bugün

ben de lisedeyim henüz ama kesinlikle katılıyorum bu durumdan yalnız rahatsız olan siz abiler ablalar değilsiniz. fikir sahibi olmak farklı bir şey sırf konuşmak için konuşmak farklı.
(bkz: ay siyaset mi ben çok inanırım öyle şeylere)
konuyla ilgili ciddi kafa yoranına saygı duyulmalı, fikir teatisinde bulunmalıdır. lakin laf olsun torba dolsun deyu serçe testisi kadar beyniyle ahkam kesenine denk gelirseniz bırakın yumurtlamaya devam etsin.
konu yanlış sözlüğe açılmıştır. yazının formatı, üslubu ve içindeki doneler dikkate alındığında doğru yer (bkz: incisözlük)
genel anlamda gençliğin yaa amerikanın köpeği bunlar köpeği cümlesinden başka bir şey söyleyemediği zamanlardır.
ergendirler belki evet ama her boka yaşın karıştırılmaması gerekir.
asıl mesele sadece görünüşe aldanan yurdum insanın siyaset konuşma yavşaklığıdır. bu ülkede o ergende bilmeden etmeden konuşur tabiki.
solcusu da milliyetçisi de dindarı da nedense ingilizce kullanıcı adı kullanır.

noldu kahrolsun amerika hani nerde?
Geleceğin siyasetçilerinin yetişmesine vesile olacak durum...
(bkz: am var dediler geldik)

pardon, yanlış oldu . *
bu tür ergencikler evde annesi ya da babası hangi ideolojideyse aynen onu savunma gereği duyarlar. çünkü kendileri okuyup, araştırıp, doğruyu bulacak kadar araştırmacı değiller.
bi sikten çaktıkları yok hala yazışmalarda;

"qanqa qötü bir supris oldu anan xzaa"

"thatlu cixxcx"

gibi amına kodumun ilginç şekilleriyle nerden geldiği belli olmayan alfabeyle siyaset yapmaya çalışırlar sağda solda.

hadi hepsini geçtim de bazılarının bilgisi sırf facebookta ki sayfa hayranlığı kadardır.

ergen velet gitmiş oğuz atay'ı beğenmiş, yazılarını paylaşıyor bilmem yorum yapıyor.

madem oğuz atay'ı çok seviyorsun "selim ışık'tan bahset biraz" diyorum. gidip fırlama piç googleye bakıp bana cevap veriyor ve verdiği cevap tam facia ki bir de utanmadan kopyalayıp yapıştırıyo mal oğlu mal.

" selim ışık gitarın babası sayılabilecek müthiş bir gitar hocasıdır gitar öğrenmek istiyorsanız ve bir öğretmene ihtiyacınız varsa youtube da facebook ta ve myspace de veya google da selim ışık gitar dersleri ..." diye kopyalayıp yapıştırmış.

sonrada bir şey sormadım zaten.
hayır şimdi turgut özben'i soracağım, gidecek klarnetçi bulacak mal ondan korkuyorum.
apolitik yetiştirilen nesilden nasıl bir sonuç beklenirdi ki, dedirten tespit.

çocukların ne suçu var.ağzını açsa tokadı yemiş(fiilen veya mecazen).olacağı budur.
Bende büyüdüm,benide dinleyin,benimde fikirlerim var demek istemenin ergen bünyedeki tezahürüdür.
üniversiteli gençleri susturmaya çalışan zihniyetle aynı mantaliteye sahip kişi sitemi. bu söylem böyle devam ederse 80 yaş altı politik veya vatan millet muhabeti yapmak yasak olacak. bunakların eline kalacağız.
vatanının genç ergenlerinden utanma yavşaklığından kötü değildir.
Yhaa Tayyeap aslında süper bir adam abi,Bide Murat Kılıçkankanoğlu var oda cehepeli...
"bunu bütün 18 yaşından küçük gençler yapıyor." mantığıyla konuşmak yanlıştır, gerçekten araştırıp düşünen gençler de vardır. ayrıca "herkes büyüyünce siyaset konuşsun, gençler okullarını okusunlar, olaylara karışmasınlar." zihniyeti ne kadar doğrudur, tartışılır.
yaşları ve deneyimsizlikleri gereği çok sağlıklı olmayacaktır lakin devlet meseleleriyle ilgilenmeleri de saatlerce counter strike oynamalarından çok daha yeğdir.
ergenlerin siyasi konulardaki fikirlerinin, dünya görüşlerinin, düşünce yapılarının altyapısını oluşturma gayretlerine yavşaklık demek, ergenlerin siyasi konularda konuşma yavşaklığından daha büyük bir yavşaklıktır. siyasi konularda konuşurken kullandıkları araçlar eleştirilebilir, onlara konuşabilecekleri uygun ortamın sağlanıp sağlanmadığı tartışılabilir, bu ayrı ama onların konuşma hakkını eleştirme çok büyük yanlış. gerçi türkiye'de kimse kimsenin hakkını hukukunu o kadar da özemsemiyor.
akıl ergenliğini yaşta aramanın ne denli yanlış olduğunu açılan başlık ve yorumuyla bizlere kanıtlayan eğitici bir bilgi..
burda yetişkinleri de görüyoruz, onların da neler sıçtıkları malum. ben tartışmayı bir level öteye taşıyım, siyaset bilimi eğitimi almayan konuşmasın amına koyim, biz kalkıp bunun eğitimini alıyoruz, günde 1 kitap hatmediyoruz(final dönemlerinde 5), ordan bir soğan lalesi kafalı çıkıyor, yanlış konuşuyorsun şerefsiz, la olm bi siktirin gidin.
Tamamiyle birikimleri ve analiz yeteneklerine bağlı olan durumdur. Zaten bu ikisini bünyesinde geliştirmiş kişi fanatizm kokan yorumlardan kaçınır.
kendi görüşüne bile sahip olmadan ailesinden ordan burdan duyduklarıyla ben büyüme deme tarzımıdır nedir anlayamadığım olay.
her ergenin yaptığı hededir. doğaldır ergenin doğasında vardır yadırganmamalıdır.
--spoiler--
-olm sen 18 yaşına gelmemişsin hatta 18 yaşını bile geçmemişsin.
+o nasıl bi mutasyon anasını satayım ikiside aynı şey değil mi?
-acayip işte 18yaşına gelmemiş hem bir de 18yaşınıda geçmemiş.
+yani 18 yaşından küçük diyosun çok acayipmiş ya.
--spoiler--
çoğunluğu kemalisttir. yani kemalistim ben diyor. öyle.