bugün

şarap gibi sevgilidir kimine göre. üstünden ne hayatlar, ne insanlar geçmiştir. yıllarla ölçülünce mazide kalmış, kalbe sorulduğunda daha bugün kalbe düşmüş tazecik bir çiğ tanesidir. her daim 'sevgili'dir. her daim solmayan renktir.
bırakıp gidişinden 2,5 yıl sonra dün gece rüyamda dünyada sevebileceğim tek kişi sendin diyen ve hassiktir ordan diyerek uyanmama vesile olan, bir ömür boyu mutlu olası kişi.
bazı arızalı modellerinde; çok uzun zaman geçmesine rağmen eski olduğunu kabul etmeyip; ısrarla sürekli arayan, görüşme talep eden zatı şahaneleridir.
"değeri kaybedildiğinde anlaşılan şeyler"
hiç yaşamamış olmayı diledğim beş yılımı çalan sevgilidir.
bazen bsg, bazen de çok özlüyorum seni denilendir. denilesidir.
dün akşam 3 aydır gitmediğim yere gidip geçtiği yollara ayak basınca içimi titreten, canımı acıtan ve unutamadığımı anladığım, gece düşüncelerime girip beni uyutmayan, gözlerime tekrar hüzün yerleştiren insandır.
bazısı önemsemez ama mutlaka biri vardır sende yeri dolmayan.
bugün ekilmemi sağlayan kişidir. bi şekilde arkadaş kalma diyoloğuna girilmiş, arkadaşça takılmaya karar verilmiş, sonra öküz uyuya kalmıştır. yapmayın efendim eski sevgili olarak adlandırılan insanlara iyi davranmayın.

(bkz: siniri sözlükten çıkarmak)
eski sevgili yoktur, orospu çocuğu vardır.
eski olmuşsa adı, zaten sevgili olamamıştır. sevgili olabilen, eskiye karışmamak için bir şey yapandır.
mına koyim onun ben.
ruhsuz, pesimist manyak herif.
geçenlerde msj attı.
sonra da yanlış oldu diye düzeltti.
rn güzel tarafı da bende hiç bir kıpırdama olmadı okudum sildim.
Tükenmiş bir kalemden arda kalan eski bir sayfadır kendisi.
sarhoşsan ve de teknolojik cihazlar yakınındaysa telefondan silinmesi, msnde engellenilmesi egreken kişidir. Zira özellikle de yeni ayrıldıysanız bu kişiden, o an için tehlikelidir.
sonucta eskidir düşünülmemesi gerekir, nefret edilip unutulmalıdır. arkadaş kalmak zor oldugundan en iyisi onu gorunce kafayı çevirmektir.
eskimedin ki daha
senin anılarının hiçbiri eskimedi bende
yakıştıramıyorum bunu sana,
ama gidene eski derler dımı sende gittin
şimdi oldu, sende eskimişsin...
yeni sevgilinin adı, eski sevgilinin tadı derler. eski sevgililer unutulmazdırlar.
yanıma tanımadığım genç bir kız oturdu, otobüsün tam da manzaralı yeri olan, ortanın bir arkası olan koltuğa.
daha oturur oturmaz, daldığım hayâlden sıyrılıverdim.
nitekim yıllar önceki kız arkadaşımın parfümü sindi burnuma.
kendisinin adını bile unutmuşken kokusunu hatırlamak şunu düşündürttü bana;
bir insanı unutmak, hele ki bir şeyler paylaştığın bir insanı unutmak, acı veriyor hatırlandığında.
hayatında canını en çok yakmış insandır belkide ama, yinede beddua edemezsin gerçekten sevmişsen. garip bi paradokstur.
her görüşünde, aklına her gelişinde, attığı her mesajda daha da fazla özlenendir. belki ilk olduğundandır, belki çok sevildiğinden. bilinmez tabi.
herkes birer eski sevgilidir.. değil midir?
sevilmiş ve hala sözlükte bahsediliyorsa belli ki kafa, beyin düzdürmüş sevgilidir.
Annem: 'neyin var?' diyerek böldü sessizliğimi.
Ben de gittiğini ve kaybettiğimi söyledim seni.
O da saçlarımı okşayıp:
'Üzülme evladım! cana geleceğine mal'a gelsin.' dedi.
bizden uzak allaha yakın olası, hayat boyu mutlu olması temenni edilen insan evladı.