- ay ben değilim.

edit: başlık kafama,

ifşacı uuser'dır.
- çok kötü bi şey ayol.
--spoiler--
burası çok mu sıcak oldu be off
--spoiler--
bayanım ben.
kadın sorunlarına değiniyordur.
(bkz: yazarın sözlükte bayan olduğunu belli etmesi/#12481127)
(bkz: ay vajişim)
(#12863099)
kadın olduğunu gizlemesi için hiçbir sebep yoktur, bu yüzden özel bir kümeye dahil olmayan ve üzerinde özellikle durulmayacak olan yazardır.
dünyada (normal şartlar altında) 2 cinsiyet vardır. biri kadın diğeri erkek. tüm insanlar erkek olmadığına göre kadın olmak ve bunu söylemek aşırı doğal olan bir durumdur. bunun gizlenmesini gerektiğini düşünmek erkeklerin abazanlığından ileri gelir. herkes insan olsun. sorunlar hallolsun. insana insan gözüyle bakın kadın veya erkek gözüyle değil.
çok kolay anlışılır zaten belli etme gibi bir durum söz konusu değildir. entry sahibnin cinsiyetini anlamak için aynştayn olmaya gerek yoktur.
erkek olduğunu belli etmeye çalışan yazardan farkı olmayan yazardır. hem anlamıyorum bu cinsiyet belli etmeme takıntısını. bu dünyada iki cinsiyet var. ya kadınsın, ya erkek. yani unisex diye bir cinsiyet yok. neyi belli etmiyorsun.

hem anlamıyorum, kadın yazar neden saklasın ki cinsiyetini. kadın olmak utanılacak bir şey mi? erkek olmak çok matrah da bu cinsiyet yerin dibine geçesicesi bir cinsiyet mi?

"hayırrr işte kadın olduğunu belli etme çabasında artı toplama mantığı var"... vay anam vay. bir cinsiyetin altından ne tür pragmatik unsurlar doğuyor vay vay vay.

"kadın olduğunu belli edince işte erkekler üstüne atlıyor." yav arkadaş burda yazan erkekler oturumumuza abazan tipi kapalı cezaevinden katılıyorlar da biz mi bilmiyoruz.

"yani cinsiyet belli etmeden yazmak daha kaliteli." uvvvvvvv. benim süpersonik olan namusum ve kalitem, kadın olduğumu belli edince toptan fiyatına perakende satışa mı uğruyor sözlükte.

"koca bulmak derdinde oluyorlar."...hıhı da bir terslik var şimdi burda siyasi ve ideolojik tepkileri ortaya koyunca pek bir kaçıyor erkekler, ne bilim koca arasak en azından gülben ergen gibi aydın olur, olmadı iclal aydın gibi sevgi böcüğü dolanır ortada.

son olarak evet belli ediyorum, çünkü cinsiyetimden utanmıyorum.
çok akıllı olanları hiç bir şekilde belli ettirmez.*
(bkz: bayan ne la)
belli etse ne olur ki bay an.
çok ayıp eden kadınlardır. amaçları zaten ; sözlükte ki erkeklerin mesaj atmalarını sağlamak, popüler olmak, entrylerinin takip edilmesini sağlamak dimi? unutmadan biraz da yollular bunlar.

pardon ama siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ?
ayıp eden yazardır. insan gizli gizli yazar.
(bkz: bayan edebiyatı)
erkekler cinsiyet beli ederken sorun olmuyor kadınlar cınsıyet bellı ederken neden sorun oluyor sorusunu sormam gereken başlık.
takma adından belli eden yazardır.
entrylerinde erkeğim-kadınım diyen yazar, veya ima tahminleri.

anlamadığım husus. cinsiyet yazı üzerinde etkili midir. hiç sanmıyorum. anlatım dilinde, ifade ediş tarzında belki. ama her yazarın kendine has üslubu vardır. üslubu cinsiyetin kanatları altında irdelemek yazarın üslubuna karşı haksızlıktır diye düşünüyorum. sözlük camisanında arkadaşlık, dostluk vardır. herkes kelimelere, kavramlara, hadiselere kendince can, yorum katıyor. imece faaliyet. tek tek entrylerden sözlük doğuyor. okuyucu, başvurucu yazarın cinsiyetinden öte yazdığı ile ilgileniyor olmalı.
tek cins okullardan, karma okullara dönüşüm yaşarken, entrylerin gizinde cinsiyet araştırması, bizansın son günlerinde meleklerin cinsiyeti ne tartışmasını andırıyor. garipsenecek durum olmalı.
sosyal yaşamımıza sinmiş kalıplardan kurtarıyor insanlar kendini. bilim adamı artık pek kullanılmıyor, bilim insanı. cinsiyet üstü kavram. ne is o.
(#13129419).
aklı çükünde boktan insan düşüncesidir. sözlükte bayan olunca ne hissediyorsunuz allah aşkına bir anlatıverin bana özelden a.q.
ne yazarsa yazsın "adam" olduğu belli olmayanlardan daha delikanlı olan yazardır.
(#13041070) der ve giderim.