bugün

edirne dışında yenmesi günah olan eşsiz lezzetler den birisidir.

şimdi 1.5 porsiyon geliyor.

afiyet olsun

yer Niyazi usta.
ciğerci aydın'da yenmelidir. efsanedir.
yerinde yenmesi gereken, efsane lezzet. yeri edirne dir. her mekan bence bu lezzetin hakkını veriyor. porsiyonları boldur, rahat doyarsınız. ama kırkpınar restoranında yerseniz, küçücük bir tabak gelir ve aç kalkarsınız yada fazla para ödeyip doyarsınız.
cips gibi olur cıtır cıtır yersin. iki tabak yerseniz doyurucudur da.
sumo güreşçilerin adam başı 70 tabak yediği lezzet. evet.
edirne'de yapılan ciğer.
Sırf başlığını görünce Edirne ye gidip yeme istegi uyandıran ciğer. Diyarbakır ciğeri için de Diyarbakır a gidebilirim o derece.
Edirne'de yapılan ciğermiş. Biz Kars'ta sanıyorduk. Evet.
lookin gitmeyeydi belki ısmarlardı.
(bkz: ciğerci aydın)
(bkz: ciğerci kazım)
Edirne çarşı da çilingir caddesinin arkasında bir ciğerci var, " eskiden tüp-gaz kuyruğu olduğu gibi, orada da ciğer yemek için insanlar kuyruğa giriyor.
ciğerci aydındı sanırsam.
ciğerin yıkandığı ve neredeyse ciğer tadı almadığınız, ince ince doğranıp una bulandıktan sonra kızgın yağda 15-20 saniye yüzdürülüp servis edilen ciğer. Ciğere yeni başlayanlar için giriş ciğeri niteliğinde...
Harika ötesidir orada bulunduğum süre içinde her hafta yedim hala canım çekiyor.
Izmirde de yapiyorlar. Yemek icin gitmeye gerek yok.
(bkz: balon joje)
Tüm ciğer ile yapılan yemekler içinde en iyisidir. Net. Aydın ve Şaban ustanın yerleri favoridir.
selimiye civarında yenmesi özellikle tavsiye edilir.
yanında gelen kuru biberler mümkün olduğunca tüketilmeli ve o acısı yaşanmalıdır. peşine de tadımlık badem ezmesi alınır, nirvana'ya ulaşılır.
kurutulmuş biberlerle birlikte yendikten sonra bir hararet oturur ki bünyeye, trakya nın bütün pınarlarını getirin bana, diye inletir.
ciğer sevmeyen şahsıma bak burda çok farklı çok lezzetli denerek yedirilmiş ciğerdir. öyle bi algı oluşturuldu ki ben de deneyeyim madem dedim.

ha değişen bişey oldu mu hayır. tadı gelmesin diye ağzıma attığım lokmayı çiğnemeden yuttum.
Saraçlarda gezerken o an aklınızda yoksa bile kokusunu duyduğunuzda sizi kendisine doğru çeken enfes ciğerdir. Edirne'yi sevme sebebidir.
selimiye camiinin karşısında bir yer var. manda yoğurdu ile servis ediyor. deneyin hoşunuza gidecek.
Murder ciğeridir.
hayatta ciğer yemeyen bana ciğeri sevdirmiştir.
Suda bekletildiğinden ne kanı ne kokusu kalır.

Aslında ciğer yıkanmaz denilir sert olmasın diye. Ancak bu edirneliler nasıl bulmuş bunu hayret.
Olur olur, yeriz yeriz.