bugün

genellememe adına bi örnektir, eğlendikleri sürece süper yemek pişirebilirler
dünyanın en ünlü aşçılarının erkek olduğu düşünülürse yanlış bir önermedir.
yanlis bir önermedir. subjektif entry de gireyim. sahsen süper yemek yaparim.
düz mantıkla o halde oktay usta erkek değildir şeklinde devam edebilecek bir önyargı.
erkek aşçılarıyla ünlü mengen'in çürüttüğü tez.
(bkz: oktay usta).
yanlış önermedir , bütün lüks lokanta veya otellerin aşçıları erkektir.
(bkz: allahın bildiğini kuldan saklamak)

imla
yanlış bir tezdir, hem ünlü aşçılar erkektir hem de erkekler isterlerse gayet güzel yemekler yapabilmektedir. ayrıca; yemek yapan erkekler, bazı bayanlara çekici gelmektedir. *
yemekteyizde haftanın birincileri genelde erkekler olduğu için artık çürütülmüş bir teoremdir.
kendi beceriksizligini genelleyemeye calisan kisinin osurugu.

(bkz: misafir ol gel bana borekler acarim sana)
o yüzden mi başarılı aşçıların çoğu erkek? erkekler yemek yapar hem de çok iyi yemek yapar.
en azından makarna yapabiliyorlardır. onuda yapamıyorlarsa ölsünler yada ben erkeğim diye dolaşmasınlar.
bolulu ahçıların çürüttüğü bir genelleme.
bir arkadaşımın bu olaya bakış açısı çok değişiktir:

annem bana yemek yaptırmazdı. eğer yemek yapmamı çok istese bana yemek yapmayı öğretirdi. şimdi ben yemek yapmayı öğrenirsem annemin vasiyetine saygısızlık etmiş olurum.

evet arkadaşım çok iyi kıvran bir dansöz.*
yağda kızartılmış yumurta, patates kızartması ve makarnanın yemekten sayılmamasıdır.
dünyanın en iyi aşçısının erkek olduğu düşünülürse tamamen çürümüş olan bir genelleme..

(bkz: joel robuchon)
(bkz: jacques torres) i tanımamış insan söylemi.
(bkz: erkek ahçılar)
çok yanlış bir yargıdır, erkekler de eğer isterlerse gayet iyi yemek yapabilirler. * *
Erkekleri zeka ve yetenlek açısından kadınlardan geride gösteren önerme. Erkekler genellikle yemek yapmazlar. Bunun nedeni becerememeleri değil evde genellikle yemek yapacak bir kadının bulunmasıdır.
denildiği gibi dünyanın en ünlü aşçıları erkektir yani en iyi yemek yapanlarıda erkeklerdir. bu durumda;

(bkz: kadınlar yemek yapamaz)

edit: eksi veren kadın çık ortaya.
yemek yapmak eglenceli ve bi o kadar zevklidir.yalniz yasayan bir erkek * icin yemek yapmak yeni tanisilan bir kiza kendini begendirmekten ote normal bir ihtiyaci karsilamaktir. *
istisnaları kendinden daha fazla olan kurallardandır
(bkz: en iyi aşçıların erkek olması)
en iyi erkeklerin a$ci olmasi. * *