bugün

altını deştiğinizde ''ayrılsak da dost kalabilen uygar insanlarız aslında'' mesajıyla karşılaşılabilecek durum... ama tabii onun da altını deştiğinizde ortamdan kaçıp gitmek isteyen bir kalbin göğüs kafesindeki can çekişen çıpınışlarının da görülmesi kuvvetle muhtemel. ortada bir düğün vardır ama düğün de kimsenin duymadığı acıklı keman sesleriyle kıvranan bir kalp de vardır aslında!...
hiç üzülmüyorum diye göstermek isteyip çektiğin acının en doruğa ulaştığını gösterendir herhalde.
eller bizi seviniyor görsün mesajı verilmektedir.
(bkz: geniş insan)
eski sevgilinin düğününe gitmek ayrı bir falsoyken oynamak, hatta çok oynamak, hatta öyle bir oynamak ki alayını bertaraf etmek moduna girilmesi gariptir, enteresandır, hıncaldır, uluçtur.
sonunda evleniyor kurtuldum diyerek kendini mutluluktan kaybetmek .
acısından ne yaptığını bilemeyen insanın işi olsa gerek.

tuhaf olan en başta "eski sevgilinin düğününe gitmek" değil midir, yoksa ben mi tuhafım..?

(bkz: gerdeğe giren damadın sırtına vurmak)
(bkz: eski sevgilin öldüğünde herkesten çok ağlamak)**
aralarındaki ilişkide ya herşeyi bitirip artık kanka oldukları ya da hiç bir şeyin göründüğü gibi olmadığı şeklinde, ap-ayrı iki anlamı olabilir. eylem sahibinin, karmaşık düşünceler içerisinde olması bir yana eski sevgiliyi de olmadık bir zamanda karmaşık düşüncelere iten garip bir davranıştır.
sonrasında eve gidip içmek, içip içip ağlamakla son bulacak eylem.
hatunu kaçırdık bari limonatasını, pastasını yiyelim hareketi.
belki guzel bir hatun kestirirsiniz gözünüze. düğünden kaldırılan hatundan hayırl gelmez gerçi.
eski sevgilide gider ayak tiksinti oluşturabilirsiniz. belki de gamsızlığınıza aşık olur.
alkolun getirmiş olduğu sarhoşlukla bu gece hiç bir action olmayacağını unutmak için başvurulan yöntem.
geçengün yaptığım eylem.
altınlarını taktım(imitasyon), gelini öptüm, damatla tokalaştım ve evime gittim.
oh be ucuz atlattim da basima kalmadi diyip, sevincten yapilan eylem olabilir. *
eski sevgilinin düğününde yeni sevgili ile dans etmek güzel bir davranıştır.
unuttum , unutuldun havası verip içini paramparça yapmaktır.
iki medeni insanız triplerine girmiş, garip insandır. düğünden sonra oturup ağlarsa da şaşılmamalıdır. *
(bkz: bi de düğününe mi gitmiş)
imkansizdir. sahsen kendi gururum adina oyle birsey yapmam.
şu şarkı eşliğinde oynanırsa pek bir manidar olabilir:

(bkz: onu alma beni al)
kimseye tavsiye etmiyoruz pek tabi ki, oturun oturduğunuz yerde!*
(bkz: avrupa yakası)
(bkz: tacettin)
(bkz: bozuntuya vermemek)
al sana al sana dercesine oyanamaktır.hatta nikah şahitliğine kadar yolu vardır.
benden uzak dursun da kimle evlenirse evlensin oynamasıdır.
eski sevgilinin bir daha size geri dönememesinin resmileşmesini kutlamaktır.