bugün

güzel kız sayısı az. kızların çoğu utangaç zaten. bişında fotoları yok. herkes özel mesajla veya zirveyle götürüyor galiba. neyşe zaten uçurdular beni. hayırlı işler onlara.

edit: çok hafif yazmışız yav. bok gibi kızlar var. o entrylerini bayıla bayıla otuzbir çeke çeke okuduğunuz hatunlar var ya. bi numara yok onlarda.
sadece uludağ dan daha kalabalık bir sözlüktür. *
türk toplumunda yeni bir oluşumun doğması sağlayan kendi adıyla ''ekşi'' ama aslında çok kaliteli sözlük.türkiye'de hala internet ortamları gelişmiş ve gelişmeye devam ediyorsa bunun nedenlerinden biri ekşi sözlüktür.

insanları kendine çekmesi ayrı bir konu olan ''ekşi'' gerek türkiye'de kazandığı saygın kitleyle gerekse de insanların büyük ilgisiyle adeta çığır açmış durumda.

bu tür oluşumların ülkemizde ardı arkası kesilmiyor.''ekşi'den sonra en büyük sözlük hangisi'' sorusuna verilebilecek en güzel cevap ''yazar kalitesi ona en yakın olan'' en mantıklı cevap olacaktır.bazen ziyaretçi sayısı ya da yazar sayısı sözlüklerin karşılaştırılmasında etkili olsada genelde yazar kalitesi sözlükler arasındaki çekişmesi hata safaya çekebilecek yagane unsurdur.
uludag sozlugun asla yetisemeyecegi olusum. orda sol frame e gelmesi engellenmis baslikar diye bir sacmalik yok, cunku istedigin gibi her seyi acarsin, uygun degilse zaten silerler. ulan ne boktan bi yer burasi arkadas, kimsenin oylamamasini gectim bir de acilan baslikar sansurleniyor, iyi ki eksi sozluk var. zaten bu ara, uludag yazarlarinin buyuk kismi eksi'de, en azindan ayni nick ile uye olanlari teshis edebiliyorum.
burnu bir karış havadadır. sürtünme ihtimali yok veya ezen daha çok sevilir bilemiyorum.
ne midir?

ayrıcalıklılar(?) kulübüdür,

genelde ilk denenendir,

ilktir,

özenilendir...

Ha bir de sevgiliniz tarafından 'benim nick'imle sen de sözlüğe yazsana' diye gönderme yapılandır.
''eksi sözlük yazarlarından eksi öyküler'' adlı bir kitaplarına rastlamısımdır bugün.kitapta yazarların pek cok entrysi derlenmisti ve tam 63 hikayeden olusmaktaydı.
son zamanlarda kemalizm, türbanizim*, faşizim, sosyalizm, ateizm vb gibi konularda ağız ishali olmuş yazarlar tarafından yıpratılan oluşum, yoksa hep öyleydi de biz mi fark edemedik ne?
Yeni üye olmuş olanların günde sadece 10 entry gire bildikleri bir sözlük.
ug tek üzerinden verdiği ahlak sınavının bir benzerini şu aralar ekşibition'da fotoğraflarını yayınlayan bir dişi yazar üzerinden veren büyük oluşum. işin ilginç yanı inci'deki fotoğraf paylaşımı skandalından sonra insanların abazalığından girip hayvanlığından çıkan yazarların "meme meme bacak ohşş" diye yazarın nick altına fotoğraflara dair entryler düzmesidir. entrylerin seviyesine bakılınca taksim tacizcilerinin bir bölümünün ekşide yazar olduğunu görmek üzüntü verici.
düşünüldüğü kadar da entelijans ayarı gençlerle dolu olmayan sözlüktür. bilindiği üzere çoğu inci sözlük yazar ekşi'den gidip yazmaktadır. eh durum böyle olunca ister istemez arada nereye yazdığını unutup yardıran tipler çıkıyor ortaya. kendini kontrol edemeyen ergen abazanlar sözlüğü böyle sikertiyor. iyi ki bizim drucuk'umuz yok. yoksa burası durdurulamazdı ha.
hatun/erkek kaldıramayan yazarların, herhangi bir taciz olayında ortalığı ayağa kaldırdığı ama iş başa düşünce herkesin default olarak tecavüzcü coşkun sıfatına büründüğü sözlük.

nerden baksan ekşi.
inci tarafından öpülmüş sözlük,

haftanın en beğenilenleri tamamen cinsel uzuv ve onların görevleri ile ilgili entrylerden oluşuyor.

inci öperrrr diyoruz ve gülüyoruz.
burdan kalitesi düşük deyince kızıyorlarmış. valla kusura bakmasın ama ortalama bir okur çoğu entrydeki derinliğin hürriyet okuyucu yorumları tadında olduğunu doğrulayabilir. tamam arada çok güzel yazan yazarlar da olabilir ona itirazımız yok. ama genel olarak şu an için oldukça kötü gidiyor.
yeni nesil yazarlar için kulandığı "biçare yazar" ya da " sabırtşı yazar" ifadelerini daha sonra " biçare biçare " ya da " sabırtaşı sabırtaşı" şeklinde değiştirip son nesil nesil yazarların tepkisini toplamış, kimilerini de ' herşey daha güzel bir sözlük için' diye düşündürmüş sözlük. daha sonra beklenen açıklama ssg den geç de olsa geldi;

