bugün

görsel
yolda karşılaştık "merhaba" dedik karşılıklı. kendisi öldürmeyi büyük bir hevesle isteyen sizlerin nefretiyle insan görünce kaçıp saklanma aşamasına gelmiş köpek dediğiniz sokaklardan bir can. bir merhaba ve gülümsemeyle beni yolumun sonuna kadar götürdü ve vedalaştık. umarım yolu sizlerin yoluyla kesişmez, ona ait parkında yaşayıp güzel bir ömür tüketir.
en iyi oyun arkadasıdır.

sizinki kim?:)
seni hiç bir konuda yargılamayan, ama yanlış yaptığında da usulünce uyarmasını bilen arkadaştır.
dertdaş, sırdaş, onsuz hayatın geçmeyeceği, arada sıkılıp aradığın/arandığın, mal mal şeylere onlarca gün bıkmadan güldüğün, sorunu çözmese de her türlü içini rahatlattığın insandan öte kardeştir.
Saçma sapan şeylere sürekli gülüp eğlendiğiniz ve mizah yoluyla dertlerinizi anlatıp gülerek deva bulamasanız da iç sıkıntınızı alan arkadaştır. iyiki varlar !
Olmayandır.
çok konuşuyor boş konuşuyor.
yalnızlığımdır.
görsel
bazen, en sevdiğin müziğin, en sevdiğin filmin, en sevdiğin kitabındır. büyüdükçe zaten, bazen demiyorsun, genellikle bunları sıralıyorsun. bir kere bunlar seni, sen istemedikten sonra asla terk etmiyorlar. elinin altındalar hep. daha öncesinde, hadi ya öyle şey olur mu, insan, insan görmeyince sıkılır derdim, fena halde yanıldım. en olmadı, bunlardan hiç biri olmadı, gider anneme baba sarılırım. sevgisini daha değişik gösteren babadan ziyade, anneme sarılırım da. babamla daha kısa ve öz anlaşırız. swh. en iyi arkadaşınız, kankanız da olabilir, başka biri de. hepsine varım. zaten burada önemli olan, aile havasında bir arkadaş bulabilmektir. onun haricinde, en ufak bir çıkar noktası ufukta gözüküyorsa, soğuyorsunuz anında.
Bir insanın ille de en iyi dostunu kendi türünden seçmesine gerek yoktur..

Bazen evcil bir hayvan, bazen bir kitap bazense bir enstrüman..

Ömrünüz boyunca size yoldaşlık edecek en yakın dostlarınız olabilir..
hehe salıncakla ilk defa tanışmış çocuk gibiyim şuan kıskanmayın ipneler.

morriacan her ne kadar maillerine pek bakamasanda yazıyorum sakaryayı özlemişim gelince farkettim senin sözlüğe yazdığını okuyunca çok mutlu oldum sana bişeyler kattığıma inanıyorum sarılmak süper bişey günde 4 defa sevdiğin insanlara sarılırsan ömrün uzarmış senle konuşmak istedim ama kısa kestim bugün özür dilerim morriacanım bitane oldugunu ve eşi benzeri olmayan biri oldugunu unutma ona göre yaşa sakın eksilere ineyim deme ben yokken kitap oku çay iç gırgır yap uyu sürekli sırıt çene kasların ağrısın en güzel şeyler onları beklemediğin an gerçekleşir çok güzel şeyler bekliyo seni işe de kafayı takma en iyisi olucağı için olmuyo bursun yatar git bankaya sor onu şimdilik böyle ama sonrası daha iyi bugünde iyi ama neden daha iyisi olmasın bi de bişey dicem seni küçük paket yapıp cebimde taşıcam olmuyo böyle moriam gurur kaynağım morriacanım bilmiyorum daha nasıl ifade edeyim iyi bak kıbrısa kaçırmasınlar ağlar falan masal anlat şu bitiremediğin kitabı bitir artık mayk solmuş çiçeğe selamlar bu arada pazar günü pazara gitmeyi unutma kimseyle takışma güvenlik abiye çok selam söyle dersten geçmene çok sevindim ulviyi bile ikna ettin ya şuan yerimden kalktım ve ayakta alkışlıyorum seni morriacanım çok konuştum bi kaç kere okuyacağından eminim bunu kendine iyi bak ve sen iyiysen bende iyiyim oooo morria mı alırım bi dal der sana çok çok iyi geceler dilerim
Her şey fazlasıyla yolunda mayk.

