bugün

tanrıyı aşağılayan sözleri olan ve genellikle satanist öğeler taşıyan metal müzik türü..
bütün metal tüleri arasında en sert olanıdır.ülkemizde çok yanlış tanınmaktadır.bu türe ait şarkılarının çok büyük bi kısmının gayet masum şarkı sözleri vardır.fakat yurdum insanı bu şarkılardan hiçbirini dinlemeden ya da dinlese bile anlamadan dinleyerek hakkında atıp tutmaktadır maalesef..
-oğlum ingilizcede bılek ne demek?
-siyahtı galiba abi.
-ha o zaman bu bılek metal,kara metal oluyor.satanis la bunlar.kedi filan keserler.bir de konser vereceklerimiş yavurlar benim memleketimde.kurbağacan bizim tayfayı topluyoruz bu pazar,dağıtalım şu satanisleri".
önce dinle,sözlüğü aç bakalım bir kelimelerinin anlamı neymiş öğren,tamam sevmiyorsan dinleme ama asla etiketleme bilmeden.
saçma müzik türü. gereksiz gürültü.
(bkz: vazgeçin)
saçma olmayan müzik türü.
2000'li yıllardan itibaren nesli yavaş yavaş tükenen metal türüdür.
"beynim eridiiiii", "beynim çürüdüüüü", "şeytaaaan" gibi sözlere sık sık rastlanan müzik türü.
Metal türleri arasında icra edilmesi en kolay türdür. Şarkıların birçoğunda solo namına pek bişey olmaz, hatta bazı gruplar 6 tane albüm çıkarmış olup tek bir soloya bile yer vermemiş olabilir. Vokaller çoğunlukla berbattır, şarkı sözleri komiktir. icra eden sanatçılar ne kadar korkunç ve şeytani görünmek isterlerse o kadar komik olurlar. Zamanında ben de dinlerdim.

http://www.ruthlessreview...tal_pics_of_all_time.html
bilip bilmeden,sirf begenmedikleri icin bok atan kimselerin,cahilce gorus bildirmesi de cok acidir.tamam begenmeyebilirsin nokta buna kim ne diyebilir ki? neyse efendim black metal satanist muzigi degildir.tabiki satanist olan gruplar vardir.ancak bilmenizi isterim ki 100 tane black metal grubu varsa sadece 10 u satanistir.digerleri pagandir.black metal genellikle din,savas,karamsarlik,korku,ihanet,ofke uzerine yapilir.3 tane kici kirik ,burzum,dimmu borgir gibi gruplari dinleyip te bok atmaya heveslenmeyin.ornek verdiginiz o gruplarin hepsi black metal in yuzkaralari.ayrica cradle of filth bir black metal grubu degildir.once bilin ondan sonra bokunuzu atarsiniz.
1982 çıkışlı venom albümü:

black metal
to hell and back
buried alive
raise the dead
teachers pet
leave me in hell
sacrifice
heavens on fire
countess bathory
dont burn the witch...
(bkz: brutal vokal)
müzik değildir. Gereksizdir. Ben o muzıkten bir his alamıyorum. Böğürme kulagıma benim ya nolur.??!!?!
anlamayanların böğürtü olarak nitelendirebildikleri,müzikten,melodiden yada metalden çok daha fazlasıdır,bir yaşam tarzıdır...
siyah giyinen küpe takan saçları uzun herkesin sorgusuz sualsiz dayak yemesine sebebiyet veren dinleyenlerin satanist damgası vurulmasıyla ülkemizde türünün yok edilmesi sağlanan aslında içerisinde cok fazla idea barındıran ve tekbir düşünceye sınıflandırılmayacak kadar çeşitli, memleketin dört bir yanını esir almış dj kabinlerinde anlamsız ifadeleriye düşünmeden yaşayan insanların yaptıkları müzikle kıyaslanamayacak kadar üstün bir türdür.bide sadece böğürtü olduguna inanan insanlarında nereleriyle müzik dinlediklerini merak ederim
insanın kendisine yakışanı giymesidir. bunlar genelde siyah renkte olurlar.
opeth'in ve pentagram'ın hiç bir zaman icra etmedikleri müzik türüdür. günümüzde en önemli temsilcileri darkthrone, drudkh, wyrd, ulver ve carpathian forest'tir
pentagramın black metal ile uzaktan yakından alakası yoktur lütfen gelip bunu demeyin. ayrıca rap nedir ki black in yanında forever metal!
Black Metal müzik türü, aslında temel olarak uzun yıllardan beri bilinmekteydir, fakat bir ismi yoktu...
Celtic Frost ve Bathory grupları, bu müzik türünün ilk örneklerini çıkarmışlardı.Death Metal'in klasik gitar, bas gitar, bateri üçlüsüne karşın daha fazla yan enstrüman kullanarak armoni zenginliği yaratıp müziklerinde daha melankolik ve mistik bir hava vermişlerdi.
yıllar önce forumlarda dönen tru metalci olmanın 101 kuralı adlı bktan maddeleri yazmayı marifet bilen insanların inatla sataştığı müzik türü ayrıca;

