bugün

izmirli türk black metal grubu idi.''norveçliler vikinglerin efsanelerinden etkileniyorlarsa biz de niçin eski türklerden etkilenmeyelim?'' diye düşünmüş,hafiften ülkücülüğe göz kırpmışlardı yanlış hatırlamıyorsam.''adamlar kilise yakıyor biz niye cami yakamıyoruz?'' diye dertlenenlerde bu kişilerdi galiba.ayrıca kutadgu bilig isimli eserleriyle de beni benden almışlar,hatta yarıp geçirmişlerdi. (bkz: hayatta başarılar)
tırt bir black metal oluşumuydu kanımca."kutadgu biliiiigggggghhh!!" diye bağıran bir vokalleri vardı.

(bkz: o pek olmadı)
zerdüşt dininde kötülüğü sembol eden ve sürekli iyiliği temsil eden hürmüz ile mücadele eden güçtür.
(bkz: amak ı hayal)
küçük iskender'in bir yazısı.

Ehrimen/Küçük iskender
ehrimen nerede yaşıyorsun, saçlarını uzatıyor musun, kulağından küpeler var mı söyle, kabaetlerindeki çürükler geçti mi artık, sen transvesti olma sakın, beden eğitimi derslerinde şort-atlet giyme, beni tahrik etme, kulplu beygirden atlama, bana öyle bayılmış gülümseme bundan sonra ehrimen, başını omzuma dayama, şiirden söz etme, atkımı-gömleğimin yakasını böyle düzeltme ehrimen; dudakların. dudaklarını dudaklarımdan uzak tut, onları hemen geri çekmelisin ehrimen. (böyle mi başlamış) ali. oğlunu kesmeye teşebbüsten önce, onunla ensest ilişkiye girdi deme, allaha küfretme ehrimen. diğer öğrenciler bizimle alay ediyor. hep kahkaha. seni sevip sevmediğimi, aşık olup olmadığımı bana sorma ehrimen. tenini orama yakıştırma, ehrimen ben seni öldürmeyeyim!... haftasonu tatilinde seninle hiç-bir-yere gelmem ehrimen. ısrar etme. sinemaya gelmem. tiyatroya gelmem. maça gelmem. ben oyuna gelmem ehrimen. gece. gece. yatakhane. tarçın ile cin. gece gece. HAYIR! DOKUNMA! gece. gece. sen çok güzelsin. sen çok güzelsin. bana darılma. ben sana meğer tutkunmuşum ehrimen.

yüzüstü yat. sırtına yazı yazacağım. mısra yazacağım. pürüzsüz deri üzerinde lirik. terinde sümbül. terinde yasemin.

sırtüstü yat. göğsüne resim yapacağım. afiş yapacağım.
pürüzsüz deri üzerinde under-ground. terinde eroin, terinde hayal.
sen çok güzelsin. sen çok güzelsin. ben sana tutkunum ehrimen.

çocukluğumu kimseye anlatmayacağım. o kız, kendini astı. kötü şeyler yaptığımda babam taşaklarımı burardı. sızlamak istediğimde koşup secdeye geldiğim, domaldığım kutsalev. çeşmesinde oyuz bir çektiğim.

okulun son günü, baban şevkatle sana sarıldığında, ben oradayken buna sinirlenip, seni ben tokatlayıp, şubat tatilinde bana getirdiğin bursa işi çakımı çıkartıp ben, baloncu balonlarını gökyüzüne kaçırırken,

ehrimeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen!
amak i hayal'de filibeli ahmed hilmi tarafından allah'ın zulümü şeklinde tanımlanmıştır. hürmüz'le kıyasıya bir rekabet içindedir. deycur diye de geçer.
Zerdüşt dininde Ahuramazda' nın yarattığı ikiz ruhlardan yalanın, karanlığın ve ölümün yanında yer alan anlamına gelmektedir.
eski tüfek yerli black metal gruplarından. sağlamdılar şimdilerde ne yapıyorlar merak edilmektedir.
il aderrisseria(ya da böyle bişeydi) adlı parçalarında şeytana övgü yağdırıp korkutan grup. Türkiye'de sağlam black yapan gruplardandır. Kutadgu Bilig parçaları mükemmeldir. Başı bana nedense Blind guardian'ın symphony of desturaction'unun anımsatır.
hasan sabbah'ın cennet bahçelerindeki evcilleştirilmiş kaplanın ismi.
zerdüştün kutsal kitabındaki kötülük ve karanlıklar tanrısı. ahura mazda ile sürekli savaşmıştır. kürtçesi ehrîmandır. ayrıca benim ismimede ilham kaynağı olmuştur.
Vakti zamanında Kardeşi ahura mazda cenneti ve yeryüzünü yaratırken, ehrimen yeryüzünde yaşamın başlamasını engellemeye çalışmıştır. Buna engel olamayınca toprağı kazarak yeryüzünün merkezine ulaşmış, cehennemi yaratmıştır.