bugün

yeni bir 4. nesil yazar...
sirf nick'i yuzunden ele$tirilip taciz edilecekse; varsin yazmasin. her topluluk deger bilecek diye bir $ey yok. degerinin anla$ilacagi yerler elbette olacaktir, kendini zorlamasi, ispatlamasi icin de bir sebep yoktur.
muhtemelen murathan mungan sever yazardır. evet sırf bu yüzden hoşgelmiştir. *
murathan mungan ın kalbimin doğusunda adlı kitabının kürtçe çeviri adıdır.
Neseli entrylerle sözlügü calkalayan, aydin, güzel yürekli, hosgelmis bir yazar...
Nick'i dolayısıyla kendisinden haz edilmeyen yazardır. hoşgelmemiştir. sevmemekteyizdir.

edit: yağdırın eksileri yağdırın. demek ki birilerinin zoruna gidiyor. helal olsun yazar. elleri dert görmesin. *
Nick'i dolayısıyla pek sevdiğim yazardır, iyi ki de gelmiş, hoşgelmiş, sefalar getirmiş.
kürtçe nick kullanmasının bazı faşistlerin kuyruğunu acıttığı yazar. klavye başında vatanperverlik yapmayanların (bkz: #2265299), entry başında faşistlik yaptığı görülmektedir. ırkçı duygularla uyutulan, milli sömürüye açık zihinlerin, ayırt edebileceğine sonsuz(!) inandığım kişilerce yorum yapılan yazardır. ben faşistim demenin en kısa yolu bu olsa gerek.
çok güzel ve etkileyici bir akustiğe sahip nicki ile kalbinin doğusunda olduğuna inandığım yazar...
şu an devletin zengin ettiği, kara cahil babasının parasıyla m6 kullanan ya da çöplükten çöp toplayan kürtlerin pek bi yerinde olmayan kürtçe tümce.
Onlar sanıyorlar ki, biz sussak mesele kalmayacak. Halbuki, biz sussak, tarih susmayacak. Tarih sussa, Hakikat susmayacak. Onlar sanıyorlar ki, bizden kurtulsalar mesele kalmayacak. Halbuki bizden kurtulsalar vicdan azabından kurtulamayacaklar, vicdan azabından kurtulsalar, tarihin azabından kurtulamayacaklar. Tarihin azabından kurtulsalar, Tanrı'nın gazabından kurtulamayacaklar. * *
aklı sıra sağa sola ayar vermeye çalışan, klavye başında entry sayısından karakter tahlili yapabilecek kadar kendinden bihaber ve kürtçe nick kullanmasının bu ırktan olması ve aşırı kürtçü olması ile alakalı olduğunu düşündüğümüz şahıstır. Unutulmasındır ki klavye başında vatanperverlik yapanlardan değilizdir. her türlü ortamda ve platformda vatanımızı ve ırkımızı koruyacak kadar bilgili ve bir o kadar da yürekliyizdir. hatta bizler ırkçılık ve vatanseverliği ayırt edebilecek zekaya sahibizdir.

(#2255449) nolu entrysinde askerlikten kaçabileceğimizi düşünmüştür. bizler askerlikten kaçacak olan kişilerden değil severek giden gerekirse iki üç tane kansızın kanını akıttıktan sonra kendi kanımızı da vatan uğruna feda edebilecek kadar şerefli insanlarızdır.

ayrıca haddimizi bilmekteyiz ve kime nasıl davranacağımızın farkındayızdır.

(bkz: götten karakter tahlili)
yazdıklarıyla pek çok kişinin yüreğinin doğusuna yol alan yazar. güzel düşünüyor (#2262584), güzel yazıyor, etkiliyor.
bir yazar nickinden belli olur dedirten yazar. yazdıkça güzelleşiyor. her yazdığında nicki biraz daha anlam kazanıyor.
hakkında girilen entryleri gordugum zaman noluyo lan tepkisi verdiğim yazardir.. baslik altındaki entrylere baktiğimda anladığım su ki, sadece kendi mensup oldugu ulusun dilinden bir nick secti diye, ordan burdan dinleyip ogrendiklerini sandiklari kulaktan dolma bilgilerle saldirilan, fakat saldirirken de bir o kadar komik duruma dusen yazarlarin entryleriyle dolmus bir uuser başlığı ! yazarı tanımadan yapılan bos saldirilari kiniyor ve onları kitaplara havale ediyoruz :

diyarbakır 5 nolu - Bayram Bozyel
kürtler - hasan cemal

okuyalım, öğrenelim, komik duruma düşmeyelim!

