bugün

Başlıkları engelleme ile zaten boku çıkmıştı. Arkadaşım adam küfür etmemiş hakaret etmemiş sırf muhalif fikir beyan etti diye troll ilan edip engelliyorsun sonra da çağdaş düşünce ortamı rererö.
Sıkıntı yaşayan platform.
Bir sıkıntıyı tespit edersem tam ederim. Tek akıllı siz herkes aptal değil mi? Bir şeyleri düzeltmek istiyorsanız kendinizden başlayın.
Tekrar açılacaktır ama ilk tokadı yediler. Şimdi nasıl geri vitese takacaklar görmek için açılmasını bekliyoruz
(bkz: #35098909)
Tam entry yazdığım sırada, kapatılması sebebiyle beni uludağ sözlük'te yazar (şimdilik çaylak) olmaya sevkeden oluşum.
Geç olsun güç olmasın diyoruz, hoşgeldim...
Facebookdaki paylaşımındaki tutarsızlığı anlamamak için dahi olmaya gerek yok bir kaç arkadaş durumu özetlemiş. Erişim engel ya da mahkeme kararı da olmadığına göre Bundan sonra ne mi olacak diyenler için, bazı şeylerin farkına varmak istemiyoruz hayatımızın yıllardır parça olan bu özgür platformun ticari bir oluşum.
benim girebildiğim sözlüktür. giremeyenler kudursun hehe.
oksijen veren ağacın yaprağını sikeyim ki, giremiyorum...
soğan patates kifayetsiz kaldı, direk serverlara haciz gelmiş sökmüşler herhalde.
Gram umrumda degil. Kapatilsin. Soylemek istedigim bi sey var o sozlukle ilgili ama gerek duymuyorum yazmaya.
Twitter dan ekşi sözlüğün hesabına bakıp okuyana kadar inanmadığım ama cidden erişilemeyen site, serverların fişinin çekildiği iddia ediliyor. Vpn ile de girilemiyor yani...
konunun hassasiyetle üzerinde duruyoruz ve sürecin başından itibaren btk ile iletişim halindeyiz, kısa sürede sonuçlanacağını düşünüyoruz. şeklinde açıklaması var, takip ediyoruz efem.
btk nin gece de calisabildigini bilmeyen cahilleri gostermistir.
1 senedir çaylak onay listesindeyim. Hep siz yazdınız ben okudum. Şimdi sıra bende..
düğünlerde ki para dağıtma hareketi Okuyun lağn, okuuyuuunnnn.
Şaka bir yana, yakında tekrar açılacak sözlüktür.
Not: olm arada çaylak entryleri de okuyun lan, yazsak kimse okumuyor, yazmasak çaylaklık bitmiyor.
Kapatılması durumunda rezalet gibi rezalettir. Ülkenin yokuş aşağı profilini halka bu denli yansıtma potansiyeli olan bir siteyi kapatmak demokrasiye büyük bir darbe olacaktır

(bkz: ekşi sözlük)
zall'dan erişimin engellenmesinden kaçan mülteci yazarların tampon bölgede bekletilmesini talep ediyorum. hani ne oldu uludağ'dan ben ekşi'ye geçiyorum beylerciler. hadi bağalım.. ahahaaa..
butun sözluklerde hesabim var lakin ben burayi kullaniyorum . Daha dogallar kasmiyorlar içlerinden geldikleri gibi şeyler yazabiliyorlar ben daha özgür hissediyorum bu nedenle.
Yeni yönetim biçimi olarak ateizmin tartışıldığı bir platformu kim ciddiye alır ki?

