bugün

(bkz: ebu zerr)
(bkz: yalnız kahraman ebu zer el gıfari)
hayır o kadar kasıyorsun madem entelektüel yaz oraya değil mi?

bizimla deyılsın.
severek okuduğum, sözlüğün kaliteli yazarlarından. *
akılcı islamı savunan, hurafeler ve saçmalıklardan, pis iftiralardan uzak gerçek islam dinini tebliğ etmeyi görev edinmiş kıymetli bi yazardır. kendisine bok atanların kur an ı bir kere bile ihlasla okumadıklarına adım gibi eminim.
eğitimde cinsiyetçi düşüncelerin ortaya çıkması üzerinden birkaç başlığı hortlatan ve iyi de yapan yazardır. dogmacıları üzmüştür. tebrikler.
(bkz: mutezile)
rasyonalist islamcı kendisi diğerleri gibi değil. Bu yüzden takdir ettiğim yazardır kendileri; dinî bir başlık açılacaksa bu yazar açmalıdır derim kesinlikle. Diğerleri gibi körü körüne bir şeyi savunmadığı, olaylara akılcığı yaklaştığı için bir kere daha tebrik etmek istediğim yazardır.
Suriyeli mi acaba...
yararlı entryler giren, özellikle bazı kesimlerin kendisine önyargısız yaklaşmasını tavsiye ettiğim yazar.
garip bir yazar. en ufak en önemsiz konulara bile destan yazıyor. kopyala yapıştır yapıyordur belki bilmiyorum ama özel olarak ilgilendiği belli. görüşlerim uymasa da takdir ettiğim bir yönü budur. okumuyorum orası ayrı. daha kısa ve öz yazması tavsiye olunur.
sözlükte büyük bir gediği kapattığını düşündüğüm yazar. herhangi bir hoca veya dini topluluğun izlerini görmedim şahsen yazılarında.

kimselere kulak asmadan iyi yazmaları olsun yazarı.
hadisleri, mezhepleri red eden yazar.

ihsan eliaçık eren erdem, mustafa islamoğlu, abdlaziz bayındır gibi insanların başını çektiği tayfanın sözlükteki sözcüsü.
Selianın bir üst versiyonu.
islamı tebliğ etmeye gelmiş sözlüğe, kardeşim sen peygamber misin, başka işin gücün yok mu?
araptır.
Sözlük halifesi. Evet.
http://m.uludagsozluk.com/e/37046400/
Gosteris icin namaz kilanlari, nick altinin sahibi yazar degil, kur'an-i kerim munafikla itham etmistir.
Ki rte'nin pek cok konuda dini istismar ettigini biliyoruz. Bunu inkar eden kordur, dilsiz laldir.
Bir suser.
Sevdiğim yazardır.
Peygamberimizin “Yalnız yaşayıp yalnız ölecek ve tek başına diriltilecek.” dediği sahabe. ihsan Eliaçık'ın diken gibi bir yazısı var onunla ilgili :
http://www.ihsaneliacik.c...issiz-colde-yalniz-mezar/
sözlüğü ıslah etme misyonu edinmiş müslüman bir kardeşimiz. hayırlı yazmalar reis.

edit : saygılar tekrardan.
ceza alması gereken yazar. ben üç tane futbolla ilgili entry giriyorum aynı konulardan çaylak yiyorum. adam sözlüğü ayetlerle dolduruyor amk.
doğru olarak , yalnızlığı kazanmış Sehabe.
süslenmenin islamda helal olduğunu bize bildiren dini bilgisi yüksek abi.
Şeytan yolunu şaşırtmasındır..
bazı islami konularda kendi kafasına göre hüküm veren yazar.