bugün

- türkan abi ankara'lı kızlar çok güzel abi.

+ haldunnn. birincisi adım türkan değil, türker. ikincisi bu denli abazmış olmandan çekincelerim var. üçüncüsü otuzbir fantezilerini reele mi adapte eder oldun haldun?

- abi dediğinden bi bok anlamadım ama bi ankaralı olarak bi el atsan be, he? erkek merkek.

+ seni ankara'da kalmış olan bir kaşık suda boğarım haldun.
tanım:yanlıs bir önermedir.

(bkz: ben istanbuldayım)

edit:ahaha yanlıs anlayanlar olmus. ben sansızlığıma vurgu yapmaya calısıyordum.
güzellik yarışmasında 1. seçilen kızın sanki en güzel oymuş ondan başka güzle kız yok sanmak gibi bişeydir.
izmir'de 17 ay, ankara'da 4,5 yıl, geriye kalan 20 küsür yılını da istanbul'da geçirmiş bir adem oğlu olarak asılsız olduğu yolundaki eleştirilere katılmadığım ve bir yere kadar desteklediğim tespittir, yanlız şu farkla ki, terazinin bir kefesinde izmir kızları olarak nam salmış doğma büyüme izmirli kızlar dururken, diğer tarafında ankara'da yaşayan kızlar vardır, yani izmirli hatunların başkente sızmış olma ihtimalleri de yabana atılmayacak cinstendir ama, yine de neresinden tutarsanız tutun, hangi tarafından bakarsanız bakın, haklı bir yanını göreceğiniz tespittir, aslında biraz da nasıl baktığınıza bağlıdır ama neyse...
yazmadan durmam, duramam, mümkün değil, tutamıyorum... *
(bkz: dostum izmirli demişsin ama bu kız zenci)

ayrıca izmirin adı ne zaman ankara oldu lan *
aralarında aldatan ve karaktersiz kızlarında bulunduğu söylenebilir. *
(bkz: sakallı bıyıklı kızlardan hoşlanan erkek modeli) *
kız kişisini bir tek ankara' da görmüş bünyenin söyleyebileceği bir önermedir.
(bkz: genelleme yapmanın dayanılmaz hafifliği)
(bkz: gırtlaktan konuşan kızlardan hoşlanmak)
ancak ankarada bulunmamıs insanların inanabilecegi sey.yaran baslıklar a eklenmesi an meselesi olan söz.
afedersiniz siz şaşı mısınız?

(bkz: mini etek giyen kizlari guzel sanmak)
izmire gitmemiş insan söylemi. ya da sevgilisi ankaradadır. herkesin sevgilisi dünyanın en güzel kızıdır.
(bkz: yanlış teşhis)
ankara bu konuda sadece bir anaçtır.
(bkz: öğrenci memleketleri)
illa ankara'da olmaları gerekmez ankaralı olsun yeter.
Muhtemelen güzel anne ve yakışıklı babadan olma kızlardır bunlar. ''En güzel kızlarların ankara da olması'' başlığının biraz genelleme olduğunu düşenmemle birlikte, bu başlığı şöyle bir cümleyle tamamlamak isterim: Bütün illerimizin kızları güzeldir.( bir sakıncası var mıdır ? )
(bkz: güzel oldugu kadar küstah) *
ankaradaki erkeklerin kendilerini avutma cümlelerinden biri.
izmirdeki kızların, ankarayı ziyareti sırasında, bu ziyarete tanık olan birinin yanılsamasıdır.
hala beni görmemiş insan söylemidir.
ankaralı kızın yanına gidip onunla konuşulmasıyla son bulacak hadisedir.
(bkz: la bebe)
(bkz: niye öyle diyon gıı)

(bkz: ah şu genellemeler)
(bkz: ankaralıların ankara takıntısı)
en güzel kızlar demek biraz iddialı olur ancak, "en bakımlı kızlar" denirse dişe dokunacak yorumlar yapılabilir.
(bkz: artik devir degisti e tabii celik de degisti)
söz meclisten dışarıdır, ama ankara kızları 5 k ile ünlüdür, kara-kısa-kıllı-kalcalı-kahpe,kimse alınmasındır, nacizane tespittir.