bugün

tayyaresini özlediğindendir.
Acun iyi senaryo yazmış maşallah ebru' da mükemmel oynadı ben de ağlıyodum ya hu ...
ebru gündeş ağlarken tezahurat yapan seyirciye burdan bir alkış... adam yolsuzluktan içeri alındı. şehit olmadı. ne yüzsüzce ağlamaya ne de alkışlamaya gerek var.
Hadisenin de gözleri dolmuş.Sen kimsin ya trilyonları cukkalarken hiç aklına açta açıkta kalan geldimi?.
bu ülkede milletin hakkını yerken güzel miydi. o trilyonluk çoğu insanın aklına hayaline gelmeyen hediyeleri alırken nasıldı? sanki kocanın ne mal olduğunu yeni mi öğrendin. gezi olaylarında, rojava katliamlarında veya açlıktan insanlar ölürken bir tane bile gözyaşı döktün mü? hadi gözyaşını bırak için cız etti mi? ben cevap veriyim hayır. o zaman şimdi de yok kızım yok karanlık günler diye bıdı bıdı yapma. hakettin hakettiniz!
--spoiler--Televizyon alkıştan yıkılıyor, mağdur ama mağrur ebru gündeşgözyaşlarını siliyor...gazetenin köşesinde bir haber, "konya'da kırk günlük bebeksoğuktan donarak öldü"ebru gündeş acun'a "senin kocaman bir yüreğin var" diyor,alkışlar bu sefer daha şiddetli başlıyor.bebeğin öldüğü evin camı kırıkmış, naylonla kapatmışlar.acun, ebru gündeş'e "geçecek bu günler, biz seninyanındayız" diyor, alkışlar susmak bilmiyor, tüm türkiye tekyürek olmuş, acun ile ebru'nun gözleri yaşartandayanışmasını izliyor.anne, gece bebeğini emzirmeye kalkmış, çocuğunu hareketsizgörünce de çığlık atmaya başlamış, komşular yetişmişçığlıklara...televizyonda şarkılar söylenmeye devam ediyor, tüm hayallerio yarışmayı kazanıp ebru gündeş gibi bir hayat yaşamak olaninsanlar, ebru gündeş'in onları beğenmesi için ellerindengeleni yapıyorlar. şarkılar bitince yine alkışlar başlıyor,programın yarısı alkışlarla geçiyor, herkes birbirini alkışlıyor.komşular diyor ki; "çok fakirlerdi, odun bulabilirlerseyakarlardı" odun bulabilmek ne demek gazete bunu yazmıyor.ebru gündeş alkışlanırken elini göğsüne koyup "eyvallah"hareketi yapıyor, yani "sizler alkışlarınızla benim kocamınsuçsuzluğumu tasdiklediniz, unutmam bu desteğinizi"gibisinden teşekkür ediyor, aslında hepsi de ebru gündeş'inhayatını yaşamak isteyen seyircilere doğru.kocası askerdeymiş kadının, iki çocukla bırakmış bu viraneevde karısını, adam askerde devlete hizmet ederken, devlet birtorba odun verememiş mi bu eve, hani akp kömür dağıtıp oyalıyordu, nerede kömür, hani odun, kırk günlük bebeğincesedini mi yaksınlar diğer çocukları da ölmesin diye.o ses türkiye bitiyor. o ses olmak isteyen kişilerden birieleniyor, veda ederken programa alkışlanıyor, herkeste birburukluk, sms oyları da kurtarmamış belli. ceplerinden ellikuruş verip bir yarışmacıyı elenmekten kurtaramayanseyirciler çok üzgün ve mağdurlar, ama yine de alkışlıyorlar.sms'lerle kırk günlük bebeğin kırk yıllık kömür parasınıtoplayan acun programı kapatıyor, haftaya görüşürüz diyor,herkes alkışlıyor.konya'da kırk günlük bir bebeğin cenazesi kalkıyor. onbilemediniz on bir kişi cenaze namazını kılıp, küçücük tabututoprağın en dibine gömüyorlar, kimse alkışlamıyor.alkışlamayı bırakın ağlamıyor bile...--spoiler--
Niye ağlıyor ki çıkar bi ara.
(bkz: ben bu yazıyı ebru gündeş e yazdım)
ebru gündeş ağlamış,
karaları bağlamış,
kocam diye yattığı,
ülkeyi yağmalamış,

ebru ebru kalksana,
ötede ağlasana,
vatan elden gidiyor,
başka koca mı yok sana,

ebru damdan atlamış,
silikonu patlamış,
bunu gören kocası,
durmamış tablo almış,

edit: yeter da iş yerindeyim.
çatal atsın rahatlar.
Bana ne yaa... Her gün şehit verirken kendisine uçak alamayacak adamı kaybeden şarkıcının ağlamasından bize ne? diye isyan ettiren konu.
Ağlamış mı ?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar