erkekleri kendisine fino gibi bağlayıp istediğini yaptırmaya alışkın olan kadındır. bir tv kanalındaki bir skeçte bu durum kanımca çok güzel anlatılmıştır:

bir çift her restorana gittiğinde hesabı her zaman erkek ödemektedir. yine bir gün bir restoranda yemek yenir, erkek hesabı ister, kadın nezaketen de olsa ödemeyi önerir ama erkek kabul etmez. ancak o gün erkeğin cüzdanında nakit kalmamıştır, kredi kartı limiti de dolmuştur. ezile büzüle kadından hesabı ödemesini ister. kadın kabul eder ve cüzdanını açtığında içinden 2 adet eski 1 milyon TL ve 1 mark çıkar. erkek şaşkınlıkla kadına cüzdanını ne zamandır açmadığını sorar ve demir 1 milyonları alır artık özgürsünüz diye yuvarlar.
terside mevcut kadın parası yiyen erkek. tanıdıklarım var ciddi bak.
sponsor tayfa ya giren kadındır.
Su an arabamda 3tane modeli olandir.
Akılli kadin. Bazilari gibi ask icin ac kalmaz.
aptal olmayandır. yedirme kardeşim sende... tatsız bir tanımlamadır. koca'nınyediği zaman evlilik, bekarsa para yiyen kadın yaftalaması çirkin... bırakta çalışsın ulan o zaman...
(bkz: parazit)
pek de akıllı sayılmaz aslında. sonuç olarak bir karşılık vererek yiyordur o parayı ve bu karşılık bedenidir.

e adam zenginse malum 50'sinde de 60'ında da zengin kalacak ve her daim 20'lik hatunları çatır çatır götürebilecek potansiyeli koruyacaktır. e sen şimdi çıtırsın, sana yediriyor eyvallah da 10-15 yıl sonra posanı çıkarıp kapıya attığında senin o follo foş bedenine, sarkık memelerine kim, kaç para değer biçecek?

yediğinle kalır, sokaklarda 50 lira vizite ücretiyle kamyoncu eğlersin.
şu hayatta en çok keyif aldığın şey nedir diye sorsalar, işte bu tarz kadınların parasını yemektir derim....

bizim üniversite dolu bu şekilde kızlar ama bir tanesi var ki hem çirkin, hem şişko hem de en çok parayı o götürüyor.... önceden bir kaç defa sosyal medya üzerinden denk gelmişti, hakkında duymuştum bir şeyler fakat herhangi bir muhabbetimiz yoktu. gel zaman git zaman arkadaş vasıtasıyla tanıştık biz bununla... daha bir saat olmadan tanışalı, bu yeşil ışığı yaktı bana, bildiğin koşuyor...

bir kaç saatlik muhabbetten sonra hep beraber eve geçip içmeye karar verdiydik, bu da geldi... tabi öyle bedavaya eve sokar mıyım ben bunu, 70 cc tekila, iki bira, bilumum meyve ve çerezi aldırdım buna. diğer arkadaşlar da şarap falan aldılar kendilerine... o bir şişe tekilanın %80 nini ben içtim o gece... sabaha karşı da kızı evine gönderdim.... hiç bir şey yapmadan...

bu tarz insanlara ancak bu şekilde ders verilir diyeceğim ama maalesef burada en kötüsü bile yolunu buluyor...
akıllı kadındır, desteklerim. uçkur sevdasına düşüp ' huaa ben bu karıyı kaldırırım ' diye yaklaşırsan o da senin cebi boşaltmaya çalışır. yedirmeseydin kardeşim ?
kadın parası yiyen erkekten iyidir..
kadının kocasının parasını yemesinden daha doğal ne olabilir
karısını yedirip içiremeyecek teres hiç evlenmesin.
muhtemelen işsiz ve vasıfsız olan kadındır.

canı para yemek istemiştir, paranın tadını seviyordur.
iş bulamayıp çalışmayan kadındır. Ya da iş bulmak işine gelmiyordur.
özellikle Ortadoğu ve kuzey afrika da kabul görülen kadın tipidir.
genel olarak kadınların çalışması uygun görülmüyor bu coğrafyada.
kadınların bir suçu yok. zira ne kadın nede erkek kadın cinsiyetinin çalışmasını desteklemiyor. bu zihniyet sorunu.
Yiyebilene helal olsun, ben beceremiyorum o işi.
Faiseden hallice.
Kadın parası yiyen erkekten hallicedir.
Belki bile isteyen belki de mecburen hayatının hatasını yapmış kadındır.
afyon dinarıysa helaldir.
halkın arasına karışmış paralı asker.
uzak durulması gereken kadındır şayet paranız bitince terk edebilir.
yok erkek parası yok kadın parası. paranın erkeği kadını mı olur la. kimin parası varsa paylasacak yanindaki ile pek tabi.. neyse kiminin parası kiminin duası demişler. hayır'lısı diyelim.
Normal kadındır.
Normal: genelde yapılan.