Yok hükmünde.
ayarı yiyip, saçları kazıtılmış çocuk gibi aramıza tekrar dönen platform.
titreyip kendine gelmişlerdir efendim. daha doğrusu kuyruğu titretmişlerdir.
başlıklar bir kendine gelmiş, bir çoğu silinmiş falan. ekran görüntüsü almadım tabi ama bir sürü entry de silmişlerdir her halde. dürümcü ve oluşumunun fare misali gemiyi ne zaman terkedecekleri belli değildir ancak çok yazar sallandıracaklarını düşünüyorum. muhalif olmakla terör yardakçılığını karıştırmaya devam eden yazarlara yol verdikçe başlarına çok gelecek vardır.
vpn kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok.
gece, gündüz, şu anda gayet girebildim.
Gayet rahat bir şekilde girebiliyorum.
ssg gittikten sonra kanzuk yonetime gecince iyice kucuk turkiye oldu. kendileri icin satin alinan accountlariyla akcomarlar aktif iken, duzgun tayfa liyakat ile sirasini beklemekte. adi bu kadar duyulmamis olsa bu politikayla coktan yikilirdi.
Ulan bu adamlar olmasa türkçe haber alamayacaz. Senin medyan o saatlerde maç yayını yapıyordu.
Ekşiler bizi sevmez hoş ya biz de onlara çok bayılıyoruz anasını satiyim.
ekşi sözlüğe gireyim dedim ne var ne yok. 20dk falan takıldım. adamlar 20dk içinde "22 aralık 2016 ışid'in 2 askerimizi şehit etmesi" başlığında hunharca entry siliyorlar ve sozluk yazarlarının haberi yok olaydan. sözlüğe girdiğimde 2100 entry vardı 20 dk sonra 1800'e düştü. takipteyim bakalım kaç olacak.

ayrıca adamlar " ekşi sözlük kapanırsa diye yedek buluşma adresi " başlığı açmışlar.

adamın girdiği entry :

ekşisözlük kapanamaz. çünkü serverları yurt dışında. ancak şirketi kapatırlar. domaini engellerler. kanzuk'u içeri alırlar. sedet e kırmızı bülten koyarlar.

ama ekşisözlük vpn ile ilelebet yaşayacaktır.

ya arkadaş bi araştırın bu sözlük nerede barındırılıyor diye. ama yok mabadı üzerinde oturduğu sıcak evinde olaylardan, ülkede yaşananlardan uzak şekilde bi çomar edasıyla sallıyor gitsin. hani bi aralar iş ilanı yüzünden yerden yere vurulan datacenter vardı hah işte o radore hosting firmasında barınıyor yavrum ekşi sözlük. genel bir kapatma olduğu zaman emin ol ilk sözlüğe ulaşır elleri. ama sen çok bilmiş çomarlığınla sözlük kapanmaz yea gibi araştırmacı kişiliğinle bilgi sıçıyorsun ve bunu 57 tane çomar düşünmeden sorgulamadan aa evet lan sözlük yurt dışında bişey olmaz diyerek utanmadan favlıyor. sonra akp'li gördün mü çomar diye entry gir, başlıklarını engelle yaz ancak.

ulan akp'li çomar biliyoruz artık ya sizin gibi kendini bi bok sanan çomarlar ne olacak ?
trolu bok ama klavyesi saglam yazarlarda vardir..

saygilar.. ronalidk
Yıllardır ekşi sözlük yazarı olarak devam ettiğim sözlük maceramı, dün akşam Uludağ sözlük hesabı açarak bitirmiş oldum.

Ekşi iyidir, çok şey katmıştır bize. Kimi entry ile gözlerimden yaşlar akmıştır, kimi entry ile otobüsün içinde kahkaha atmışımdır.

Ama bu oluşumun; son toplu çaylak onayları ile bir siyasi propaganda aracı olduğunu, siyasi konjukturlerin etkisinde kaldığını düşünüyorum. Son bir ayda troll hesaplar o kadar çoğaldı ki tüm gün yazar engellemekten, başlık kaldırmaktan sözlük yapamıyorsun.

Velhasıl, merhaba daha samimi, gerçekçi Uludağ Sözlük
ak troll ve kronik solcudan başka bir bok yok.