Edit: bu da burda kalsın.
seni çok özledim mayk. buralarda olduğunu biliyorum gel de sarıl artık bana..

edit: insanların bana sarılmasına hangi ara ihtiyaç duyar oldum ben. hayat garip.
Bir insanı tanımak,anılar biriktirmek, en özel anlarını paylaşmak, anlatmak, sürekli anlatmak ve en önemlisi dinlemek, değer vermek, duygularını paylaşmak.bulunduğu şehire gidipte elini kedinin çizdiğini görünce, canından can kopması adeta... Sonrasında en iyi arkadaşım denilen kişinin sırf kendinden ödün vermemesi, prensiplerim var diye ona birşey sormaya korkmak. Hayatını merak etmeyi sürekli başka şeylere yorması, sevildiğini hissedememek...
ismi gözde ama onun ricası üzerine gözdecan derim ben ona. Ne ki onun benim için yaptıklarının yanında. Arada unutsam da hemen telafi etmeye çalışıyorum. Onun ben dahil kimseye ihtiyacı olmasını bilakis muhtaç kalmasını asla istemiyorum. Ama onun hiçbir şekilde benden birşey istememesi de ilginç gelmiyor değil. Benimse her defasında telefon açtığım kişi o oluyor. isterim tüm kalbimle bir gün bana yaptığı tüm iyilikleri bir kerede ödemek. Benim gözdecanla alakalı hayallerim bu vb gibi şeyler. Onunsa; küçükken yapacaklarım listesinde ilk sıralarda olan uçan halıya binmem..
6 yıldır sahip olduğum en güzel şey. olmasaydı ne yapardım gerçekten bilmiyorum. hani derler ya ''dertler paylaşınca azalır, mutluluk paylaşınca artar'', bunun doğruluğunu size en iyi o gösteriyor, anne baba değil; çünkü nesil farkı bazı şeylerin doğru algılanmasına engel oluyor, ve sizi susup gerçekten anlamaktansa öğüt vermeyi tercih ediyorlar çoğunlukla. bence bu yüzden en iyi arkadaş da insanın yemek içmek kadar temel bi ihtiyacı.

aramızda 310 km var(şu an google yardımıma yetişti, bunu ezberleyecek kadar sapıklaşmamıştım yanlış anlaşılmasın) ve ben kendisini birden aşırı özlediğimi fark ettim. bunları yazma sebebim de bu zaten sadece. hesabımı bilmiyor ama kendisine seslenmek istiyorum buradan: iyi ki varsın!
lise kafası.
Kankitoşkilopişko, kankito,kankeyto,kanke gibi kelimelerle hitap edilen gerçek dost.
ailedir.
duruşundan, bakışından, halinden ne olduğunu anlayıp, senin derdinle dertlenen, mutluluğunla gülen yokluğunda çok özlediğin kişidir.
Kendinsin bunu sakin unutma.

En iyi sırrı kendin tutar, en acımasız eleştiriyi kendine sen yapar, en bitik anında teselliyi kendi kollarında bulur, en büyük sevincini en dorukta kendinle yaşarsın .

Itıraf et. Bazen en büyük hazzı Bile mastürbasyonla alıyorsun.
tatlıdır. yeniyor mu acaba ?
benim kafamdan leb geçerken leblebi kanka diyen insandır.
Seni senden iyi tanır, herkesin mutlaka olması gerektiğini düşündüğümdür. Zaman gelir, aileden daha yakındır. Belki de çoğu zaman. Yazılacak çok şey vardır, bu yüzden de o arkadaş için kelimeler kifayetsiz kalır.
insanı hakikat yönüne doğru yürümesine vesile olan adem oğludur.