bugün

manowar vokalisti.
çığlıklarıyla ünlüdür kendisi...
manowar ın güzel sesli opera eğitimi almış vokalisti, çok güsel şarkı söyler çığlık atar. grupca * cekilen fotolarda sürekli grubun iki metre önünde durmasının sebebi yaklasık 160 cm boyuyla diğer elemanlardan oldukca kısa olmasıdır
manowar'ın sesi ve yorumu oldukça güçlü, buna karşılık söz yazma özürlü vokalisti.
1952' de new york' ta doğan manowar vokalisti.
Manowar grubunun kurucusu ve vokalistidir. 6 oktavlik muthis sesiyle attigi cigliklar, british heavy grubuna ayri bir ozellik katmaktadir.
55 yaşında...şaka gibi.
mükemmel ötesi vokal, çığlıkları tüyleri şaha kaldırır.
heavy metalin en güçlü sesi
türk olsaydı çok iyi bir anadolu rock vokali olurdu.
30 yıldır eskimeyen ses. harbiden ya 30 olmus. formunu vücudunu saran derilere borcluymus ayrıca bu insan * *.
sesinin çok güçlü olması ve kilise, koro adabına ters düşmesinden dolayı gençlik yıllarında kilise'den şutlanmış true heavy metal'in en sağlam sesi. keşke boyu biraz daha uzun olsaymış demektende kendimi alamıyorum açıkcası diğer elemanların yanında biraz ufak kalıyor. kendisini ve manowar'ı lise yıllarında tanımıştım o zamanlar çok feci bir metallica akımı vardı black albüm ortalığın tozunu alıyordu resmen. hep bir eksiklik vardı oysa ki müzik on numara herşey süper ama bir türlü vokale ısınamamıştım ve tam o esnada fırından yeni çıkmış louder than hell albümü geldi ve dedim ki işte true heavy metal işte gerçek müzik işte vokal ve o günden sonra eric benim için ikinci adam olmadı hep bir numara kaldı ve kalacak.

(bkz: born to rock drink and fuck)
cem ceminay'a benzer. hele ki konserde gözlerini faltaşı gibi açıp en öndeki zavallı hatunu dil hareketleriyle taciz edip durmadı mı, o yüz ifadesi birebir. *
kuşkusuz ki en iyi heavy metal vokalistlerinden biridir. belkide en iyisidir. ah şu deri kıyafetleri giymese...
Blood Brothers'da duymaktan keyif aldığım en baba sesin sahibi. Ve "iyi ki varsın" dediğim, "ya gidersen" diye korktuğum muhteşem insan! Man Of War...
çığlıklarına kurban olduğum süper solist. canlı şahidim çığlıklarına, yok böyle bir olay.
Falsetto üzerine aşmış insan. Gayet güçlü olan sesini gayet iyi kullanır. Birde üzerine eklediği Falsetto ilede tadından yenmez bir hal alır. Vokaldeki başarısını konuşturduğu şarkı sanırım the power of thy sword olsa gerek.
manowar ın sesine kurban solisti. inanılmaz bir sesi vardır. aldığı tasaklı eğitimden dolayı sesini enstruman gibi kullanabilmesi ile metal camiasında duyulabilecek en terbiye edilmilş ses olduğunu söylemek cokta abartı olmaz.
gün itibariyle 60 yaşı devirmiş efsane manowar solisti. çığlıklarıyla uçurur adamı.
allah rahmet eylesin..
nedendir bilinmez, maç izlerken aklıma düşmüştür..

pek çok efsaneleşmiş rock vokalinin önündeydi..
hem sesi güzel hem de harika kullanırdı bu yeteneğini..
Manowar isimli heavy metal grubunun vokalistidir. 12 Temmuz 1954 doğumludur. italyan asıllıdır. Gerçek adı Louis Marullo'dur. Eric Adams'ın sesini keşfetmesi 12 yaşında gerçekleşir. Etkilendiği metal gruplarının solistlerinin taklitlerini yaparak hem kendini geliştirmiş hem de sesinin mükemmelliğinin farkına varmıştır. 16 yaşına geldiğinde kendine evinin garajında küçük bir akustik stüdyo kurmuş ve burada çalışmaya devam etmiştir. Eric iyiden iyiye screamlerini geliştirmiş ve hayranı olduğu metal kültürünü sindirerek heavy metal vokali olabilecek kademeye ulaştığını anlamıştır. Ancak çevresinde metal ile ilgilenen pek fazla kişi olmadığından grup kurmakta zorlanmıştır. Ardından okulda tanıştığı Jeoy DeMaio'nun da bas çaldığını öğrenmiştir. Bu ikili bir araya gelerek Joey DeMaio'nun koyduğu isimle Manowar adlı heavy metal grubunu kurmuştur. Bu grup zamanla büyümüş, Eric Adams da herkes tarafından saygı duyulan en iyi vokallerden biri olmuştur.

Joey DeMaio ile beraber Manowar grubunun kurucu ve daimi üyesidir. Joey DeMaio ile okul arkadaşıydı. Clean ve scream vokal yapmaktadır. Manowar grubunun birçok şarkısında tenor vokali vardır (Nessun Dorma gibi).. Adams konserlerinde 30 saniyeden uzun süren screamleri ile tanınır ki bu screamler Manowar grubunun en önemli soundu kabul edilir. Genelde clean vocal yapsa da, sesini istediği forma rahatlıkla sokabilmektedir. Sahip olduğu 4 oktavlık ses aralığı (b1-b5), Manowar şarkılarına müthiş bir enerji ve ruh kazandırmaktadır. (Gitar 3.5 oktavdır. Piyano 7 oktavdır örneğin)

Avcılıktan hoşlanmaktadır. Wild Life and Wild Times isimli bir avcılık DVDsi çıkarmıştır. Ayrıca diğer grup elemanları gibi O da bir motor tutkunudur.

Kategoriler: ABD'li erkek şarkıcılarABD'li heavy metal vokalistler

https://tr.wikipedia.org/wiki/Eric_Adams
abd'nin new york city şehrinin belediye başkanıdır.

görsel