bugün

erkekler başta taparcasına sevip sonrasında işler ciddiye binince olay yerini terk etme eylimine sahip olmakla beraber, bu durumun kendilerine yol, su, elektrik olarak döneceğini hiç düşünmezler. Ne sözlerle tavladıkları, ne jestlerle kendilerine bağladıkları kadınları yarı yolda bırakmak kendilerince yedirilecek bir durum olsa da aslında karşı taraftan asla yedirilecemyecek bir etki bırakır. Özellikle uzun süreli bir ilişki sonrasında, saçma sapan bahaneler üreterek kavga çıkartan erkekten korkulmalıdır. Çevrede herkes bir bir evlenirken ve hani o çok sevdiği sevgilisiyle de evlenme vakti az çok gelmişken küçük sorunları büyüterek gerçekleştirilen terketme işinin özünde korku yatmaktadır. Erkek doğarı evlilik, yuva kurma, tek eşlilik, özgürlüklerin kısıtlanması gibi durumlara kesinlikle yatkın değildir. Bunun karşı tarafında her ne kadar inkar edilse de kadın doğası salgıladığı hormonlar sebebiyle evlilik için hep kendini hazırlamaktadır. Buna toplum baskısı da eklenince erkekten beklentiler artar. Bu beklentiler erkeğı yorar, sıkar, kızdırır, tepesinin tasını attırır. Onu da anlamak gerekir fakat, bir yandan da be hey adam neden bu kızı bunca yıl oyaladın, ya da neden sen de evlenelim masalları yazdın diye bir sormak gerekir. Muhtemelen verilecek cevap; o zamn öyleydi artık duygularım değişti olacaktır.
evlilikten kaçarlar.
bağlanmaktan kaçarlar.
düzenli hayattan kaçarlar.
kadının arkadaşı, ailesi, akrabalarından kaçarlar.
dırdırdan kaçarlar.
erkekler hep kaçar kardeşim..
fazla sorumluluktan, fazla konuşulmaktan, paylaşılmaktan, bilinmeyeni aramaktan. *
sorumluluktan, ciddiyetten,resmiyetten, evlilikten, konuşmaktan ve cevap vermekten kaçarlar.
sorulardan.
kendilerini incitecek ve umutlandıracak şeylerden kaçarlar. çünkü bu konuda kurulmuş ve yıkılmış hayelleri, popo acıları vardır... klasik sütten ağızı yanan yoğurdu üfleyerek yer tribindedirler, çoğu bunu kendi bile fark edemez orası ayrı...
Neyden kactiklarini bilememde, kacani degil acani kovaladiklari kesin.
küstah ve bencil olanlar 'erken boşalmaktan', öz güveni olmayanlar 'tartışmaktan', güvenilmez olanlar 'sorulardan', geri zekalı olanlar 'aşık olmaktan' ve aşık olanlar 'karşıdakini kırmaktan' kaçarlar.
kız gözüne çok güzel gelmiyorsa her şeyden kaçabilir.
kız arkadaşlarının abisinden kesin kaçarlar.
ciddiyetten kaçarlar. eğer ciddi ilişkiyi sizinle yaşamak istiyorlarsa onu ertelerler. birkaç yıl daha hovardalık yapabilmek için. bok yiyin efendim.
Naz demek kız demektir. Ve herşey kararında güzeldir deyişinede dayanarak. Nazsızsa yada çok aşır nazlıysa kaç kaç arasın dursundur. Heyecansızda huzursuzDa olmaz.
yakalanmaktan kaçarlar.
Naz demek kız demektir. Ve herşey kararında güzeldir deyişinede dayanarak. Nazsızsa yada çok aşır nazlıysa kaç kaç arasın dursundur. Heyecansızda huzursuzDa olmaz.
dırdır vırvır ya da siz adına ne diyorsanız ondan.
edit: sözlük formatına uygun olmadı ama çok dertleyim be sözlük.
her tür sorumluluk kaçış sebebidir.
buyurun tam şunlardan kaçarlar,

-seni seviyorum nilay
+hııımm ne kadaaarrr!.

-ceylinagülcanveay ne yapıyorsun bebeğim özledim seni
+hıımmm ne kadaaarrrrr!.

rabbena hep sana kızım he hep sana!.
mesaj atarken ":(" böyle yapıp, sonra hemen mesaj atıp ayy pardon "(:" böyle yapacaktım yanlış oldu, gibi saçma olaylardan kaçarlar. şahsen ben bu anlardan tiksinirdim.
Resmiyete dökmekten,çok soru sorulmasından,kısıtlanmaktan,aşırı kıskanılmaktan...
temiz kokmayan sevgiliden kaçarlar.

aşırı kıskanç olan sevgiliden kaçarlar.

yemek yapmayı bilmeyen, ev işlerinde tembel olan gelin adayı sebgililerden kaçarlar.

aşırı açık giyinen kızlardan kaçarlar.
benden bu kadar panpiler..
(bkz: sevgilinin ilişki gurusu yakın arkadaşı)