bugün

daha melodik bir marilyn manson yapıtı olacağını ve albümün mayıs ayı içersinde çıkacağını müjdeleyebiliriz.
şarkı listesi şöyledir :

01. If I Was Your Vampire
02. Putting Holes in Happiness
03. The Red Carpet Grave
04. They Said That Hell's Not Hot
05. Just a Car Crash Away
06. Heart-Shaped Glasses
07. Evidence
08. Are You the Rabbit?
09. Mutilation is the Most Sincere Form of Flattery
10. You and Me and the Devil Makes 3
11. Eat Me, Drink Me
marilyn manson'un yaşadığı uzun ve acı depresyondan çıkmasını sağlayan albüm olmuştur ki süphesiz bu depresyondan çıkmasında, Evan Rachel Wood başrolde oynuyor.
hayalkırıklığı yaratan albümdür. kendi adıma konuşmak gerekirse yılların marilyn manson hayranı olarak ona "don't break don't break my heart" şeklindeki anaokulu şarkısını hiç yakıştıramamış bulunuyorum. onun dışında özel hayata girecek olursak dita gibi aristokrat bir hatunu bırakıp evan gibi bir tanımsızla beraber yeni albümünün kutlamalarını yapması,bu albümü kısmen ona ithaf etmesi kesinlikle kabul görmez birşeydir. marilyn manson eski ilahlığını kaybedeli çok oluyor. twiggy ramirez'den sonrasına bakmanız yeterli. sonuç olarak,marilyn manson kötüye gidiyor. bu albüm bunun en iyi kanıtı.
"ye beni ic beni yeter ki anla beni" gibi sozlere sahip olan marilyn manson in hosuma giden (bence anlamli da olan) sarkisidir..
kesinlik erotik bir isme sahip ama kesinlikle kötü olan albümdür.

kanımca bu adamın en iyi albümü de mechanical animalstır zaten, gerisi...

yine de marılynsever bünyeye bi nebze iyi gelebilir tabii.
albüme adını veren marilyn manson şarkısı, sözleri;

in the wasteland
on the way to the red queen
it's no wonder our stage clothes
have dreams to be famous
the trees in the courtyard
are painted in blood
so i've heard
she hangs the headless
upside down to drain

eat me, drink me
eat me, drink me
this is only a game
this is only a game

i was invited to
a beheading today
i thought i was a butterfly
next to your flame
a rush of panic and
the lock has been raped
this is only a game
this is only a game

but then our star rushes in
feeling like a child and looking
like a woman
she has been forecast with an
attempt to kill herself
but the ending didn't test well

i was invited to
a beheading today
i thought i was a butterfly

next to your flame
a rush of panic and
the lock has been raped
this is only a game
this is only a game

eat me, drink me
eat me, drink me
this is only a game
this is only a game

but then our star rushes in,
feeling like a child and looking
like a woman...
she has been forecast with an
attempt to kill herself
but the ending didn't test well

so picking my skin
and my scales
i see my horror
reflected in the
sundown of your
blank stare
i see my horror
reflected in the
sundown of your
blank stare

eat me, drink me
eat me, drink me
this is only a game
this is only a game
(bkz: the waste land)
trent reznor'un elini sürmediği kabak gibi belli olan zayıf albüm.
alice harikalar diyarı adlı kitapta büyülü yiyecek ve içeceklerin üzerinde yazan şeyler.
(bkz: ara beni boya beni)*
her iki ihtimalde de orucu bozcak aktivitedir. aktivivite diyorum sen anla.
Marilyn Manson'ın altıncı stüdyo albümüdür. Tüm dünyada 5 Haziran 2007 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Müziği bırakma kararı almasına rağmen fikrini değiştiren Marilyn Manson, bas gitarist Tim Skold ile beraber stüdyoya girmiş ve albümü kaydetmiştir.

Albüm Marilyn Manson'un diğer albümlerinden, hem eleştirel olmayan aşk konulu sözleriyle hem de keyboard kullanımının çok az olmasıyla ayrılmaktadır. Albüm Billboard listelerinde 2 numaraya kadar çıkmıştır. Albüm sonrası grubun Marilyn Manson'dan sonra en uzun süredir olan elemanı Madonna Wayne Gacy de gruptan ayrılmıştır.

