bugün

hayret o kadar maaşımıza laf ediyorsunuz da bi öğretmen diyen yok.

diyinde sabah sabah açık eksi zevkini yaşayayım.
imamlık abi, herkes saygı duyuyo, insanlara umut satarak takılıyolar.
Güvenlik.
Öyle duruyosun; kimse de demiyor ki sen niye duruyosun.
Orkestrada zil vurmak bi de insan kaynakları.
millet vekilliğidir. 17000 mayışı var mecliste yemek içmek sudan ucuz emekliliği 8500 lira mayışlı her kapı millet vekili kartı ile sonuna kadar açılıyor ve yaptığın tek iş arada sırada meclise gidip uyumak el kaldır dendiğinde kaldırmak kavga falan çıkarsa işte arada 2 yımrık 2 depuk atarsın tek yorucu kısmı bu. riski de işte arada yımrıh yiyebilirsin o arbedede ama öyle iş kazasından üzerine vinç devrilmek yüksek bir yerlerden düşmezsin falan filan.
kebabı bilmem de kardeş payı dizisini bilen bilir. mafya vardır mahalleyle işi bitmiş ve bir iş sahibi olmayı düşünmektedirler:

-abi bizim az çalışıp,hatta mümkünse hiç çalışmayıp çok para kazanmamız lazım.

+yok lan bizden siyasetçi olmaz...
Kamu soforleri. Lan adamlar tuvalete bile devletin arabasiyla gidiyor.
öğretmenlik yattığın yerden daya götünü devlete oh mis kebaaaaapp.
rick gibi yazarların. ırk ayrımı yapmak ve insanları ayrıştırmak veya başka kesimlere bok atıp. bedavadan makarna ve kömür alması. çok makarna tüketiyor herhalde.
Camcılık. Yahu bir insan doğal afet oldu diye sevinir mi hiç? Valla dün gördüm ben, öyle bir gururla girdi ki evimize, kırık camları görünce gözleri faltaşı gibi açıldı. Başka cam var mı abi dedi. Affetmez hiç biliyorum.
mimarlık yazanlar olmuş bilmiyorlar sanırım. en rahatı öğretmenlik tır sabah 9 akşam 3 çoğu saat dersler boş zaten yaz tatili bayramı seyrani herşeyden yararlanırlar bide.