bugün

entry'ler (125)

rıdvan akar

aşırı güven veren bir havası olan gazeteci.cnn türk'teki gündemin rengi programında konuk ettiği melih gökçek'in saçmalamalarına karşı gösterdiği sabrı takdir ettim , başarılı buldum.

son çinli şef

lost in translation kitabının yazarı nicole mones'dan başka bir hikaye.

--spoiler--
maggie mcelroy amerikalı bir yemek yazarıdır ve merhum kocasına çin'de açılan bir babalık davası üzerine acilen pekin'e gitmek zorunda kalır.çalıştığı dergiden bir süre için izin ister , ama editörü ona izni bir şartla verir: yıldızı parlamakta olan aşçı sam liang'la ilgili bir yazı hazırlayacaktır.

maggie çin'de kocasının geçmişi ile ilgili birçok sır öğrenecektir , bir yandan da köklü bir tarihin ve felsefenin özünden yükselen bir yemek dünyasına çekildiğini görür
--spoiler--

"gelenek ve modern dünya arasında sıkışmış bir ülkenin harika resmi"
Entertainment Weekly

deniz yıldızı

yerli gossip girl yapılmaya çalışılmış.tabii ki türk yapısına uyarlanarak.
dizideki pelin karakteri blair, melih karakteri chuck yerine konulmuş gibi geldi.
dizi çok başarısız.birkaç bölüm izledim.evet sırf geyik olsun diye.dizide zenginmiş gibi davranan fakir kız,geçen bölümlerde annesinden ev kirasının bir bölümünü istedi kitap almak için.iyi de bu kız pelin'in yakın arkadaşıysa yıllardır arkadaş olması gerekir zaten öyle bir hava verilmiş.her ay mı kira parasını yiyorsun salak kız!
ayrıca zengin bir muhitte oturduğunu söylüyor ve zengin kız arkadaşının her dakika evinde.diğer kız hiç mi evini merak etmedi fakir kızın bunca zamandır!hep o geliyor bir de ben gidiyim demedi mi bunca zaman.saçma.deli saçması.

of be ne kafa yormuşum.

çok erkek var diye mühendisliği tercih eden kız

erkek delisiyse eğer besyoyu tercih etmesi daha mantıklıdır.

ümit davala

"va va ben ümit davala" derdi rap parçasında.

dünyanın en güzel kızı

venezuellalılardır.

düzeltme: genelleme yaptığım için sonradan utandım.ne saçmaydı lan!

aşık olunan dizi karakterleri

ted mosby.

aşk ı memnu

yirmi üçüncü sınıf amerikan gerilim filmi moduna çevrilmiş dizidir.

o gergin bakışlar falan...bihter ile nihal'in bahçe sahnesinde de nihal'in birden vampire dönüşeceğini sandım..

başak burcu erkeği

başak burcu , altı yıllık sevgilimin burcu.evet evet bu burçla ilgili sağda solda çok atıp tutarım, ama ,ama işte yine de değişmem başka burçlara sevgili sözlük.bu burcun erkeği seni sürekli eleştirir hacı , kendini mükemmel görür , seni de öyle ister , bilgedir , kültürlü hatunlarla ilgilenir genelde, maceraperest değildir denir ama maceraperesti de vardır.

genelde iyi erkektir, sadece bazen seni çıldırtır , tarif edemem.

(bkz: kızların burçlara göre eş/arkadaş seçmesi)

(bkz: şaka lan şaka)

mental

fox kanalının house md sezon molası verdikten sonra yayınladığı hastane dizisi.house md'den farkı ekibimizin psikolojik hastalıklarla ilgilenmesi.house md sevenlerin sevebileceği bir dizi ancak house md ile benzerliğinden dolayı itici de gelebilir. sonuç olarak dizilerin hepsinin sezon arasında izlenebilir bir dizi.

karnelere yazilan hoca yorumlari

"sözel derslerinde olduğu gibi sAyısal derslerine de ağırlık vermelisin" yazılırdı benimkinde genelde.

Lisede de abimiz gibi davranan sınıf hocamız "fazla zeka iyi değildir" yazmıştı ki,çok şakacıdır sağolsun.

burcu esmersoy

http://www.youtube.com/watch?v=UL3CGjNaeTg

tanju tosun

bazı derslerinin sınavlarını "true-false" dan ibaret yapar ve tüm sorulara "true" derseniz o dersi geçebilirsiniz.

4 yıllık üniversite hayatım boyunca bizi anketlerle uğraştırmıştır. ve bundan sonra da uğraştırmaya devam edecek gibi gözüküyor.

bunların dışında rahat bir hoca olduğu doğrudur.

metric

(bkz: help I m alive) şarkısı çok güzel olan indie grup.

tipik anne lafları

bir gün küt diye ölürsem ruhun duymaz.kalpten öldüreceksin beni.

film klişeleri

siz gidin ben sizi yavaşlatırım.

chace crawford

boynu güzel olan artist. ilk başta insana itici gelen bir yüzünün olmasına karşılık gülünce hoş olabilen amerikalı oyuncu.

the office

harika bir dizi. son dönemlerin en mükemmel dizilerinden biri. patron michael o itici hareketleri yapsa bile kendisini sevdirmeyi başarıyor, jim espri anlayışıyla puan topluyor, dwight ise başlı başına ayrı bir başlık konusu. kısaca tüm ödülleri hak ediyor.

gelmiş geçmiş en berbat türk filmleri

(bkz: recep ivedik)

perfume the story of a murderer

Rachel Hurd-Wood sayesinde filmi izlediğimde saçlarımı kızıl yaptığım film.