bugün

yolda sigara içen, küfürlü konuşan, her daim bol pantolon ve spor ayakkabıyla gezen, bakımsız ve çoğunluğu kambur duran kadınlardır. üniversitede solcu geçinen, türkü bara takılan, şiir dinletilerine giden kızların çoğunluğu bu gruba dahildir. muhabbetleri güzel olsa da bünyede yapma etme deme isteği uyandırırlar.ne zaman ki herkesin sevgilisi var benim niye yok sorusunu sorarlar, belki o zaman parfümeriden cart kırmızı bir ruj edinip aynada kendilerine bakarlar.
(bkz: vücutçu kadınlar)
kosla oxi-action reklamlarındaki pembe kıyafetli canavar kadın.*
(bkz: fatih ürek) *
(bkz: amelie mauresmo)
genellikle sınıfta kız olmayan sınıflardaki din dersi öğretmenlerinin, öğrencilerine "erkek orospuları" diye tabiri caiz ettikleri argo deyim...
(bkz: maskülen)
Testosteron seviyesi bir bayana göre normal düzeyin üstünde olan delikanlı denilebilecek bayan-kız vb.
en zayıf halka programının sunucusu hülya uğur tanrıöver
bir keresinde toplu tasima aracinda karsima topsakalli bir teyze oturmustu ve kendi sakallarima bakip teyzeyi kiskanmistim.erkek gibin kadin olmak herhalde öyle olsa gerek..
(bkz: bülent ersoy)
kuşum aydın
toplumda "kadın gibi erkek"ten daha hoş karşılanan kadın türü.
Toplumda daha hoş karşılansaydı, basında kadın gibi erkeklerden daha fazla yer alacağını düşündüğüm kimseler. LAkin ve zira * böyle değildir.
(bkz: travesti)
genelde lisede herkesin derdini dinleyen, saçlarını genelde topuz olarak toplayan, liderlik özelliği bulunan, bir futbol kulübünde kongre üyesi olan ve hemcinslerine oranla daha sert konuşup davranan kadınlar.
genelde kılıbık koca bulup günde üç öğün kocasını döven, vurduğu yeri sızlatan tiplerdir.
-abi ben o hatunun aslında hafif erkeksi hallerini seviyorum...
-nasıl mesela?
-ya vardır hani... her kadında vardır böyle erkeksi ruh.
-mahmut, senin ananda var mı o erkek ruhu?
-lan olm hulusi var ya sen..................(bolca küfür)
-...........................................(bolca küfür)
-............................
-.....................................!!!!!!!!
- (bkz: mahmut sen haksızsın ibne)
(bkz: erkek kadın)*
erkek gibi kadınları birbirinden ayırmanın tek yolu sakal ve bıyık.
"zeynavari" * amazon hatunlardır.
Toplumumuzda, anti-tezi bir zaaf gibi görünmesine karşın (bkz: kadın gibi erkekler), erkek gibi kadınlar'dan çoğunlukla iyi bahsedilir. Neden çünkü güzel vasıfların hepsi erkeklerde toplanmıştır*. Nedir o dirayet, nedir o cesaret, nedir o ser mizaç vs. vs. Aslında ataerkil toplum sisteminde bir kadının var olması için bire bir ...
(bkz: ıraz)
(bkz: çakırcalı efe)
(bkz: erkek fatma)
(bkz: skin)