müzik yapımından anlamayan herkeslerin hakkında ahkâm kestiği bir tür olarak adlandıracağımız * black metal'i icra etmek diğer extreme türler death metal/grindcore gibi icra etmesi basitdir*.bugün herkes bilgisayar yada vokal distortion sayesinde scream/brutal vokal yapabilir.bunu bilmemek değil öğrenmemek ayıptır.sağda solda black metal\'i yeni dinlemeye başlayan bebelerin ağzından sıkça şu cümleleri duyarsınız.

-baba burzumun ne manyak vokali var.görmedim böyle süperini
-kanka mayhem deathcrush\'daki vokali kimse yapamaz.

aynı şekilde davullar da istisnalar dışında tekdüze\'dir.mütemadiyyen blast beat tekniği kullanılır.ki bu tekniği davula yeni başlayan herkes yapabilir.gitarlar ise bol distorşınlı ve full gain\'li tondadır.tremolo yöntemi ile de rahatlıkla her türlü basit ve sevilebilir riff bulunabilir.fakat ülkemiz black metalcilerinin de düştüğü hata olan * * * * *melodik yada sevilebilir riff yada melodi bulma marfiet değildir.melodi bulamayan bir çok grupda kuru gürültüden başka bir şey yapamıyorlar.black metal asla hoş melodilerin yada kuru gürültünün bulunduğu bir müzik türü değildir.kağıt üzerinde kolay olarak görünen black metal\'i aslında icra etmek zordur.nitekim ne herkesçe çok sevilebilir nede çok berbat albüm yapmalısınız.bkz.

venom - black metal
tormentor - anno domini
mayhem - de mystery dom sathanas
bathory - under the sign of the black mark
immortal - pure holocaust
marduk - panzer division marduk
darkthrone - transilvanian hunger
ildjarn - Det Frysende Nordariket
beherit - Drawing Down the Moon

black metal\'i yeni dinlemeye başlayan bebeler bıkmadan,usanmadan cradle of filth\'in black metal icra ettiğini savunurlar.ayrıca gothic metal dinleyen insanın şiddetle uzak durması gereken müzik türüdür.aynı şekilde doom metal dinleyen insanlarında uzak durması gereken bir türdür.nitekim şekilci gothic wave hatunlar ve ağlak doomcuların bu müziğe kendilerince terfi etmesi neticesinde black metal çoluk çocuğun ve felsefeden bihaber sırf kötüyüm pis müzikler dinliyorum imajı sergilemek isteyen toplulukların dinleyip günümüzde kirlettikleri bir müzik türü olmuştur.
http://www.ruthlessreview...tal_pics_of_all_time.html

Dünyanın en komik müzisyenlerinin icra ettiği sanatdır.
malezya hukumeti tarafindan yasaklanan okult konulardan oluşan müzik türü...
Uzun yıllardır var olan, ismi, unutulmaz Venom grubu tarafından 1982 yılında Black Metal adlı albumle konulan 'AT WAR WITH SATAN' felsefesinin ürünü bir müzik türüdür. Aslına bakıldığında olay şeytan yandaslıgı değil tanrı 'ya olan isyandır. yani dolayısıyla şeytan ile bir ahbaplık söz konusudur ve bu kesinlikle bir TAPINMA şekli veya bir RiTUEL DEĞiLDiR. tabi dilin kemiği olmadığı için her yöne çekilmiştir; çekiştirile çekiştirilede b.ku çıkarılmış, ergen gençlere malzeme olmuştur ki bundan plak şirketleri gayet memnundur satışlar artmıştır blackmetal para kazandırmaya başlamıştır. Artık Bursa inegöl 'de gördüğüm yaşlı teyzenin ustunde bile Cradle Of Filth adli blacktiyatro grubunun t-shirt ü mevcuttur.
dimmu borgir in başarı ile temsil ettiği metal türü.
her müzik tarzında iyi ve kötü temsilciler vardır ve black metal bir istisna değildir.
black metalde müzikalite eksikliğinden bahseden arkadaşların dimmu borgir i dikkatlice dinlemelerini öneririm.
"pure" denilen alt janrasında enstrümanların vokalden ve birbirlerinden bağımsız gittiği, kafaya göre çalındığı metal türü.

(bkz: gorgoroth)
(bkz: gaahl)
dinlenebilirliği ve kulağa hoş gelen türü için: (bkz: melodic black metal)