bugün

gece gece... hayır amına koyim bu kadar acıya ne gerek var onu anlamıyorum! ebem sikildi lan! dinlemeyeyim diyorum ama yine dinliyorum... of!
beni zeynep isminde birine aşık olmak zorunda bırakandır.
(bkz: zeynep)
ilahi bir sesi var bu adamın. Benim iÇin müziğin duayeni. Hele ki onun sesinden iki kekliği dinleyip şarap iÇmek, bu dünyada hiÇbir yerde bulunmayacak bir huzur.
kerpic demesi bile ilginc olan sanatcidir.
Çok sevdiğim sanatçıdır kendisi.
Elazığ'da bir konserine denk gelmiştim. Önde protokol tüm kasıntı haliyle oturuyordu vali, belediye baskanı,kaymakam falan. Neyse üstad çıktı sahneye ismail hakkı ile birlikte ama bildiğin pilot olmuş, ayakta zor duruyorlar. Bir iki belalti espri yaptı en son o kasıntı arkadaşlar kalkıp giderlerken arkalarından,
"Bir türkü dostunu daha kaybettik." dedi.
Ancak çıplak sesle çok daha iyi söylüyorlar. Enstrümanla bir olmuşlar resmen.
http://www.youtube.com/watch?v=59EWSMI6b3o&list=UUTfoGTyKoKR73o5rBCMc9MA
inanılmaz rahatlatıcı sesi olan müzisyenimiz. aşık olan dinlemesin, ağlatır.
(bkz: bülbülüm altın kafeste).
23 EKiM 2013 ÇARŞAMBA GEBZE OSMAN HAMDi BEY KÜLTÜR MERKEZi,
02 KASIM 2013 CUMARTESi KADIKÖY HALK EĞiTiM MERKEZi'NDE iSMAiL HAKKI DEMiRCiOĞLU iLE KONSER VERECEK DUAYEN.

LiNK iSTEMEYiN AÇIN GOOGLE BAKIN CANIM.
dünya'nın en değerli müzik adamlarından, perdesiz gitarın mucidi fakat gene de değeri tam olarak bilinmiyor.
sanatçı sözcüğünün karşılığı. hiçbir siyasi görüşten değil, gayet efendi bi adam. sesi insanın yüreğini cız ettir.

http://www.youtube.com/watch?v=GH2p7rM9cQg
naif bir sese sahip dinledikçe dinleyesiniz gelir bir şömine karşısında sevdiceğiniz kollarınızda soğuk bir kış akşamında erkanı dinlerken uyuyakalasınız gelir.
her zaman kendini dinlettiren, yüce varlık.
konser sonrası aldığım penasını hala sakladığım perdesiz gitarın mucidi, yavuz çetin ile birlikte yaptıkları dünya parçası ile akılları uçuran müzisyen.
"neşeli müzikler besteleyemiyorum, ne yapsam insan olmanın hüznü çıkıyor ortaya. Biz sizi eğlendiremeyiz, sadece eyleriz" diyen üstad ama insan... Hem de fazlasıyla...
"keşke anaokullarında çocuklara türkü öğretselerdi de şimdi beraber söyleyebilseydik." erkan oğur.
ne zaman kendimden kaçsam bir türküde bulurum kendimi.

ve ''insan'' olmanın ne kadar ayni bir durum olduğunu anlarım. hikayeler değişir, acılar-yokluklar, özlemler... değişmez.

ama erkan oğur başka. o dokunduğu her notada kalbime işliyor. her notayı kalbimde hissediyorum ve hissettiğim fiziksel bir acıya dönüşüyor.

bu adam canımı yakıyor.
türküdeki başarısını anadolu jazz gibi farklı bir türde de sergileyen üstad. yarın, yani 17 kasım 2013 akşamı ege üniversitesinde türkü formatlı bir konser vericek.

http://www.youtube.com/watch?v=bSdXo26oK5A
konseri kapalı bir yerde yapılıyorsa, uyutur.
23 ARALIK PAZARTESi GÜNÜ BEŞiKTAŞ KÜLTÜR MERKEZiNDE ismail hakkı Demircioğlu ile BiRLiKTE KONSER VERECEK SAZ ÜSTADI.

kaçırmayın.

(bkz: bir ömürlük misafir)
konser sonrasında penasını aldığım, arkadaşımın istemesi üzerine kalmadı deyip vermediği, eşsiz ve aşmış dünyaca ünlü müzisyen.**
yeri bende çok ayrıdır kendisinin.
türkiyede çok çok az bulunan bir şeydir kendisi.
müzisyendir.
bursa' da ki hiç bir konserini kaçırmadığım, sözün, sazın, sesin efendisi.
perdesiz gitarin mucidi saygıdeğer kişilik.
1 Şubat da kadıköy halk Eğitim Merkezinde konser verecek olan üstad.