bugün

güldüğünde gözlerinin içi de gülen kadındır. misal melis birkan.

edit: hayır bir de kendimi diycem ama bu sefer de kendi entysinde kendi reklamını yapan yazar başlığı açılacak ondan korkuyorum ve de diyemiyorum.
güldüğü an her hangi bir kötü göruntuye sebep vermeyen hatun kişidir.
(bkz: sab tumer)

pesin edit: ironi lan.
(bkz: scarlett johansson)
julia roberts.
bülent ersoy.
meg ryan'ın dişleri falan hep dökülmüş, kırış kırışmış suratı.

kimse yazmadan bitireyim istedim "aaa ama meg ryan çok güzel" gülüyor klişesini.
güzel gülüşünün kendisiyle alakası olduğu kadar, karşısındaki insanla da alakası olan kadındır.
bu kadın kime bu kadar içten gülmektedir? daha da önemlisi; bu kadını kim bu kadar mutlu etmiştir? sorularının cevapları övgüyü daha çok haketmektedir.

demek ki, bir kadının çok güzel gülebiliyor olması, yüzde elli karşıdakinin elindedir.
(bkz: julia roberts)
en güzel gülen kadını tespit etmek için açılmış olan anket aman entry.niye en güzel osuran kadın başlığı açılmıyor sorusunu da aklıma getirir zira o da gülmek kadar gerçek ve neden hep tahrik etmek üzerine yoğunlaşmış bu sözlüğün başka işi gücü yok mu diye feryatlar yankılanıyor ey ahali...
gamzeli kadındır.
(bkz: thalia)
görsel
Charlize theren dur.
(bkz: adile naşit)
ABD'li şarkıcı ve oyuncu Jessica Simpson, en güzel gülen kadın seçildi. Loma Linda üniversitesi araştırmacıları ve diş hekimleri, kriterleri şöyle belirledi: Gülerken dişler hafif şekilde gösterilmeli. Dişin beyazlığı, göz beyazı ile aynı olmalı.