Albümün gotik marş sıfatını alan “If I Was Your Vampire”, içeriğinde pek çok bağlantıyı barındıran Eat Me, Drink Me’nin giriş şarkısı olduğu gibi Manson’ın 2007 konserlerinin ve Radar Live performansının giriş şarkısı olmuştur.

Her albümde politika, din vb. konularla ilgili sorunlara kendi tarzıyla yanıtlar veren ve eleştirilerle birlikte tam gediğine oturttuğu göndermeleri yapan Manson, bu yeni albümde sembolik bir Manson’dan çok kendini anlatıyor ve her zamanki agresifliğini sahne performanslarına, albüm adına, kapak tasarımına ve daha çok da şarkı sözlerine yansıtıyor. Albüm adını oluştururken incil’deki son akşam yemeğine göndermeler yapıyor ve yönetmenliğini üstlendiği, yıl sonunda gösterime girmesi beklenen filmi Alice In Wonderland ile şimdiden bağlantılar kuruyor.

Aşkı vahşi, vampirik ve romantik bir bakış açısıyla anlatıyor. Bu biraz da yakın zamanda atlattığı ağır depresyon (bunalım) döneminden gelen bir ifade tarzıdır ve bu bunalım döneminde geçtiğimiz yılın son günlerinde bitirdiği evliliğin payı da yok değildir. Bunu da en iyi şarkı sözlerinin “I love you so much/ you must kill me now”, “love is a fire/ burns down all that it sees” gibi bölümlerinden anlayabiliriz.

Manson böylelikle başından beri yarattığı (2000’deki Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death) albümü ile başlayan bir süreçtir bu) Celebritarinizm ideolojisini Eat Me, Drink Me ile farklı bir boyuta taşıyor ve başka bir deyişle pekiştiriyor.

11 şarkıdan oluşan, Tim Skold ’un sololarıyla gaza gelebileceğiniz, Manson’ın sesini en iyi şekilde kullandığı bu albümün başından sonuna dinlenilmesi, bittikten sonra tekrar dinlenilmesi tavsiye olunur.

Şarkılar [değiştir]
"If I Was Your Vampire" – 5:56 (Manson, Skold)
"Putting Holes In Happiness" – 4:31 (Manson, Skold)
"The Red Carpet Grave" – 4:05 (Manson, Skold)
"They Said That Hell's Not Hot" – 4:17 (Manson, Skold)
"Just a Car Crash Away" – 4:55 (Manson, Skold)
"Heart-Shaped Glasses (When the Heart Guides the Hand)" – 5:05 (Manson, Skold)
"Evidence" – 5:19 (Manson, Skold)
"Are You the Rabbit?" – 4:14 (Manson, Skold)
"Mutilation is the Most Sincere Form of Flattery" – 3:52 (Manson, Skold)
"You and Me and the Devil Makes 3" – 4:24 (Manson, Skold)
"Eat Me, Drink Me" – 5:40 (Manson, Skold)
"http://tr.wikipedia.org/wiki/Eat_Me,_Drink_Me"; adresinden alındı.
başından itibaren insanı içine çeken, sürükleyici masallar gibi devam eden şarkı. aslında bu yer yer gizemli hava bütün albüme yansımıştır. albüm genel olarak çok sert olmasa da doyurucudur. bu albümde asıl ilginç olan ilk şarkıyı dinlemeye başlayıp da son şarkıya gelince ki bu -eat me, drink me- oluyor, sanki bölüm bölüm ilerleyip de kitabın sonuna gelmiş gibi hissediyo insan. öyle de ilginç bir albüm olmuş. ben nasıl oldu da son şarkıya geldi diye şaşırmıştım, sanki şarkı geçişleri o kadar belli değildi. dinlenesi bir masal olmuş.
Eğer bu albüm 2007'de değil de 2017'de piyasaya çıkmış olsaydı, şu an en az 1 Grammy'i cebe indirmişti..
Zamanının ötesinde olan her albüm/şarkı gibi müthiş "underrrated" ve çok çok özel bir albüm.
Hele o "putting holes in happiness" nasıl bir şarkıdır ya yok böyle birşey. "If I was your vampire", "Heart shaped glasses", "Just a car crash away"... Hepsi ayrı olay. Sert müzik seven biri değilim ama beni bile hipnotize etti. Ayrıca Manson'ın o dönemki tarzı, imajı, duruşu falan da daha bir başka. Bir asalet bi ağırbaşlılık. Albüm kapağı fotoğraflarına bakmanız yeter.