bugün

olabılırlıgı yuksek ıhtımal.
hayatımızın her yerınde boyle durumlarla karsılasıyosuz.
normal ve mantıklıdır bence..
(bkz: kusura bakma sozluk tipim degilsin)
(bkz: arkadas kalalim)
riske girip açılmalıdır. zira o da size karşı güzel şeyler hissediyorsa hiç bir zaman bilmiyor olmaktan iyidir. hissetmiyorsa bile onu kaybetmek sorun olmaz, çünkü her arkadaş bir potansiyel en yakın arkadaştır.
Sonunun güç, başlamasının en olası olduğu aşktır. Çünkü aşk başlamışsa dostluk bitecektir. Güç bir netice ortaya çıkar. Sonra bir bakmışsın o arkadaş; ya senin herşeyin, ya da hiç bir şeyin oluvermiş.
+kemal sana aşığım yıllardır sakladım
-ertan ibne misin sen oğlum?
+bundan korktum işte
-e kork..
liseki kız-erkek ilişkilerinde genel olarak vuku bulan, banal ötesi durumdur.

şimdi bu liseli veletler duygusal olarak daha tam olgunluğa ulaşamadıkları ve kişilikleri daha yerine oturmadığı için böyle durumların içine düşmeleri normaldir. şimdi liseliler hemen savunmaya geçmesinler, kötü bir şey demedik, normal olanı yani olması gerekeni söyledik.

abazanlıkda vardır işin içerisinde biraz.

ayrıca o kadar büyütecek bir olay da değildir. olur böle şeyler.
Yaşandığında çok ağır izler bırakan durum. Yatılı okul vari kapalı mekanlarda yaşanaları daha beterdir, çünkü her sene bir aradasınızdır bu da doğal bir tepkime yaratarak sizin daimi olarak ona bağlanmanıza neden olur. Bu gibi durumlarda ortamdan kaçarak uzaklaşmak en iyi çözümdür. Alternatif çözüm olarak açılmak da vardır fakat genelde çok risklidir %90 oranında kişiyi kaybetminize neden olur.

(bkz: Söyledim ve ruhumu kurtardım)
(bkz: en yakin arkadasa asik olmak/#778111)
Düşman başına denilen olaydır. Genelde erkeklerde olur ve sonuç negatif olur. iş arap saçına döner. Çünkü dostunu kaybetmek istememektedir. Ama erkeğin halide ortadadır. Kız uzaklaşmak zorunda kalır ve erkeğin içinde büyük bir kızgınlık, kırgınlık ve pişmanlık olur... Ve gün gelir kız yıllık yazıp verir erkeğe... Erkek şoktadır ve ne yazacağını bilemez... Şu an bu noktadayım...
şu günlerde revaçta olan kavak yelleri dizisine de konu olmuş olan ama toplum arasında pek rabet görmeyen eylem.
aşık olan erkek ise, gerçekleşmeyecek olan durum. if yu kız iseniz bazen olaylar gelişebiliyor. Kötü niyetlidir zira erkek kısmı.

Zaten kız ve erkekten aktivite arkadaşı olmaz , kesin birisi diğerine kayar (duygu babında) .
dünyadaki hiçbir varlık içten içe cinsel bir güdü beslemediği bir başka varlığın yanına asla yaklaşmaz.bu güdü sayesinde
yakınlaşılır dostluk ve arkadaşlık adı altında bu güdü bastırılmaya çalışılır.lakin bu bastırma size aşk olarak geri döner ve başınız daha çok ağrır.

" üç açılı diş fırçasını bulan isveçli bilim adamları söylüyor abi "
son derece normal karşılanması gereken olay. insanın beraber zaman geçirmekten zevk aldığı, onu anlayan, tanıyan, destek olan birine karşı bir şeyler hissetmesi doğaldır.

zaten çok iyi arkadaşlar birbirlerini kıskanır, sahiplenir..

cinsellik boyutu hariç çok da farklı bir ilişki yoktur çok yakın iki arkadaş arasında.

