bugün

mum isiginda kitap okumak.
Mum aramak,bulduktan sonra telefonun başına geçmek ve elektrik gelene kadar elektrik arızayı aramak.
Cep telefonundan müzik dinlemek vesayre yapılabilecek entellektüel işlerdir.
uzun zamandır planlanan fakat uygulanamayan mumlu bir akşam yemeği.
elektrik kesildiği için oyalanacak birşey bulamayıp,çenesi düşen evin kızı yüzünden saat 8 de tavuk gibi yatmaya gitmek zorunda kalmak.
mum ışığı ile gölge oyunları oynamak.
hele bir de yağmur yağıyorsa tadından yenmez. açarsın perdeyi sonuna kadar, yağmuru seyredersin.
en güzel anlardan biridir aslında,değerlendirmesini bilenler için.önce mum yakılır.özellikle soğuk kış günlerinde herkes sıcacık battaniyenin altında çayını yudumlarken,sesi güzel olan kişinin söylediği şarkılar keyifle dinlenir.becerikli kişi mumun ışığında elleriyle kuş,ördek,köpek gölgerini duvarda oynatır.
balkona çıkıp, pufuduklara yaslanıp, mandal sepetinin içine mandalları doldurmak, bi tane mandalı olta yapmak, diğer mandalları balık yapmak, onları avlamaya çalışmak.
(bkz: şalteri kaldırmak)
çocuktum ve evde bayağı kalabalık bi misafir vardı, hepsi de ağır misafirler, odada ayaktayken aniden elektrik gitti ve ben başladım oynamaya, kimse beni görmüyordu. elektrikler gelince başladım gülmeye ve anlatmazsam dayak yiyecektim, anlattım ama yine de zor kurtuldum dayak yemekten.
laptobunuzda şarj yoksa yedek bataryayı alıp laptobunuza girersiniz. fakat internet olmadığını görürsünüz bir vın ınız olmadığı için. varsa tabi sorun yok.
en iyisi ıpod kullanmaktır. 36 saate kadar gelmezsede gelmesin... ezberlemek istediğiniz şarkıyı ezberleyebilirsiniz.
(bkz: uyumak)
hele bir de gökgürültülü sağanak yağmur olsa açarsın mp3'ten gothic müzik bir tane hele bir de bu havada acayip olur. ayrıca elektrikler gidince acayip tırsıyorum sanki karşımdaki karanlık odada birisi var ama kendimi yenmeye çalışıyorum bu korkulardan.
bilgisayarın ulaşabildiğiniz en yakın yerine yumruğu indirmek. sonra da "tüm yazdıklarımm gittiiiii" diye oturup ciddi ciddi ağlamak.
(bkz: mum söndü)
hep bir ağızdan "aaaaa" diye bağırmak..
Elektrikler gelse de nete girsem.
mumu el üzerine damlatıp, kurumasını beklemek. oyun hamuru gibi şekiller yaratmak. küçüklüğümün hikayesidir.
anlamsız bir şekilde kilitlenmek. * *
belediyeye küfretmek ve anlamsızca camdan bakmak.
Elektiriğe güzelce sövülür.Tabiki içimizden...
el apışarasına götürülür, sessiz bi şekilde tombala çekilir. **
laptopun bataryası aranır bulunur. takılır. eğer sarj düşük ise (%70in altı düşük demektir) geçmiş günlere sövülür.
daha sonrada kaldığımız yerden interneye bağlanmaya devam ederiz.
not: vodafone 3g modem kullanıyorum. reklam gibi oldu lan.
elektrik arıza hattını arayıp neden elektriklerin kesildiğini ve ne zaman geleceğini sormak. tabii hat meşgul değilse veya açan olursa.