ayrıca sadece takma ada bakarak bir dogu anadolu analizi yapan zihniyete de hayranliklarimi iletmeyi borc bilirim.***
ana dilinde bir nick kullanan yazarımız.
ingilizce nick kullananların bile, nicki konusunda eleştirdiği; türkiye'nin 15 milyonunun kürt olduğunu unutanların sövüp saydığı, bu ülkede yaşayanların anadilinde nick sahibi yazardır. en doğal hakkıdır.

anadilin ne demek olduğunu bilmeyen kişiler çamur at izi kalsın demesin, tanımadığı bilmediği insanlar hakkında yorum yapmasın. ben de kendisini tanımıyorum, ve kişiliği hakkında yorum yapmıyorum. ama yapılan yorumlar yüzünden çıldırıyorum.

bölücü diye sınıfladığınız insanlar sizden daha vatan sever, kürtleri bölücü ilan edenler, bizzat baş bölücüdür!
bu varya bu süper kahraman.

DTPlilerin pkkya terörist diyemeyiz lafını, 30 ağustos resepsiyonundaki asker'in tutumuna bağlayacak kadar kör, yanlı yazıcı bu. Kürdüyle, türküyle birçok insanın hayatını karartan Abdullah öcalana şerefsiz, bölücü, içine s.çılası namussuz diyemeyenler hiçbir zaman dikkate alınmayacaktır bu ülkede. Değerleri abdullah öcalanın s.çtığı b.k kadar olacaktır daima.

Bu diyemeyenler yüzündendir zaten kürt'lerin entegrasyonundaki sorun. Olan masum, iyi düşünceli kürtlere oluyor. Keşke bir beyin okuyucu olsa da şu teröristi destekleyen kürtler ile desteklemeyenleri ayırabilsek ve destekleyenleri ramazan topu niyetine ateşleyebilsek. Giderayak bir işe yararlar bari.

Desteklemeyenler ile de kardeşçe yaşasak..
sacma bir sinirle,

dusunmeden yazmis bulundugum nick alti entysi icin kendisinden ozur dilemek istedigim yazar.
adam hakkinda iyi entryler giren icin veya kotu entryler giren icin birbirinin zitti iki etiket kullanilacaktir. bunu dikkate alarak entry girilmesi daha mantiklidir. kendisini tanimam etmem ayrica nickini gordugumde itici gelmistir. fakat yazilarini okuyunca birden bire kendim ile celiskili duruma dusmu$umdur.
saygilar.
sevdiğim, saydığım, onurlu ve aydın bir genç yazar arkadaşımız.

herkesin örnek alması gereken şahsiyet.
tanıştığım ve tanışmaktan gerçekten mutlu olduğum hemşerim, gönül insanı, can yazar.
"kalbimin doğusunda" anlamına gelen tümce. aynı zamanda kürtçeye çevrilmiş bir murathan mungan kitabıdır. munganın farklı kitaplarından 23 adet seçki şiiri içerir.
nick'i ile ilk karşılaştığımda anlamışım aslında başına gelecekleri.

karı-kız milliyetçilerinin olmadık iftiralar atıp çeşitli yaftalar yapıştıracağını. tarih beni yine haklı çıkardı.

bu kadar sevmiyorsunuz ya kürt'leri, bu kadar vatansever! siniz ya, çıkın sokağa...

10 kişi çevirin en azından biri kürt çıkacaktır. buraya yazdıklarınızın 10 da birini yüzlerine söyleyin, ben de helal olsun diyeyim. bir nick arkasına saklanıp, ezilmişliklerini, adiliklerini, ezikliklerini burada kusup egosunu tatmin edenler ezik kalmaya mahkumdur.

bu sözlükte ilk defa copy-paste yapan bu mu? eğer bu olsa idi yine anlardım, hak verirdim. ama değil işte, sen de biliyorsun ki bunu yapan ilk bu değil! mesele kürt'lerle ilgili, senin o insandan bile saymadığın kürtlerin tarihi ile ilgili olunca kanında hep var olan o birikmiş zehrini boşaltma gereği duydun ama bu da normal! başka da bir b.k yiyemezsiniz çünkü!

nick altını işgal ettiğim için özür dilediğim yazardır. anlamını da hiç merak etmiyorum, merak etseydim kendisine sormazdım. sokakta 10 kişi çevirir sorardım, biri muhakkak söylerdi. sen bunu da yapamazsın ama!
bazı yazarların yazdığı yazılarla birlikte nick'ine kıllanıp orada burada ayar vermeye calıstıkları yazar.
(bkz: zoruna gidenin borusuna gitsin)
güncel Önemli Başlıklar