem zat. ortada hic bir sorun yoktur.eskiden size ait olan bir sorunu baskasi ustlenmis ve kabul etmistir. madem ki bunu secmistir, sorunu birakin cozsundur. icinizde artik eski sevgilinin yeni sevgilisine acima duygusu baslamistir. iste en guzel duygu budur bu noktada.