aşık ve unutamadıysan yutkunmak zor
nefret ve öfke besliyorsan küfretmemek zor
unuttuysan ve beklemediysen kafaya yormaması çok zor
varsa yeni sevgilin o telefonu açıp konuşmak hepsindende zor.
eğer sevgiliye: ''her gün okulda görüşüyoz zaten bende kontör yok biliyon mu hiç olmaz zaten'' derseniz, o da onaylayıp: ''heye ya msnden görüşüyoruz zaten'' sözleriyle de bu onaylamayı şiddetlendirirse, 2 ay boyunca tek bi mesaj, arama vs. falan geçmediyse aranızda (normal olarak) mümkün olmayandır efendim. * *
şok geçirilmesini sağlayan durumdur.
-efendim?
+alo...naber?(tanıyorsunuzdur bu sesi)
-(hii aha vuu eyvah) ...
+neden konuşmuyorsun?
-(ulan)şaşırdım bir an da...
bıdıbıdı konuşma sürer ve...
-neyse kapatıyorum hadi görüşürüz...pardon görüşmeyiz.hoşçakal.(ohh)
+(...)
Tecavüzden sonra "zevk aLdın mı?"diye sormak nasıL abeste iştigalse,gidişinin ardından ayLar sonra arayıp "Nasılsın ?"diye sorman da o kadar abesti işte.Uyuz bir itin kasığındaki pire kadar mutluyum.Ve başını çöpe soktuğu için kıçı açıkta kaLan bir kedi kadar tetikteyim..Tut ki mutluyum...Tut ki yıkıldım. Sanane demek istersiniz.Diyemeyip teşekkür ederim sen nasılsın dersiniz.içinizde fırtınalar koparken hiçbirşey hissetmiyormuş gibi davranırsınız.
her halükarda açılmaması gereken telefondur.
can sıkıntısının yaptırabildiği saçma,gereksiz,anlamsız şeylerden yalnızca birisidir. bu eylemi yapan ayrılan kişiyse ohoo o zaman sapsaçma, gepgereksiz, apanlamsız olur..
eğer yeni bir ilişkiden çıkılmışsa iyi gelebilir. sığınacak bi liman muamelesi yapılıp yıpranan bünyenin sıhhati sağlanabilir.
eğer boştaysan ve abazalık sınırındaysan kaçırılmaması gereken fırsattır, değerlendirilmesi gerekir.
benim gibi gidince değer bilen insanlardansanız çok zor bi durumdur.

açarsınız telefonu, karşıdaki pek rahattır, pek samimidir konuşmalarında.. heyecanlanırsınız, 2 kelimeyi yan yana getiremezsiniz ve 1 dakika bile konuşmadan 'benim işim vardı sonra görüşelim' deyip kapatırsınız, daha da görüşmezsiniz.

(bkz: eziklik hissi)
ağzına sıçıp göte giren şemsiye açılmaz yavrum diyip iğrenç kahkahamı atacağım andır...
ana ne güzelmiş.. beni kimse bidaha aramıyor hatta evini ocağını taşıyor. bende bir hoşum canım.
insanın kafasını karıştırır duygularını sorgulatır ama gereksizdir. arayınca açmamak en mantıklısı ve hayırlısıdır.
(bkz: korktum aramaktan başkası çıkar diye)
kalp sızlamalarını çekebilecek güçteyseniz, birkaç gece uykusuz kalmaya hevesliyseniz açınız efendim eğer hayatınız monotonsa acı da olsa tat gelir işte bedavadan...
tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır.
Arıyoruz, arıyorlar, araya aracı sokup arıyorlar... yapcak bir şey yok. sevmek, sevilmek, aranan insan olmak... güzel şeyler bunlar *
- ya uff yeni durmuştu, gene başladı sapıklığa. gidip kendi elimle birin bulcam buna valla. telefonun pili bitti ya.
kelime biriktirerek sabır içinde beklenir. aradığında biriktirdiğin her şeyi unutursun...
(bkz: geldikleri gibi giderler)
tam bitti hayatımı yoluna sokuyorum dersiniz ve hiç beklemediğiniz bir anda telefonunuz çalar. arayan evet o dur. eski sevgiliniz. nasıl diye başlar konuşmaya, o anda her şey bir anda değişir sizin için. nasılsın demek için aramıştır demez mi birde ulen ayrıldık biz sanane nasılsam nasılım. tüm hayatın bir anda değişir. telefonu kapattıktan sonra sonsuz düşüncelere girersin bir anda. ya hala aklı bendeyse ya hala beni seviyorsa o yüzden aradıysa gibi. arama işte eski sevgili arama.
ilk defa aradığında değişik etkiler bırakır kişinin üzerinde. o sesi tekrar duymak hoşuna gider. Ancak eski sevgilinin bu hareketi devamlılık arz ederse can sıkmaya başlar.
-alooo mahmut...
-mahmut banyoda ben yardımcı oliimm..
-siz kimsiniz...
-ben aşkitosu pelin...sizz..??
-dıtdıtdıtdıttttttttttt.......
özellikle nişan yüzükleri beğenmeye gitmeden önceki akşam sevgilinizle romantik bir doğum günü kutlarken arıyorsa ve ayrılmaya sebep oluyorsa , kahredesi durumdur!
tanım : ayrılınan kişinin sizi hatırlayıp * tekrar araması.

kendim için söylüyorum bir anlam ifade etmeyen durumdur zira ayrıldıysan bitmiştir lan sözlük.
bir çıkarı vardır, yalnız kalmıştır, boşluktadır, belki sms paketi nasıl yapılıyor gibi anlamsız sorular için aramıştır. Eski bir arkadaştır, heycana mahal yok görmemezlikten gelmek candır.