bugün

Kaypaktır, açık ve net. Güvenmeyin.
Evet öyleyizdir teşekkürler, kendimden biliyorum
turist bafileme konusunda uzmandırlar.
Turkiye'nin en cagdas, en medeni, en guzel insani olmak demektir.
Buram buram medeniyet, güven, huzur kokan insan. Şu an Seferihisar sığacık'tayım, Pazar falan kurmuşlar tatlış tatlış. Herkese sarılıp öpesim var, o derece.
Kardeş ne hayal ediyosun. Etme. Ege'ye git. Bulursun.
Candan ve sevecen olur.
türkiye'de neredeyse tanımadığım şehirden insan kalmadı ama Ege insanı kadar cana yakın, misafirperver ve çıkarını ön planda tutmayan bir milletle karşılaşmadım. Hiç unutmam, geçmişte herkesin yüz çevirdiği ve bana sırtını döndüğü zor bir zamanımda hiç tanımadığım bu güzel bölgenin güzel bir insanı bana melek kanatlarını açmış en zor zamanımda yardım etmiş ve bana iyi insanların hâlâ yaşadığını hatırlatmıştı. Memleketimizin en temiz kalpli ve yardımsever insanlarıdır vesselam.
Bulunduğu coğrafyanın etkisinden midir bilinmez, sıcak, samimi, ciddi inişler ve çıışlar yaşamayan, dingin ve aydın insanlardır.
Ali cengiz oyunlarıyla işi olmayan, şark kurnazlığını bilmeyen, vatanına, milletine sevgi duyan güzel insanlardır.
istisnaları yok mudur? Elbette vardır!!!
Bi çay bahçesinde Masada ortağınızla iş konuşurken diğer masadan sandalyesini çevirip sizi dinleyenlerini gördüm. Bi de iş yerini kaça devraldığınızı soranlar, kar marjınızı soranları vardır.

Bu da enteresan bir yobazlık örneği. Hep çorum'dan yozgat'tan çıkacak değil ya, marmaris'ten de çıkıyor.
sevmediğim insanlardır pek..

ve evet kendilerine has çomarlıkları mevcuttur..
kendilerine has bir çomarlıkları vardır.
Keyifle yasamayi bilen, guzel mezelerin ve otlarin raki sofrasinda tadini cikaran, ruzgari her daim teninde hisseden sansli insanlardir. Modernizmin, ilkelerin, Ataturk'un en atesli savunucularidir. Alnindan opulesi insanlardir.
sağlıklılardır. sanırım has zeytinyağı ile beslendikleri için öyle.
Tırttırlar.
(bkz: bene mi diyivedin gari)
Gerçek egeliler kadın erkek ayrımı yapmaz. Her işini birlikte yaparlar. ikisi de birbirleri için çok degerlidir. insanlar birbirleriyle iyi geçinir.
Ata Demirer in en çok taklidini yağtığı insan tiplemesidir.
- Nabıyon be ya !!!!
-Sağol, sen neyabıyon be ya ...

Bu konuşma genelde böyle uzayıp gider.
a: nasılsınız?
b: iyiyiz siz nasılsınız?
a: bizler de iyiyiz sağolun.
a: nasılsınız?
c: iyiyiz teşekkürler siz nasılsınız?
a: siz nasılsınız?
d: iyiyiz efendim sizler nasılsınız?
..
çoğunluğu (bkz: bana dokunmayan yilan bin yaşasın) hayat felsefesine sahip insanlardır.
zeytinyağlı yemekler.
her türlü ottan yemekler.
incire yemiş derler.
ayçekirdeğine çiğdem.
simite gevrek.
harmandalı oynayan efeler.
Rahat, kasıntı olmayan, eğlenceli ve kesinlikle çok sıcakkanlı insanlardır. Ayrıca şiveleri kendilerine bir tatlılık katar, tam kafa dengidirler.
acayip rahat ve eğlenceli insanlardır. küfürleri özellikle yaratıcıdır. (bkz: geçmişini siktiğiminin boyalı karısı)*
doğulu sevgilisine "sizin oralar şöyledir" küçümsemesi yapabilen insanlara sahiptirler. kendimden biliyorum.
candır can.***
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar