bugün

arabası olmayan babadır.
kızının/oğlunun ondan daha güzel araba kullanacagı gerceğini henüz kabullenemeyecek babadır.
bir de ehliyetiniz olduğu halde arabayı vermeyen anne vardır ki anlatılmaz yaşanır.
arabasını seven babadır...
(bkz: ehliyeti olduğu halde arabayı istemeyen çocuk)
(bkz: beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar)
(bkz: baba seni daha çok sevdim şimdi)
sadece ehliyet alabilecek kadar araba kullanabiliyorsanız sonuna kadar haklı olan babadır. kapının önünde kalkarken asfaltta lastik islerini bırakıp gidiyorsanız yine haklı olan babadır.
henüz deneyim kazanmadığını düşündüğü evladının bir kazaya kurban gitmesinden endişe eden babadır. (bkz: ben)
ehliyet sahibi olmanın trafiğe hazırsın anlamı taşımadığını bilen babadır. ehliyet almak için araba kullanmayı bilmeye gerek yoktur herkese veriyorlar.
arabayı sürenin ehliyet olmadığının farkında olan babadır.
baba bir şey değildir anne versiyonunun yanında.
haklı olan babadır. en ufak kazada dahi suçlu olacagınız için sizi ve kendisini düşünen babadır.
yaralamalı yada ölümlü trafik kazasına karıştıgınızda, işleyen hukuki süreci düşünen babadır.
ehliyet almanın araba kullanmak icin yeterli olmadıgını bilen babadır. benim babamdır.
bu da bi" şey mi olum?
ehliyeti olmadığı halde oğluna arabayı veren babalar var.ve üstüne üslük kaza yapıp birinin ölümüne sebep olunca nüfus memuruyla dirsek temasa geçip oğlunun yaşını büyülttüren, kaza mahalini belediyenin sokak temizleme araçlarıyla yıkattırıp kazadan kanıt bırakmayan babalar bile var.tanırsın ya, bizim rte"
der ve geçer giderim.
tam bir gerizekalı baba profilidir.
bencillikte tavan yapmıştır.
-baba arabayı alabilir miyim ?
-dur daha acemisin sen zaten arabanın yedek tekeri yok patlatırsın sen şimdide , araba çizilirse orjinalliği gider olmaz diyen babadır...hiç düşünmez ki acemilik araba sürerek atılır... baba bana arabayı verrrrrr !!!
ileride başıma gelecek durumdur.
malı kıymetli olan babanın sıkça yaptığı kıllıktır. elbet bir gün size güvenecektir.
çocuğunun geleceğini sözde düşünen bababır.

şöyleki;
günümüz gençleri okusun okumasın 24-25 yaşına kadar doğru düzgün iş bulamamaktadır. bu durum biraz da ailenin tutumundan kaynaklanmakta olup, çocuklarına küçüklüğünden beri kendi başına bir şey yaptırmamalarından kaynaklanır. fakat ailelerin günahı alınmamalıdır, onlar çocuklarını rahat ettirmek isterler. arabayı vermemek mal kaygısından çok çocuklarına zarar gelmesinden korkmalarıdır.

Ancak elbetteki yanlıştır, bugünün hayat şartlarında düzgün araç kullanmak hem çocukların özgüvenini sağlar hem de iş bulmalarında artı değer katar. o sebeple 18 yaşından itibaren ehliyet alan çocuklara araç verilmelidir. hem çocukların gizlice araç yürütme riski ortadan kalkar hem de geleceğine yatırım yapılmış olur.
sürücü belgesi almaya kursa gittiğim de, sıra direksiyon eğitimine geldi. oturdum direksiyona, marşa bastım bırakmıyorum. hoca can havliyle çekti elimi marştan.
-kızım ne yapıyorsun daha önce hiç oturmadın mı sen direksiyona?
-- yok hocam oturmadım.
-niye yok mu arabanız?
--var ama babam asla kimseye kullandırtmaz ki...
-ehliyetini alınca kullanırsın.
20 yıldır araba kullanıyorum ama babamın arabasını hala kullanamadım.
sınırlı ehliyetli olunduğunu düşünen babadır.
ehliyetin araba sürmeye yeterli olmadğını bilen babadır.
ben ne ehliyetliler gördüm araba sürmekten haberleri yok, ben ne şoförler gördüm ehliyete ihtiyaçları yok.
babamdir. onun yerinde olsam bende vermezdim. malini biliyor vesselam.
cimri babadır.
o arabayı alıp babanın kafasında parçalamak lazım.
direksiyon tecrübesine güvenmeyen babadır.
güncel Önemli Başlıklar