bugün

ülkemizde kaynak zenginliği, genişliği, çalışma kolaylığı ile üniversite kütüphaneleri arasında öne çıkan kütüphanelerdir.
(bkz: yeditepe üniversitesi kütüphanesi) birçok üniversiteden daha iyi olduğu söylenen bir kütüphane.
süleyman demirel üniversitesi kütüphanesi ülkedeki en iyi kütüphanelerdendir. içinde konferans salonları film izlemek için multimedya salonu ki içinde ikibine yakın film vardır ve güncellenmektedir. ayrıca çok geniş ve büyük bi kitaplığı vardır.
dumlupınar üniversitesinde 2010 yılı sonlarında açılan muazzam büyüklük ve donanıma sahip hizmet binasıyla şaşkınlığa sebebiyet veren ülkemizin en iyi üniversite kütüphanelerinden biridir. Bina 4 katlı olup kubbe tavanın altında yaklaşık 250 metre karelik botanik bahcesini andıran şelaleli güzel bir bahçesi vardır. Asansörleri ve etkinlik alanları, salonlarıyla ders çalışmak veya arştırma yapmak için biçilmiş kaftandır. Ben bu kütüphaneden 3 aya yararlanabilidim. galiba halka açık hizmet vermektedir.. http://kutup.dpu.edu.tr/ linkten göre bilirsiniz
(bkz: hacettepe üniversitesi kütüphanesi)

hem beytepe'de hem de sıhhiye'de büyük kütüphaneler vardır. ikisine de hiç girmedim, nerden biliyorum, bilmiyorum zaten. *
süleyman demirel üniversitesi'nin de 4 katlı kütüphane ve multimedya merkezi de unutulmamalı tabi.
bilkent üniversitesi kütüphanesi görülmeden yorum yapılmaması gerekir.
hakkını vermek gerek fırat üniversitesi kütüphanesi'nin de girdiği kategoridir.
en iyi hangisi bilmiyorum da uludag üniversitesinin ki bok gibi onu biliyorum.
boğaziçi üniversitesi kütüphanesi 500.000 civarı kaynağıyla birinci sıradadır. *
üniversite tercih dönemlerinde dikkate alınmaya karar verilen oğlum boğaziçinin hayvan gibi kütüphanesi varmış vs. muhabbetlerine konu olan girildikten sonra orada zibilyon tane kitap da olsa sizin senede en fazla 30 tanesini alıp okuyacağınızı idrak etmenizle önemsizleşen mevzu.
tıpkı milyon tane farklı klüp, etkinlik, kocaman kampüs vs.ye sahip üniversiteler gibi. siz topu topu 1 veya 2 klube zaman ayırabileceksiniz, her etkinliğe akacak zaman ve paranız olmayacak ilk dönem geçip hevesinizi alınca o kampüste sadece kendi bölümünüzün bulunduğu binayı ve favori kantininizi ziyaret edeceksiniz zaten.
Boğaziçi Üniversitesi. Süreli yayınları yeter.
sakarya üniversitesi kütüphanesi fena değil iyi.
dtu biblioteket.
yeni inşa edildiği için mustafa kemal üniversitesi nin kütüphanesini dahil edebileceğimiz liste.
hayret, nasıl kimse yazmamış...
(bkz: bilkent üniversitesi merkez kütüphane)
yakın doğu üniversitesi büyük kütüphane. üniversite o kadar iyi olmasa çoğu üniversiteyi sollayacak bir kütüphanemiz vardır.

`http://www.neu.edu.tr/node/1390`
(bkz: anadolu üniversitesi)
hacettepe üniversitesinin sıhhıyedeki kütüphanesi.
türkiyenin tıpla ilgili en geniş kütüphanesi sanırım an itibariyle.
15 milyondan fazla kitap bulunan Harvard Üniversitesi'dir.
20 milyondan fazla kitap bulunan cambridge Üniversitesi'dir.
25 milyondan fazla kitap bulunan oxford üniversitesi'dir.
gazi üniversitesi merkez kütüphanesinde aradığım her kitabı bulabiliyorum iyiler arasındadır kesin.
diğer üniversite kütüphaneleri hakkında bilgim yok. fakat uludağ üniversitesi kütüphanesi olmadığı kesindir ama en kötü olma hususunda bi yarışta kafaya oynar.
gazi'nin kütüphanesi ilk sıralardadır kesinlikle.