bugün

Akabinde:
Li li li li li li li li li li li li li diye zılgıt çekilir ve asker kardeş terminalde otobüse bindirilir.
bu arkadaşlarda 21 gün bedelli askerli yapabilmek için kuyruklarda eze cefa çekenlerimiz.
gece kuyrukta beklerken üşümeseler bari.

görsel
görsel

bunlar da kim? diye sorarsanız; dün tuncelide donarak şehit olan iki mehmetçik.

http://www.cumhuriyet.com...r_donarak_sehit_oldu.html

not: neden " en büyük asker bizim asker " anladınız mı?
bu arkadaşlarda "en büyük asker bizim asker" bizim asker olmak istemiş ama olamamışlar.
ya çürük olmuşlar ya bedelli. kader işte. ne yaparsın. elden birşey gelmez.

görsel
gerçekten " en büyük asker bizim asker "

görsel

bu arkadaşlar askerliklerini yaptılar ve "en büyük asker bizim asker" oldular.

not: bu bir ironi ya da trolluk girişimi değildir. asker olmak büzük, yüzük işi değildir.
yurtseverlik gerektirir. bu arkadaşlarda da o " yürek " varmış ve yapmışlar.
genelkurmay başkanı org. Akar konuşma yaparken atılan kulaklarımı kanatan slogan. sanarsın otogardan er uğurluyorlar. Bu kadar garip bir topluluk olamaz.
Otogarlarda yankılanan söz.
izmarit toplarken, ya da karavanada bu söz akıllarına gelecektir.
Şuan Kızılay sokaklarında çınlayan slogan.

Hain Gezi'ciler ; Pkk itleriyle yan yana dursunlar ; bizim davamızda bellidir duruşumuzda!
türk milletinde boyuta verilen önemin bir kez daha vurgulandığı cümle.
herkes: en büyük asker bizim asker.

Vildan: Yahu ben nereden en büyük asker oluyorum! Ben askerliği orgeneral olarak mı yapacağım?

kadınlık bizde kalsın/yılmaz erdoğan
-ding dong?
-kim o?
-benim anne bahtiyarcan.
-(kapı açılır) hayırdır oğlum daha 10 dk. olmadı sen çıkalı.
-askerliği hallettim anne.
-e iyi hadi en büyük asker bizim asker!
asker uğurlama tezahuratı. askere giderken en büyük asker bizim asker diyorlar da dönünce niye mezarları hep aynı oluyor anlamadım vesselam.
3 ayda bir zevle dinlediğimiz güzel cümle .
artık iyice abartılan evlenecek kızlar gibi bir düğünleri eksik olan asker aday kutlamaları.
askerlik bizim kültürümüzde vatani görev olarak adlandırılır. ölmek de vardır öldürmek de. bu nedenle kutsiyeti yüksek bir icraattir askere gitmek. bu bilinçle askerlik vazifesini yapan asker kişiler en asil insanlardır. kendi menfaati için değil; anası, babası, çocuğu rahat etsin diye yapar bu işi. karşılıksız, şartsız, canı pahasına yapar. nihayetinde bu insan en büyük insandır efenim. en büyük asker bizim askerdir.
Hee içinde içinde en büyük demekle en büyük olunsaydı fenerbahçe dünya kupasını alırdı çok mu ironik ney ^^ işin aslı senin askerin teknolojik olarak gelişmedikten sonra terör bitmedikten sonra ne büyüğü analar doğursun doğursun versin kör kurşuna oh ne ala valla yazık hacım böyle olmamalı bu kadar kolay olmamalı
not:eksilenmeye karşı önlem en büyük asker bizim asker ^^
yakında allahsiz kitap hirsizina söyleyecekmişiz.* *
bu aralar ortalıkta tekrar dolanmaya başlayan iddialar bütünü.

bizim sümüklü recep'i bile en büyük asker diye uğurladılar kahveden. recep çok duyguluydu; 'büyüğüm di mi?' diye bağırarak etrafındakileri bu cümleyi tekrar söylemeye teşvik ederken, ellerini yumruk halinde yukarıya kaldırdı:

'ı am king of the worl.' diye haykırdı.

sonrası hep hüsran, hep ictima, hep patates soyma.

ama allah için kimse onun gibi patatesleri soyamadı bir daha.

büyük askerdi...
doğru söze nedenir? En büyük asker bizim asker.
gecenin 1'inde tüm şehri uyandırmak niyetiyle 22'lik delikanlıların avazı çıktığı kadar bağırdığı kelimeler bütünüdür.
herkes, en büyügün, kendi yakını oldugunu düsünüyorsa "neden bu kavga", "neden bu yarış", "en küçük olan kim o zaman" gibi soruları ardı ardına getiren belki de en anlamsız tezahürat biçimi. "bağırmanın faydası yok herkes aynı yere gidiyor ve herkes aynı çileyi çekiyor" diyesi geliyor insanın.
ilerde bilo oğlana da söylemek istediğimiz kelime öbeği.gerçi kendisi büyük müdür bilinmez amma gemiciği büyüktür herhalde
an itibari ile 88 doğumluların askere yollanırken söylenen önerme.
iki hafta sonra birligine teslim olacak askerlerdir.

mesela; kurtalanekspress, daydreamers, karpuzkabugu ve li rojhilate dile min gibi.
gitmeme ihtimali olmayan asker.. mecburen büyük..