bugün

daha yaşı 13 15 olan bir insan'ın hayatta gördüğü en ufak bir kazık yemesinden dolayı hayata küsmesini anlatan sözdür.
(bkz: Beni terk edersen önce kendimi sonra seni vururum)
muhtemelen anası babası istediği cep telefonunu ya da ayakkabıyı almamıştır.
(bkz: anneannenin ölmesi)
filmlerden görülen bir repliğe özenen ergenin yaptığı harekettir.
"anason kokarken sofralar yaşlandırıyor seni aynalar her geçen yıl birer birer masadan eksiliyor dostlar" şarkısını söyleyen ergendir, ağızlarına terlikle vurulası kişilerdir.
büyüdüğü zaman "seni yeneceğim istanbul!" cümlesini beklediğimiz ergendir.
ömür boyunca en çok kullanılan cümlelerden birinin açılışını yapmaktır.
Hayatın anlamını hormonal nedenlerle kavrayamayan insansı.
cool olmaktir. birde eline jilet alip, baslarim boyle dunyaya isyeaan deyip bileklerini kesdikten sonra, korkudan annenin yanina kosmak vardir bunlarda.
özellikle erkekse hayatı erken yaşta öğrenen ergendir. 13 yaşındayken babası annesini dövüyorsa, annesine bıçakla yürüyen babasının elinden bıçağı almak zorunda kalıyorsa, sonunda annesiyle babası ayrılıyorsa ve de para kazanmak için 17 yaşında çalışmaya başlıyorsa, gerçekten de hayattan nefret edebilecek ergendir kendileri.
Yaşın hiç alakasi yok bence akli ergen yasi 22 olan kac tane kiz gördüm şimdi diyeceksiniz ki bu kiz da ergen o yuzden ergenleri savunuyor orasi oyle ben de bir ergenim ama bu yuzden onlari savunmuyorum hayatdan bıktım diyen 15 yaşındakılari ben de anlamiyorum onlara anlam veremiyorum inşAllah onları anlaya bilecegim bir günüm olmaz ve bir de yıllar insani degil armutu olgunlastirir 15 yaşında "hayatdan bıktım" diyenler de yaşı geçtikce olgunlaşacaklardir.
eğer ki bunu diyen genç insan, zorunlu haller dışında söylemişse biraz garip olabilecek söylemde bulunmuş olabilir. fakat bazı insanlar için hayatın cilveleri gerçekten de genç yaşlarında karşılarına çıkabiliyor ve bu insanlar hayata erken isyan etme içinde olabiliyorlar.