gerçi büyük kısmı hevestir bunların, öyle çok da büyük aşktır yoktur arada. ilişkiye başlanılsa bile kendiliğinden arkadaşlığa dönüşmeye çok müsaittir.
(bkz: ben de seni sevgilim)

atın ölümü arpadan olsun ulan.

edit: ellen hanımın entarisiynen bağlantılıdır, yoksa bizi bozar efenim.
önemsiz bir mevzudur, gidilir konuşulur bir sonuca bağlanır..
aşkın kanunu yoktur.
bildiğin ibneliktir. insan en yakın arkadaşına aşık olurmu lan!
böyle demir parmaklıkların hemen ardına düşmüş bir anahtar gibidir bu olay. çok yakınındadır, burnunun dibindedir, çok istemene rağmen o lanet kolun uzanamaz ve bir türlü ulaşamazsın, bunun imkanı yoktur. saatlerce debelenirsin ama nafile, ağlayarak gidersin ordan sonra. işte bu da aynıdır, tabi "saatler" dediğimiz kavramın yerini "yıllar" alır o ayrı. burnunun dibinde olup da bir türlü sahip olamamak...

kendine karşı cinsten kanka bulursan olacağı budur zaten, ailecek görüşülen çok yakın birisiyse hem de atakule'nin tepesinden kafa üstü atla daha iyi. hayatta, "düşmanımın başına vermesinler" dediğim ender olaylardandır.
arkadaşlığın değerli olduğunu düşünerek platonik kalması gereken durumdur. *
Çok fazla yadırganmaması gereken ancak akılda çok büyük çelişkiler yaratan, iki ucu çoklu denklem durumudur.

(bkz: sevgili arkadaşım)
her iki taraf açısından da sorun teşkil etmiyorsa gayet olunası bir aşktır.
daha ne denebilir ki.
belki bir kaç ekleme ancak elimden gelen.
hiç ummadık anda hiç beklemediğim bir düşünce girdabında düşlerimi dolduran biri vardı.
evet oydu ama daha önce bunun sadece dostluk ve arkadaşlığın getirdiği sevgi sanmamdandı biraz da şaşkınlığım sebebi.
anlayamadım bir türlü ve de anlatmak mümkün olmadı hiç yüzüne.
sevdim seviyordum aşıktım delicesine.
aklıma hep filmler diziler geliyor neden olmasın soruları her gece uykularımı bölüyordu.
ama biliyordum ki benim hayatımda filmlik bir yan yoktu hayat acımasızdı ve tekrarsızdı her geçen an.
insan bile bile lades der mi diyor işte aşk bu olsa gerek belki de.
boşuna değil aşkın gözünün körlüğü bir anda dilimden dökülen sözcüklerin farkına vardığımda her şey çok geçti.
ve zamanı geri alabilemem imkansızdı.
o bana "yazıklar olsun sana" dedi.
ben içimden kendime binlerce bela okudum kendime küfrettim.
evet arkadaşıma aşıktım ve dile deymişti aşkımın yüreğimdeki sancısı.
geçti gitti ama hiç bitmedi daha arttı.
muhabbetti gayem aşka idi çabam ve dert imiş bana düşen.
belki hiç olmayacak hayatımda ne ruhu ne cismi sade bir görüntü zihnimde ve aynı ses kulaklarımda:
"yazıklar olsun sana ben seni en yakın arkadaşım olarak görüyordum."
çok şey dedim sonra çok şeyler geçti aklımdan ama ne o duydu çığlıklarımı ne de gördü düşlerimdeki iyi son ölümü.
(bkz: karşı cinsten kanka olmaz)
insan arkadaşına hiç aşık olur mu dedirten durum. lanet olsun ki insanoğlu bunu başarıyor. söz dinletemezsin kendine çıkmaz bir sokak gibi dört dönersin söyleyemezsin için erir yersin kendi kendini günden güne zor durumdur açıkcası tanımı çok zor tarifi imkansız sadece yaşanır. ne kadar kolay olursa yaşanması artık.
alınacak cevabın dünden belli olduğu durum. (bkz: seni sevgili olarak görmedim)
"ama ben seni arkadaş olarak görüyorum" cümlesiyle sonuçlanacak vahim bi durum.
güncel Önemli Başlıklar