bugün

hakkını verdiklerini kanıtlamaz. önemli olan büyüklük değil işlevdir.

eöhm. entry burada son bulmalı. yanlış yönlere sapmak üzreyim.
(bkz: önemli olan boyutu değil işlevi)
erkeklerin 'koca kafa' oldukları anlamına gelmez.
kadinlardan daha zeki olduklari anlamina gelmiyor her zaman ne yazik ki.
beyinleri büyüktür ama daha cok makyaj hileleri entrikaya calısır.
beynin porsiyonunun rumeli işkembecisinde 10 milyon olduğu gözönüne alındığında en azından ticari açıdan önemsiz olan tespittir.
hayvanlarda da beyin olduğu düşünülürse, büyüklüğünün ne kadar önemli olduğu tartışılacak durumdur.

böyle tespitlerle çıkmayın karşımıza..
Dürzüzade Şeyhi, mektebi serseri cemiyetinden gelen bir rivayete göre, ebeler, kadının üstünde tepinip doğurmasını sağladıktan sonra çıkan çocuğu kundağa sararken bezi gevşek bırakınca çocuğun başı büyük olurmuş. yetmişli yıllardan kalma adamların başının büyük olması buna dayanmaktadır. Ama hangi baş olduğu bilinmemektedir.
(bkz: ) saçı uzun aklı kısa.
bilimsel bir gerçektir. beyin, bilgiyi kullanma ve bilgiler arası bağlantı kurmayla gelişen bir organımızdır. yanlışta olsa genellemek gerekirse kadınların erkek bünyesinde buldukları saç telini aldatmaya bağlaması örneğinde görüldüğü gibi bağlantı kurma zihinleri daha gelişmiştir. beyinlerini daha çok kullanırlar kıvrımları daha gelişmiştir. buda zekayı geliştirir. beyin büyüklüğü malesef bişey ifade etmez. zeka insanı hayvanlardan ayıran özellik olduğuna göre, erkeklerin büyük beyinle övünmesinde bir mantık bulmak zordur. malesef kullanmakla büyüyor sıvazlamakla değil.
doğrudur, fakat çoğu er kişisi sözlükçülerin "aha hatunların beyni küçük, salak o zaman bunlar" şeklinde düşünmesine neden olmaktadır.

erkeklerin ve kadınların beyni birbirlerinden çok farklı bir şekilde çalışmaktadır. en basit şekilde anlatmak gerekirse "erkeklerin kadınları anlayamaması" beynin büyüklüğüne de bağlı olabilir netekim.
onemli olan boyu degil islevi
- zayi gül benim beynim senden daha büyük. sende neler var?
- fındık kadar am
- deme?
- yaa işte böyle kalırsın göt gibi
- bal kabağı da büyük anacığım! hem de yata-yata büyüyor.
küçük bir anekdotumsu fıkra;
adamın birisi allaha yalvarmış yakarmış, bana şeytanı hapsetmeyi öğret demiş.
aldığı cevap 40 yıl ibadet ederse gerçekleşebileceği doğrultudaymış.
40 yıl ibadet etmiş ve şeytanı bir şişeye hapsetmiş.
eve gelip şişeyi karısına vermiş, bu şişeyi açma demiş, kadın kocası gittikten sonra merakından şişeyi açmış şeytan ortaya çıkmış ve bir isyankar gülücük atmış salaaaak diyerek, kocan 40 yıl uğraştı beni buraya hapsetmek için.
kadın hadi ordan demiş sen bu küçücük şişeye nasıl sığacaksın.
gazı alan şeytan tekrar şişeye girmiş kadın şişeyi tekrar kapatmış.
şeytanın gözleri fal taşı gibi açık kalmış ve içinden vay .mk bu ne zeka demiş.
erkeklerin "ne kadar büyük o kadar iyi" tezlerini cinsel organ boyutu düzeyinden beyin boyutu düzeyine taşımalarına olanak verebilecek bilimsel gerçek.
isviçreli bilim adamlarının keşfetmiş olduğu gerçektir.
büyük ama bi sike yaramıyor.
o yüzden kontrolü daha zor erkeğin ne zaman ne yapacagı belli olmuyor. Bazen fazlası da zarar ama ben şunu farkettim genelde kadinlar akillidirlar ama en akıllı ve zekiler hep erkek olur belki bu sebepledir.
beynin kutlece ve hacimce büyük olmasinin zeka uzerinde herhangi bir etkisi yoktur.
gebeşlikten şişmanlamış olabilir.