bugün

Romantik aşk kelebeği paylaşımlar arasına bir gün denk gelecek şuraya ayet gireceğim bozulacaksınız.
Böyle bir kafes sistem rijit değildir.
(bkz: mukavemet)
Mamafih ben de artık hakikatı olduğu gibi kabul edeceğim ve buna katlanacağım.
bilim insanları sürdürülebilir yapay bir ekosistem kurabilir mi ?sorusuna yanıt bulmak için abd nin arizona eyaletinde biyosfer II adı verilen bir proje gerçekleştirdi.
ya da almanyayla ittifak,alman dayatmalarına boyun eğmekle sonuçlandı.
"...Noldor'un dostu diye anildi Aulë,çünkü çok şey öğrendiler ondan, sonraki günlerde ve en maharetlileridir bu Noldor, tüm Elfler içinde..."

J.R.R Tolkien- Silmarillion.
Mavi tukendi, renklerin en neselisini ve en cocukcasini yitirdik. Goz ve gonul aydinligimiz; icimize umit, ozgurluk ve sonsuzlik duygusu getiren renk ucup gitti. Karardik. Maviyi sever miydiniz; şu renklerin en cok dogup en cabuk ölenini?

Ali colak- mavisini yitirmis yasamak
Anne, babası; o, on altı yaşındayken ayrıldı.

(bkz: aynalar koridorunda aşk)
işinin stresinden bunalmış nörotik bir polis memuru, haltı * yemiş bir aynasız.
93 sayfa ilk dört cümle şöyle: "gecenin bu saati böyle bir saçmalık nerden çıkmıştı ?
Hiç işleri güçleri yok muydu bu insanların ?
Yoksa kafaları mı güzeldi ?
Şimdi kim uğraşacaktı."
Kitap 80 sayfa üzgünüm.
Oysaki bu merkez, bu yönde hareket etme, yani beklenilmedik bir yanıtı organize etme becerisine, ancak uyarımları ayrıcalıklı bir yüzden alımlayıp algılarken geri kalanı dışarda bıraktığı için sahiptir.
ilk başta, sanki bütün evin oyunculara açık olduğu bir saklambaç ya da kör ebe oyununun sahne alacak olduğu o çılgın partilerden birinin verilmekte olduğunu sandım.
f.scott fitzgerald - muhteşem gatsby
çünkü o zaman kendi istediğimi değil, benden istenileni yapmaya mecbur olacağım.
Biliyordu... Zemzem, "alçak sesle konuşmak" demekti.
~~
aşkın şehidi
ahmet turgut
buzdolabının buzluğuna koyduğu biraları son anda getirecekti.
edit: valla bu yazıyor.
üstelik yarın okul yoktu,erken yatmak zorunda değildik.
Özgür Rosto adlı kitaptan.
Cesaret, insanın başarısında etkili duygulardan birisi olmakla beraber, asla gereksiz bir güç gösterisi değildir. Korkusuz ve kıvamında bir cüretkârlık sergileyen insanın yapması gereken şey, ifrat ve tefritten uzak olmak, bu değeri dengeli şekilde yaşamaktır.
Aynanın içindeyken ben, hep sırtım dönük oluyordu bakana.
Uzaktan çan sesleri duydum, yan yatmış uyuyan Delgadina'nın ruhunun hoş kokusunu duydum, ufukta bir çığlık, belki de yüz yıl önce aynı yatak odasında ölmüş olan birinin hıçkırıklarını duydum.
Kahvaltıda 6 yumurta yemek gibi bir alışkanlığı olan ve Geçimini cam silerek sağlayan bir kocaoğlan, koca ayağını sayfaların üzerine basarak "birini yakaladım" dedi.

Cümle uzun çıktı sevgili dostlar.

C. Bukowski // Kasabanın en güzel kızı
"Fitil'den bin kere daha hoş olduğu kesin," dedi Ginny.

Harry Potter ve Melez Prens
hay ben gordugum basligin karsima cikardigi bereketsizlige...
ben ne sanssiz bi insanim, ben ne gudubet bahtli bi insanim ya.. masallah dedigim 9 gun yasiyo..

tesadufen gordugum basliga entry girmek icin en yakinimdaki kitabi actigimda karsima cikan sey.. sadece 1 cumle var. *
hayir son gunlerde tesadufi baslik numarasi sallarim ya olmayan numaraya denk gelir ya da silinmis basliga.
yok ya ben bi kursun neyim doktureyim. *

görsel
Bu kez sözümden dönmeyeceğimden kesinlikle emindim. Korkuyordum.
ilk 4 cümlesi mi 4. cümlesi mi anlam veremedim ama;

"Bütün vücudu titriyor, kalbi bir mengene ile sıkıştırılmış gibi oluyordu." (bkz: monte kristo kontu)