(bkz: bug)

kimbilir belki de sı*tık bari sıvıyalım durumudur.
yöneticilerinin yeni yazar alımı konusunda çok abartılı şekilde kurallar koyduğu site.

sanki oxford üniversitesi de doktora öğrencisi seçiyorsun. 2 senedir 3 kere üye oldum, çaylaklık sınıfından çıkamadığım gibi, 3 kere de kaydım silindi, hayır ne var bu sözlükte bu kadar, anlamış değilim.
(bkz: azalarak bitsin)
tabularasa gibi bir yazarın bir zamanlar yazdığı sözlük. ötesi yoktur; içine girince, kovulmadan çıkmak imkansız gibi bir şeydir.
gün itibariyle 11.ci nesil yazarı moderatör yapmışlardır. vay anasını...
inci sözlük ün en çok s*ktiği sözlük. şöyle oluyor efendim.
gidip oy verme sistemini öpüyorlar ve öpecekler.
bir de elinden küfür kozunu alıyor inci bunların.

o zamanda izlenebilirliği ve çekiciliği kalmıyor, ekşinin.

yanlış anlaşılmasın ilk göz ağrımdır.

ekşı n diyoruz kendilerine ekşı n.

linkte verelim tam olsun.

http://www.youtube.com/watch?v=nwcnJ6Ohs0o
11. yaş günü kutlamalarını parti kültürüyle, "sevgililer gününe" denk getirerek, karşısında durduğu popüler kültür metalarına kendini adeta etiketleyen ve yıllar yılı üzerine kurulu olduğu postmodernist-yarı anarşist ruhu jilatinleyip tükettiren bir garip oluşum haline gelmiştir.

git gide rotary club vari zengin eğlencesi gruplara doğru evrilme yolunda emin adımlarla ilerliyor, hayırlısı bakalım. yakında ekşi sözlük istanbul, ankara temsilcilikleri falan açılırsa şaşırmayın. ne demek sözlük toplaşmasını sevgililer gününe denk getirip, paket ürünler gibi ikisi bir arada omurgasızlığı? yıllar yılı hollywood klişeleriyle taşak geçmedi mi abi bu yazarlar? yani yazınsal rant için her türlü marjinal, anarşist söyleme evet; lakin iş pratiğe dökülünce lümpenin önde gideniyiz.

http://www.youtube.com/watch?v=t-idDbIfGvw

hatta partinin 00:00 müziği.

şimdi neden yazdım bunu, az önce uludağ sözlük' ün itibarıyla ilgili bir şeyler okudum. zall-reklam olayı güya sözlüğün itibarını bitirmiş vs.
e sen sözlüğü, isminden sağda solda rant sağlamak için itibar kisvesi altında metalaştırdığında sorun yok; zall para için bunu yaptığında vay sen sözlüğü nasıl kullanırsın serzenişleri. uzaktan bakınca çok çelişkili duruyor. "sözlüğün itibarı" mevzusu, kolektif benlik yaratma arzusunun dışavurumudur. ki bu sağlandığında da, kapatın bence o sözlüğü. bırakın artık şu popüler olamama handikapıyla ekşi sözlük penceresinden burayı yargılamayı. yargılayın eleştirin evet lakin, o içinden baktığınız pencerenin ne halde olduğunu da görün be sevgili sözlükçüler. bağımsız söylemlerle hareket edin.
yıllarca alternatif olmakla övünen veya varolan bir oluşumun, 14 şubat fantezisine kurban gitmesinin hiç bir mantıkla meşrulaştırılamayacağı kesindir. çiftler için ücretsiz +1 olayları vs. bunlar güzel şeyler tabi. lakin bu duruşu, bu modernist tavırları kimse savunmasın mümkünse. madem bu tür olgulara karşı duruşuyla varoldu, peki icraatta bu omurgasızlık niye? aynı şeyi uludağ sözlük yapsa, bırakın gerekçe türetmeyi; emin olun linç edilirdi. tüm derdim bu zihniyettir benim, yoksa banane ekşi sözlük' ten boktan püsürden.
Eskiden ekşi suserleri okur okur gülerdik,gülerken düşünürdük, düşünürken öğrenirdik,öğrenirken de eğlenirdik ama şimdi ne oldu? Yazar alımının ebesinin ağlatılması suretiyle trollerle dolup taşmıştır. don't feed the troll bile işlemez bu trollere tahammül edebilmek için. Sol frame de aptal aptal başlıklar açılır. Millet entry de tavan yapmak için siyasal başlıklarda birbirine girerler. Sol Frame bazen erotik shopa döner. Kemalist,satanist, ateist tartışmaları asla bitmez... Yazacak çok şey var ama kısacası ekşi sözlük eski ekşi sözlük değildir. ssg hemen önlem almalıdır. Ama o önlemlerde ne kadar işe yarar orası bilinmez.
bu gece 3 ila 5 arasında kapalı olacakmış. ssg buyurmakta ki bu zaman aralığını sevgililerle beraber geçirilmesi yazarlar adına hayırlı olurmuş. adam resmen yiyişin demeye getiriyor. bir nevi recep tayyip erdoğan ın netteki yansıması. *
an itibariyle:

--spoiler--
bakım/güncelleme işlerinden dolayı veritabanı geçici olarak erişim dışı. siz burada oyalanırken düzelirse otomatik siteye aktarılacaksınız. yüreğinize sağlık + rep
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar